Gebėjimas įžvelgti grožį

MANO KOLEGIJA ant TALENTŲ SUOLELIO pakvietė atsisėsti dailę mėgstančias Šiaulių valstybinės kolegijos studentes.

Tokių, kurioms patinka dailė, Kolegijoje yra daug, tik, matyt, jos lengviau savo mintis ir nuotaikas išreiškia kurdamos, todėl ir kai kurių studenčių atsakymai į klausimus labai lakoniški.

 1. Kiek laiko piešimas, dailė yra Jūsų pomėgis?
 2. Kokios technikos patinka labiausiai?
 3. Kaip šį savo pomėgį pritaikote praktiškai?
 4. Skulptorius Ogiustas Rodenas yra pasakęs: Iš esmės nėra nei puikaus stiliaus, nei puikios linijos, nei puikios spalvos; vienintelis grožis – tai tiesa, kuri tampa matoma. Papasakokite, kaip Jūs suprantate grožį.

Neringa Ratkienė (K 14)

 1. Dailė yra mano pomėgis, kuriam laiko turiu vis mažiau.
  2. Grafika, tapyba.
  3. Derinu spalvas ir stilius namų interjere, pritaikau darbe (esu visažistė), kuriu dovanas draugams.
  4. Man gražu viskas, kas yra paprasta ir žemiška – senos moters šypsena, basos vaiko kojos, rugių laukas. Paprastumas žavi.

Šarūnė Janulevičiūtė (KNZ 14)

 1. Dailė nuo pat mažų dienų yra mano pomėgis. Visuomet su savimi turiu lapą ir pieštuką.
  2. Labiausiai patinka tatuiruočių stilius, nes juo galima išreikšti labai daug jausmų.
  3. Mokykloje visus plakatus ar darbus pateikdavau tatuiruočių stiliumi. Iš savo piešinių darau paveikslus, kurie puošia mano giminių interjerą.
  4. Pritariu skulptoriui Ogiustui Rodenui.
  Grožį kiekvienas suprantame skirtingai. Man grožis yra tai, kas patraukia mano akį, kelia susidomėjimą, į tai žiūrėdama įžvelgiu šildančių širdį dalykų.

Janulevičiūtės

Viktorija Satkauskaitė (K 14)

 1. Kiek prisimenu, piešimas nuo mažens buvo mano mėgstamiausia veikla. Jau būdama vienuolikos pradėjau lankyti dailes būrelį savo mokykloje. Ten mano gabumus pastebėjo dailės mokytoja, ji skatino toliau tobulinti įgūdžius. Mokytojos dėka pradėjau dalyvauti piešimo konkursuose, ėmiau labiau pasitikėti savimi. Vėliau šeimos paskatinta įstojau į Kuršėnų meno mokyklą, kurioje pradėjau save realizuoti kaip menininkė. Jeigu atrandu laisvesnio laiko, dar ir dabar tapau.
 1. Kol mokiausi meno mokykloje, teko išbandyti daug technikų, tačiau labiausiai patinka akvarelė. Teko ilgai padirbėti, kol išmokau lieti akvarele, nes tam reikia labai daug kantrybės ir susikaupimo. Šiuos gebėjimus tobulinu ir toliau. Liedama akvarelę, sugebu atsipalaiduoti, randu ramybę, kurios kartais taip trūksta. Tai tarsi spalvų terapija, suteikianti džiaugsmo. Mano gražiausi piešiniai ir paveikslai sukurti akvarele ir pieštukais.

3. Piešimą ir apskritai kūrybiškumą galima pritaikyti daugelyje sričių. Ši savybė praverčia ir studijuojant, atliekant savarankiškus darbus. Gebėjimą kurti ir visas žinias, susijusias su menu, pritaikau dekoratyvinės kosmetikos paskaitose, atlikdama makiažą. Taip pat pardavinėju savo paveikslus, piešiu pagal užsakymą.

 1. Iš tiesų labai sunku nusakyti, kas man yra gražu. Galima sakyti, kad grožis – tai išskirtinumas, ryškios, sodrios spalvos. Labai mėgstu visas spalvas, todėl tapydama stengiuosi įmaišyti kuo daugiau tarpusavyje derančių spalvų. Ieškau daugiau atspalvių, taip suteikiu savo darbams unikalumo. Pastebiu išskirtinių bruožų ir žmonių veiduose. Kas kitiems yra trūkumas, man – savita ir išvaizdu. Strazdanos, apgamėliai, natūraliai raudoni plaukeliai – visa tai man yra grožis, kurį, deja, ne visi supranta ir įvertina

Satkauskaitės

Fausta Striūgaitė (K 14)

 1. Dailę pamėgau tapo dar vaikystėje. Jau darželyje susidraugavau su dažais. Pradėjusi eiti į mokyklą, menais susidomėjau labiau, jie tapo mano užklasine veikla. Joniškio meno mokyklą lankiau 8 metus, esu gavusi ne vieną padėkos raštą už pergales konkursuose. Buvau laimėjusi aukso medalį Japonijoje vykusiame konkurse.
  2. Man mielos visos technikos, bet labiausiai patinka tos, kurioms reikalingos spalvos ir dažai.
  3. Dabar menus pritaikau tik tada, kai ateina įkvėpimas tapyti, be to, šis gebėjimas praverčia dekoruojant nagus.
  4. Manau, kad grožis slypi ir paprasčiausiuose dalykuose, tik reikia jį įžvelgti. Žmonės, turintys gebėjimų kurti, grožį pastebi visur, iš nieko moka sukurti tai, kas yra gražu.

Striūgaitės

 

Facebook komentarai