Mūsų šiandiena – įžvalgumas, atvirumas ir bendradarbiavimas

2015–2016 mokslo metai Vadybos ir verslo katedros studentams buvo turiningi.

 

Vadybos ir verslo katedros lektorė

Judita Stulpinaitė

Tokį šūkį patvirtina kad ir trumpa šių studijų metų apžvalga. Aptarsiu vos keturias dienas, tačiau kiek jose įspūdžių, atradimų, patyrimų!

2016 m. balandžio 5 d. Šiaulių valstybinės kolegijos aktų salėje įvyko renginys „Būk verslus! Kurk ir dalinkis!“, skirtas Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto 55-mečiui ir studentų verslumo ugdymui. Kviestiniai lektoriai aptarė studentų verslo idėjų įgyvendinimo galimybes. Priežastis organizuoti tokį renginį – Turizmo ir viešbučių bei Finansų studijų programų atstovių komandos „5IQ“ pergalė Šiaulių verslo inkubatoriaus surengtame „Verslo plano turnyre 2015“.

Pranešėja V. Vitkevičienė, kuri yra Šiaulių pramonės ir amatų rūmų Švietimo komiteto narė, Valstybinės vartotojų ginčų komisijos prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos narė, dalijo vertingus patarimus, padėsiančius jaunam verslininkui valdyti tiek įmonės, tiek ir asmeninius finansus, pateikė vaizdingų pavyzdžių.

Vitkevičienė

Žinoma, buvo pristatyta ir „Verslo plano turnyre 2015“ pastebėta verslo idėja. Jos esmė yra tokia: steigiama UAB „Draugai be ribų“, teikianti klientų apgyvendinimo paslaugas, asmenims siūloma praleisti laiką su benamiu gyvūnu, kuriam jau suteikta veterinaro pagalba, gyvūnėlis pradėtas dresuoti. Taip siūloma spręsti benamių gyvūnų išlaikymo finansinius klausimus, rūpintis gyvūnų perdavimu nuolatinei globai į šeimas, sudaryti prielaidas netradicinio viešbučio klientams įvertinti pasirengimą namuose turėti augintinį.

Kolegijos dėstytoja D. Morkūnaitė į renginį susirinkusiems studentams priminė, kad verslą pradėjęs jaunas žmogus – ne tik pelno siekiantis veiklos organizatorius. Jis pats yra ir vartotojas, ir asmuo, atsakingas už savo kliento teises. Jaunajam verslininkui labai svarbu suprasti vartotojo teisių ir galimybių ginti jas ribas.

VŠĮ „Šiaulių verslo inkubatorius“ projektų vadybininkė R. Vilkaitė pristatė įstaigos teikiamas paslaugas ir pagalbą pradedančiam veiklą jaunimui. Buvo papasakota apie įdomias veiklos programas, kurios puikiai derėtų su koleginių studijų užduotimis ir laukiamais rezultatais.

Nacionalinės regionų plėtros agentūros Šiaulių filialo direktorė A. Adeikienė ir konsultantė A. Jagučanskytė auditorijai paaiškino projektų teikiamas galimybes. Buvo pabrėžtas minėtos įstaigos ir Kolegijos bendradarbiavimas organizuojant savanorišką studentų praktiką. Ši praktikos forma yra labai naudinga tiek organizacijai, tiek studentui, nes leidžia lanksčiai pasirinkti tobulinimosi laiką, suteikia platesnių kompetencijų, skatina neapsiriboti tik suplanuotomis profesinės veiklos praktikomis.

Turizmo rinkodaros asociacijos prezidentė D. Mažeikaitė šiais studijų metais su studentais kalbėjosi jau antrą kartą. Vasario 23 d. ji vedė paskaitą Turizmo ir viešbučių studijų programos pirmo kurso studentams, kartu su jais aptarė turizmo vietovių rinkodaros ir turizmo išteklių valdymo turistinėse vietovėse klausimus. Lektorė skatino diskusijas, gyvai bendravo su auditorija, todėl studentai buvo aktyvūs, sugebėjo pasiremti rudens semestre įgytomis kelionių geografijos žiniomis ir savo įžvalgomis. Paskaitos metu buvo aptariama daug praktinių pavyzdžių (taip pat ir susijusių su Šiaulių miestu). Viešnia pasiūlė praktinę užduotį – buvo paprašyta sukurti turistinio plakato koncepciją. Studentai aptarė pasirinkto rajono turistinį potencialą, formulavo teiginius, kurie galėtų įsivaizduojamame plakate atskleisti vietovės patrauklumą lankytojams.

