Mintys ir idėjos respublikinėje studentų mokslinėje konferencijoje

Šiaulių valstybinėje kolegijoje vykusioje respublikinėje studentų mokslinėje konferencijoje kalbėta apie naujausių technologijų taikymą, ketvirtąją pramonės revoliuciją ir ateities perspektyvas.

Balandžio 21 d. Verslo ir technologijų fakultete vyko respublikinė studentų konferencija „Naujų technologijų taikymas“, kurioje buvo perskaityta beveik 40 pranešimų, kuriuose studentai aptarė aktualius naujausių technologijų taikymo klausimus ir su tuo susijusias problemas. Konferencijoje dalyvavo ne tik dabartiniai Šiaulių valstybinės kolegijos studentai, bet ir tie, kurie Kolegiją baigė anksčiau, o dabar sėkmingai plėtoja verslą ir su savo Alma Mater ryšius palaiko jau kaip socialiniai partneriai.

bendra konferencijos

MANO KOLEGIJA kalbėjosi su keliais konferencijos dalyviais.

Sigitas Šimulis (UAB „Elektrosauga“ direktorius, Šiaulių valstybinės kolegijos absolventas)Šimulis

Sigitas Šimulis tuometinį Šiaulių K. Didžiulio politechnikumą, iš kurio vėliau išaugo Šiaulių valstybinė kolegija, baigė prieš 33 metus. Jis pamena, kad, rinkdamasis profesiją, ilgai nesvarstė – norėjo mokytis Šiauliuose, kurie tais laikais buvo vadinami išvystytos pramonės miestu. Sigitas Šimulis savo karjerą laiko sėkminga. Pradėjęs nuo paprasto elektriko darbo, dabar jis vadovauja įmonei, kuri užsiima elektros įrangos projektavimu, montavimu, remontu, aptarnavimu, elektriniais matavimais, didmenine ir mažmenine elektros įrenginių prekyba.

Kadangi Sigitas Šimulis ir iki šiol nenutolo nuo Kolegijos (yra socialinis partneris, dalyvauja savianalizėse), jis gali palyginti, kaip per kelis dešimtmečius pasikeitė studentai. Pašnekovas teigia, kad šiuolaikiniai studentai yra daug laisvesni, neįsprausti į rėmus. Kolegijos absolventas mano, kad jo studijų laikais studentai turėjo daugiau galimybių gauti praktinių įgūdžių, nes tiesiog buvo daugiau pramonės įmonių. Sigitui Šimuliui atrodo, kad Lietuvos ekonomika yra daugiau periferinė. Studentai, nuvažiavę, pavyzdžiui, į Vokietiją, pamato visai kitą potencialą: automobilių gamyklas, didžiules sistemas. Tai daro įspūdį. Tokiame fone Lietuva gali pasirodyti kaip provincija. Vis dėlto galima teigti, kad pasaulis tampa mažas: daug padeda internetas, turime prieigas prie visų resursų, viskas yra paprasčiau.

Sigitas Šimulis, remdamasis vieno tyrimo rezultatais, papasakojo, kad per artimiausius 15 metų neliks maždaug 60 proc. specialybių. Vadinasi, šių laikų abiturientams yra sunkiau, nes jie privalo pasirinkti studijas taip, kad paskui turėtų darbo. Ką rinktis? Pašnekovo teigimu, ateityje dominuos programuotojai, inžinieriai, bus paklausi socialinė slauga, nes vis daugės vyresnio amžiaus žmonių. Bus sričių, kuriomis pasirūpins robotai, aišku, reikės ir žmonių. Apibendrindamas Sigitas Šimulis pabrėžė, kad artėja ketvirtoji pramonės revoliucija, kuri ir visuomenę paskatins keistis.

Saulius Stanaitis (Lietuvos automobilių sporto federacijos teisėjų komiteto narys ir techninis ekspertas)

Stanaitis

Saulius Stanaitis savo karjerą pradėjo nuo paprasto šaltkalvio, tapo vadovu. Visa jo veikla yra susijusi su automobilių sportu: anksčiau lenktynėse važinėjo pats, paskui pradėjo teisėjauti, rūpintis automobilių priežiūra, bendrauti su tais, kurie dalyvauja varžybose. Tuo Saulius užsiima apie 10 metų. Automobilį jis vadina savo gyvenimo dalimi. Dar Saulius vadovauja automokyklai, joje taip pat rūpinasi automobilių priežiūra.

Reikia paminėti, kad Saulius Stanaitis – būsimas Šiaulių valstybinės kolegijos studentas. Jis juokauja, kad mokytis privertė aplinkybės, bet visai rimtai priduria, kad iš tiesų daro tai neverčiamas, nes pačiam yra įdomu tobulėti. Saulius Stanaitis yra kaunietis, bet pasirinko studijas Šiauliuose, nes Šiaulių valstybinė kolegija, skirtingai negu kitos panašios mokymo įstaigos, geranoriškai sutiko įskaityti neformaliuoju būdu įgytas kompetencijas. Patyręs automobilininkas ir būsimasis studentas tai vadina novatorišku būdu, padedančiu žmonėms, sukaupusiems nemenką praktinio darbo patirtį, įgyti ir aukštojo mokslo diplomą

Justas Martinaitis (UAB „Šviesos studija“ projektuotojas, Šiaulių valstybinės kolegijos absolventas)

Martinaitis

Kolegijos absolventas Justas Martinaitis pasidžiaugė, kad labai malonu sugrįžti ten, kur mokėsi. Norėjosi tai padaryti jau anksčiau, bet trūko laiko, todėl Justas tikisi, kad atvažiuos čia dar kartą. Šiuo metu Justas Martinaitis studijuoja VGTU, yra Automatikos studijų programos magistrantas, dirba UAB „Šviesos studija“ projektuotoju. Ne visada pavyksta visas veiklas suderinti, bet stengiantis viskas įmanoma.

Justas trumpai papasakojo apie savo karjerą: pabaigęs mokyklą, jis įstojo į Šiaulių universitetą, bet suprato, kad studijos universitete netinka, ėmė studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje, o dabar vėl siekia gauti universitetinį išsilavinimą. Justas Martinaitis mano, kad jam iš tiesų pasisekė, džiaugiasi, kad dirba vienoje iš geriausių tokio pobūdžio Lietuvos įmonių. Kolegijos studentams projektuotojas siūlo daugiau laiko skirti profesiniam tobulėjimui, mokytis individualiai, nesitenkinti vien tuo, kas pateikiama per paskaitas. Sėkmingą karjerą nulėmusiais veiksniais Justas Martinaitis laiko ir savo asmenybės bruožus, ir Šiaulių valstybinę kolegiją, kuri sudarė sąlygas atsiskleisti. Kolegijos absolventas pabrėžia, kad labai svarbu mokėti tinkamai save pateikti (kad ir siunčiant potencialiems darbdaviams gyvenimo aprašymą). MANO KOLEGIJAI Justas papasakojo, kad populiarėja daiktų internetas, vis daugiau individualių namų savininkų renkasi protingą namą. Tikėtina, kad po kurio laiko protingas namas jau taps standartu.

 

 

Facebook komentarai