Gražiausios gamtos spalvos – konkursui skirtose nuotraukose

Sveikatos priežiūros fakultetas rinko geriausius bendruomenės fotografus.

Sveikatos priežiūros fakultete tris savaites vyko nuotraukų konkursas, skirtas fakulteto 70 metų jubiliejui paminėti.

Konkursui dešimt Sveikatos priežiūros fakulteto bendruomenės narių (Renata Domeikaitė, Vilija Gendvilaitė, Loreta Jankūnienė, Irena Kurauskienė, Milda Kuvikaitė, Laima Leščinskienė, Gabija Noreikaitė, Rima Petraitytė, Ieva Skritauskaitė) iš viso pateikė 30 nuotraukų. Nuotraukos buvo demonstruojamos viešai, todėl visi galėjo atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį darbą.

Kaip teigia vertinimo komisijos narė, Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėja Lina Liesienė, buvo įdomu pažvelgti į gamtą fakulteto dėstytojų, darbuotojų ir studentų akimis, suvokti, kas juos žavi, ties kokiomis gamtos virsmo akimirkomis sustoja žvilgsnis, atsiranda poreikis užfiksuoti, įamžinti. Konkursui pateiktose nuotraukose atspindėti visi keturi metų laikai, fotografių dėmesį labiausiai traukė peizažai. Kelionių vaizdai, Lietuvos gamtos spalvos atskleidžia akimirkos grožį ir perteikia nuotraukos autorių išgyventas nuotaikas.

Visų vertintojų skonis sutapo: komisijai labiausiai patiko Ievos Skritauskaitės, Mildos Kuvikaitės, Renatos Domeikaitės, Loretos Jankūnienės ir Irenos Kurauskienės fotografijos, o fakulteto bendruomenė geriausia fotografe pripažino Ievą Skritauskaitę (K 14). Įsimintiniausių nuotraukų autorės buvo apdovanotos suvenyrais su Sveikatos priežiūros fakulteto atributika.

 

MANO KOLEGIJA kalbėjosi su Ieva Skritauskaite.zcamera-20160428_002619 Studentė papasakojo, kad šis konkursas jai buvo jau antrasis. Anksčiau Ieva yra dalyvavusi konkurse, kuriame varžėsi apie šimtą fotografų. Tą kartą apdovanojimai buvo skirti dešimčiai laimingųjų, o Ieva liko vienuolikta. Prieš kelerius metus Ieva buvo atidariusi savo darbų parodą. Nuotraukos, kuriose užfiksuoti gimtųjų apylinkių vaizdai, eksponuotos miestelio, kuriame Ieva gimė, bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelėje. Pro aikštelės langus kaip tik ir buvo matyti tie patys nuotraukų vaizdai. Vėliau parodą kurį laiką buvo galima apžiūrėti miestelio savivaldybėje. Ieva papasakojo, kad paprastai ji fotografuoja gamtą, peizažus, saulėlydžius. Nėra nieko, ko nesinorėtų fotografuoti, viskas atrodo kaip nauja patirtis. Kadangi mergina gyvena šalia ežero, aparatą ji išsitraukia tikrai dažnai, nes gamta nešykšti nuostabių vaizdų. Nuo praėjusių metų pabaigos Ieva ėmėsi ir naujos veiklos, progai pasitaikius ji fotografuoja nedideles šventes, renginius. Žmonėms, kurie yra nuolat nepatenkinti savo atvaizdu nuotraukoje, Ieva siūlo tiesiog elgtis natūraliai ir paprastai, nes kaip tik tai dažniausiai ir sužavi aplinkinius.

Ieva Skritauskaitė

Artėja vasaros atostogos, todėl Sveikatos priežiūros fakultetas kviečia studentus, kitus fakulteto bendruomenės narius visą vasarą fiksuoti gamtos vaizdus rudenį vyksiančiam nuotraukų konkursui „Gaivališka vasara“. Nuotraukose, anot konkurso sumanytojų, turėtų atsispindėti siautulinga vasara: žaibai, vaivorykštės, debesys, kruša… Konkurso organizatorė – Vilija Gendvilaitė.

 

Facebook komentarai