ERASMUS laikas Vengrijoje – patirtis, vaizdai ir įspūdžiai

Lina Šimkevičiūtė, TLT 14

Kadangi šį semestrą esu išvykusi į Vengriją pagal Erasmus mainų programą, noriu papasakoti apie tai, ką man pačiai būtų buvę įdomu skaityti dar iki mainų programos patirties…

Pradėsiu nuo pradžių. Kodėl nusprendžiau išvykti? Idėja išvažiuoti buvo gana spontaniška, ilgai svarsčiau, bent kelis kartus buvau persigalvojusi, bet sulaukiau asmeninio katedros vedėjo skambučio ir nusprendžiau, kad, matyt, likimas mane siunčia išbandyti kažką nauja.

Pirmasis klausimas – finansai. Erasmus stipendija priklauso nuo to, į kurią šalį važiuoji. Į Vengriją vykstantis studentas iš Lietuvos gauna 300 eurų per mėnesį. Aš pasidomėjau Vengrijos kainomis, atlyginimais, ekonomine padėtimi ir supratau, kad turint tiek pinigų gyventi tikrai įmanoma. Jei minimalus šalies atlyginimas – apie 300 eurų, yra žmonių, kurie išgyvena už tą sumą, vadinasi, išgyvens ir studentas iš Lietuvos. Atvykusi į Vengriją, pamačiau, kad maisto kainos čia tikrai gerokai mažesnės nei namuose, maisto visai savaitei galima nusipirkti vos už 10 eurų. Barų ir kavinių kainos taip pat nesikandžioja.

LIna Vengrija

Kitas klausimas – anglų kalba. Dėl kalbos taip pat nereikėtų labai jaudintis. Kartu mokosi daug studentų iš skirtingų šalių, nė vienas idealiai nekalba angliškai, bet nei gramatikos klaidos, nei akcentas netrukdo bendrauti… Paskaitos anglų kalba taip pat nebaisios. Po pirmųjų kelių užsiėmimų pradedi įsiminti specialybės terminus. Dėstytojams anglų kalba taip nėra gimtoji, pasitaiko ir klaidų…

Vengrija2

Smagiausia išvykos dalis – kelionės. Džiaugiuosi, kad man buvo pasiūlyta vykti būtent į Vengriją. Tai nuostabaus grožio šalis Tartų ir Alpių kalnų pašonėje. Vengrijos reljefui būdingos kalvos, viskas atrodo egzotiškai, kai atvyksti iš lygumų krašto. Dėl geografinės padėties iš Vengrijos labai patogu pasiekti kitas šalis. Susiplanavus keliones anksčiau, galima įsigyti pigių autobusų bilietų ir pamatyti daug įdomių vietų. Po pačią Vengriją patogu keliauti traukiniu.

Man atrodo, kad kiekvienas tikras studentas turėtų nepraleisti progos išbandyti Erasmus mainų programos. Tiesiog nereikia bijoti palikti komforto zonos ir leistis į nuotykius… Tai gyvenimo patirtis, kuri daug ko išmoko, plečia akiratį, pakeičia mąstymą, padeda tapti globalia asmenybe, įgyti drąsos, savarankiškumo. Studento neriboja jokie įsipareigojimai, jis laisvas kaip paukštis! Šiaulių valstybinė kolegija sudaro puikias sąlygas išvykti, rūpinasi dokumentų tvarkymu, stipendiją suteikia ES… Studentui tereikia susikrauti lagaminą!

Facebook komentarai