Rugsėjo 29 d. Vadybos ir verslo katedros studentai rinkosi į aktų salę. Renginyje Šiaulių valstybinę kolegiją ir visus susirinkusius Pasaulinės turizmo dienos proga sveikino absolventai.

Pasaulinė turizmo diena švenčiama jau 35 kartą, kasmet paskelbiamas turizmui reikšmingas šūkis. 2015 metais šūkiu „Milijonai turistų, milijonai galimybių“ buvo pabrėžiamos galimybės, kurias visiems – ir keliautojams, ir jų sutiktiems žmonėms – teikia turizmas.

Renginio idėja kilo iš 2015 metų absolventės D. Tefelienės baigiamojo darbo, kuriame buvo analizuojama, kaip įvairių pasaulio miestų gyventojai (ne turizmo sferos darbuotojai) kuria interaktyvius kelionių informacijos gidus, ekskursijas, planuoja keliones, leidžia internetinius žurnalus, rengia forumus, dalijasi patarimais, suburia bendruomenes ir kt. Tokių veiklų tikslas vienas – atskleisti vietovės vidinį prieinamumą, svetingumą, atvirumą, gyvybingumą, parodyti, kad ir vietinių gyventojų kasdiena gali būti įdomi turistui. Neabejojama, kad turistai uoliai lanko tas šalis ir vietoves, kurias puoselėja vietiniai gyventojai. Baigiamasis darbas buvo palankiai įvertintas, jį pasiėmė Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos skyrius, pranešimo darbo tema klausėsi tarptautinės konferencijos, įvykusios Kurtuvėnuose 2015 m. balandžio mėnesį, dalyviai.

Atvykusiems į renginį bus pasiūlyta susipažinti ir su kitų absolventų darbais, atspindinčiais Šiaulius nuotraukose, reklaminiuose filmukuose. Fotoaparatas ir meilė miestui – tai tik dvi iš milijardo galimybių rasti vietą keliautojų pasaulyje.

2007 metų absolventė M. Lukianskienė yra tyrinėjusi Šiaulių miesto prieinamumą turizmo požiūriu. Darbas išsiskyrė informatyvių nuotraukų gausa. Šiuo metu autorė yra aktyvi fotografė. Jos darbą atspindėjo D. Tefelienės atliktas tyrimas, kuriame aptarta, kaip vietinis gyventojas mato Šiaulius per fotoaparato objektyvą. Dar vieną miesto vizualinio suvokimo aspektą atskleidė 2007 m. absolventės J. Gaurilčikės baigiamasis darbas, kuriame itin detaliai užfiksuoti rytinės Talkšos ežero pakrantės gamtiniai objektai. Netikėtai egzotiškai Rėkyvos ežeras buvo parodytas 2010 m. absolventės E. Arlauskaitės sukurtame reklaminiame filme. Tų pačių metų absolventės L. Milašauskienės baigiamajame darbe aptariami turistų fotografavimo įpročiai, autorė parengė rekomendacijų, kaip fotografuoti kelionėse ir užfiksuoti įsimintinas akimirkas. Šilumos ir meilės gimtajam miestui ir mikrorajonui kupiną filmą sukūrė būsimoji 2016 m. absolventė I. Bernotaitė. Ją įkvėpė namų ilgesys, patirtas studijuojant Turkijoje pagal Erasmus+ mainų programą.

2016 m. gegužės 4 d. Šiaulių valstybinėje kolegijoje buvo atidaryta Šiaulių profesinio rengimo centro mokinio T. Baltijaus ir šio centro darbuotojos R. Balčiūnienės fotografijų paroda „Viskas, kas liko“. Parodos autorių darbus aptarė grafikė L. Baltijutė. Įstabu, kad abu parodos autoriai fiksavo subtilias gamtos detales, o ekspozicijoje fotografijas sujungė į metų laikų ciklą. Ši paroda yra jubiliejinis renginys, liudijantis Vadybos ir verslo katedros bei Profesinio rengimo centro bendradarbiavimą. Prieš 10 metų Vadybos ir verslo katedra kartu su Profesinio rengimo centro kraštotyros būreliu, kuriam vadovavo I. Sorokinienė, surengė seminarą Šiaulių raj. Dargaičių kaime. Seminaro metu buvo skaityti pranešimai, demonstruotas žodinis ir kulinarinis paveldas, pristatyti turizmo plėtros projektai.

Galima apibendrinti, kad studijų metai tikrai yra prasmingi, turtingi patirčių ir naujų pažinčių.

Facebook komentarai