Kolegijų studentai varžėsi tarptautiniame konkurse „Jaunasis statybininkas 2016“

Kovo 31 d. Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyko tarptautinis studentų konkursas „Jaunasis statybininkas 2016“.

Kovo 31 d. Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyko tarptautinis studentų konkursas „Jaunasis statybininkas 2016“. Konkurse dalyvavo Statybos studijų programos studentų komandos iš Šiaulių valstybinės („ŠVK vilkai“, „Būsimi inžinieriai“, „Ežiukas cemente“), Klaipėdos valstybinės („Raudonos plytos“, „Oro tarpas“, KVK brigada“) ir Panevėžio („Panko statyba“, „Baltašalmiai“) kolegijų bei Rygos statybos koledžo („Rygos statybos koledžas“).

„Jaunojo statybininko“ konkursas organizuojamas jau šeštus metus. Renginio tikslas – ne tik populiarinti statybos inžinieriaus specialybę, bet ir skatinti studentų tarpusavio bendradarbiavimą, ugdyti kūrybiškumą, gebėjimą taikyti teorines žinias praktiškai.

Konkurso dalyvius ir svečius pasveikino Verslo ir technologijų fakulteto dekanas Saulius Palepšaitis, Statybos inžinerijos katedros vedėja Edita Mockienė. Studentai šmaikščiai prisistatė, deklamavo savo kūrybos himnus, pasakojo linksmas istorijas apie statybos inžinierių gyvenimą.

Teorinių žinių turnyre „Protmūšis“ būsimieji statybos specialistai turėjo pademonstruoti ne tik profesines žinias iš studijuojamų dalykų, bet ir parodyti, kad domisi statybos srities naujovėmis.

Praktinės užduotys atspindėjo šių dienų realijas: reikėjo atpažinti statybines medžiagas ir konstrukcijas, braižyti technologines schemas.

Komandų pasirodymus ir rungčių rezultatus vertino kompetentinga komisija.

Susumavus konkurso rezultatus paaiškėjo, kad I vietą užėmė Šiaulių valstybinės kolegijos komanda „Būsimi inžinieriai“, II vietą – Klaipėdos valstybinės kolegijos komanda „Oro tarpas“, III vietą – komanda „Rygos statybos koledžas“.

Visi dalyviai buvo apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais, atminimo dovanėlėmis ir diplomais.

Statybos inžinerijos katedra nuoširdžiai dėkoja konkurso rėmėjams UAB „Įžvalga“ ir UAB „Kasada“.

statybininkų konkursas 2

Statybos inžinerijos katedra

MANO KOLEGIJA kalbėjosi su konkurso nugalėtojais – komandos „Būsimi inžinieriai“ nariais.

Raimonda Melaikienė papasakojo, kad iki paskutinės akimirkos abejojo, ar reikia dalyvauti konkurse. Kankino baimė, kuri atsirado dėl nežinojimo, kokios užduotys ir klausimai laukia. Galų gale studentė nusprendė, kad reikia pabandyti. Jai tai buvo pirmasis tokio pobūdžio konkursas. Kadangi komandą buvo sudarė pirmo, antro ir trečio kurso studentai, Raimondai reikėjo dar kartą perversti ankstesnių studijų metų knygas, peržvelgti jau studijuotas temas. Konkurse netikėtų užduočių nebuvo. Tolesnę savo karjerą Raimonda įsivaizduoja paprastai. Sėkminga karjera jai reiškia širdžiai malonų darbą, į kurį einama su šypsena.

Kitą komandos narys, Matas Gasparavičius, ir dirba, ir mokosi, todėl yra užsiėmęs ir ne iškart dėstytojų kalbinamas sutiko dalyvauti. Vis dėlto noras išbandyti savo jėgas pasirodė stipresnis, todėl studentas susiplanavo darbus taip, kad kovo 31 d. galėtų rungtis kartu su kitais būsimaisiais statybininkais. Kadangi Matas dirba statybos renovacijos srityje, specialiai ruoštis konkursui nereikėjo, užteko tik pasinaudoti praktinėmis žiniomis.
Netikėčiausia konkurso užduotimi Matas Gasparavičius pavadino prisistatymą, laimei, šiai užduočiai buvo puikiai pasirengę komandos draugai. Sunkiausias studentui pasirodė protmūšio klausimas, kuriame reikėjo atpažinti paveiksle pavaizduotą architektūros stilių.

ŠVK komanda

 

Facebook komentarai