Kai diplomas jau beveik rankose… (papildyta)

MANO KOLEGIJA su trečiakursiais kalbasi apie baigiamuosius darbus, studijų kokybę ir ateities planus.

Nors sakoma, kad ruduo yra derliaus metas, aukštosiose mokyklose taip labiau tiktų apibūdinti birželį. Paskutinės darbo rašymo savaitės, paskutinė naktis prieš atiduodant bakalauro darbą, viešas gynimas ir tai, ko siekei trejus metus, jau beveik tavo rankose. Natūralu, kad studijų pabaiga yra puiki proga atsigręžti atgal, apmąstyti, kaip buvo dirbta, kas yra padaryta, koks tas trejų metų rezultatas. Kadangi į aukštąją mokyklą paprastai įstoja tik ką brandos atestatus gavę 18–19 metų jaunuoliai, o ją baigia jau kvalifikuoti savo srities specialistai, absolventų galima paprašyti įvertinti studijų kokybę, paieškoti patarimo tiems, kurie kitų metų birželį skubės atiduoti baigiamąjį darbą, jaudinsis prieš gynimą ir, jei viskas bus gerai, su diplomu rankose švystels bakalauro kepurėlę į viršų.

Keliems skirtingų studijų programų trečiakursiams buvo užduoti tokie klausimai:

 1. Kaip sekėsi rašyti baigiamąjį darbą? Kas buvo sunkiausia? Kuris darbo etapas buvo maloniausias?
 2. Ką patartumėte tiems, kurie kitais metais bus trečiakursiai, rašys baigiamąjį darbą? Gal įspėsite, kokių klaidų nereikėtų daryti?
 3. Už jūsų nugarų treji studijų Šiaulių valstybinėje kolegijoje metai. Papasakokite, ar studijos atitiko lūkesčius. Kadangi turėjote nemažai praktikų, tikriausiai jau galite įvertinti, ar tikrai pasirinkote tinkamą studijų programą. Kurie studijuoti dalykai buvo patys įdomiausi? Kaip manote, ar studijoms ko nors trūko? Ką reikėtų tobulinti?
 4. Jeigu iš naujo rinktumėtės, kur studijuoti, ar viską darytumėte lygiai taip pat?
 5. Greitai rankose turėsite Šiaulių valstybinės kolegijos diplomą. Kas toliau: darbas, studijos kitur, poilsis?
 6. Ką patartumėte dvyliktokui, kuris turi apsispręsti ir pasirinkti, kur studijuoti?

Aistė Ivanauskaitė, KNZ 13 Aistė Ivanauskaitė

1. Parašyti baigiamąjį darbą nėra lengva, tačiau, įdėjus daug pastangų ir laiko, galima pasiekti gerų rezultatų. Rašant baigiamąjį darbą sunkiausia turbūt yra ieškoti mokslinių šaltinių. Labai svarbu nepasiduoti ir nenuleisti rankų, ieškoti įdomių mokslinių straipsnių ir informacijos. Maloniausias, mano nuomone, etapas – laikyti savo baigiamąjį darbą rankose ir suvokti, kad viską padarei pati (žinoma, vadovas padėjo).

2. Turbūt pati didžiausia visų studentų klaida yra delsimas. Paskutinė naktis, manau, dar nieko neišgelbėjo, todėl patariu darbą pradėti rašyti laiku, o paskutinę naktį reikia gerai išsimiegoti. Kolegijoje dirba tikrai puikūs ir kvalifikuoti dėstytojai, siūlau visiems studentams pasinaudoti šia galimybe, konsultuotis su dėstytojais ar darbo vadovais. Yra posakis, kad dvi galvos geriau nei viena.

3. Treji studijų metai prabėgo labai greitai – dar sunku suvokti, kad mokslo ir žinių kelias Šiaulių valstybinėje kolegijoje jau nueitas. Prisiminusi studijų metus, galiu teigti, kad visi studijų dalykai buvo naudingi. Smagu, kad Kolegijoje jau pirmame kurse buvome siunčiami į praktiką, kur galėjome susipažinti ir realiai įvertinti kineziterapeuto darbą. Sunku būtų išskirti dalykus, kurie buvo įdomiausi, nes jų daug. Galbūt išskirčiau tuos, kurių metu visas mokymasis vyko praktiškai (turiu galvoje kineziologijoje pasitelkiamus pleistrus, minkštųjų audinių mobilizaciją, anatomiją, funkcinę diagnostiką ir kt.).

Mano nuomone, studijoms trūko sesijos tvarkaraščių suderinamumo su praktika. Kartais sesijos vykdavo po praktikos.

4. Jeigu turėčiau galimybę studijas rinktis iš naujo, savo pasirinkimo nekeisčiau. Studijuodama Šiaulių valstybinėje kolegijoje, gavau tikrai daug žinių. Labai džiaugiuosi, kad čia dirba dėstytojai, kurie ne tik išdėsto teorines žinias, bet visuomet pateikia pavyzdžių ir realių gyvenimiškų situacijų, su kuriomis praktikų metu galime susidurti.

5. Kadangi turiu tikslą tapti gera savo srities specialiste, planuoju studijas tęsti toliau. Noriu įgyti papildomų žinių ir įtvirtinti turimas. Ilsėtis tikrai nežadu, šiuo metu ieškau darbo pagal specialybę, kad galėčiau įgyti kuo daugiau patirties.

6. Dvyliktokams patarčiau labai gerai apgalvoti, kokia veikla juos domina, atsižvelgti ne vien į tai, ką sako protas, bet turėti galvoje ir į asmenines savybes. Reiktų atsiriboti ir nuo aplinkinių patarimų, nepasiduoti bendrai nuomonei ar madai, nebijoti išsiskirti su draugais. Jeigu pasirinksite tinkamą sritį, naujų draugų tikrai atsiras. Taip pat siūlyčiau studijuojant kaupti žinias, praktiką ir patirtį, o ne galvoti tik apie tai, kaip gauti diplomą.

Aira Janulytė, K 13aira-janulyte

 1. Rašyti baigiamąjį darbą sekėsi gerai. Manau, tai lėmė atsakingas temos pasirinkimas, tikslo ir uždavinių formulavimas. Rašant sunkiausia buvo išsiaiškinti metodinius reikalavimus, atskleisti temos aktualumą. Maloniausia buvo darbą pristatyti ir žinoti, kad iki diplomo gavimo liko visai nedaug.
 1. Būsimiems trečiakursiams patarčiau atsakingai pasirinkti baigiamojo darbo temą. Tema turėtų būti tokia, kuri asmeniškai domintų studentą. Baigiamojo darbo rašymas turi būti malonus, reikia, kad pasirinkta tema skatintų studentą domėtis. Žinoma, pasirinkus temą reikėtų atlikti namų darbus ir pasidomėti, ar apie tai jau rašyta mokslinėje literatūroje, ar apskritai bus ką rašyti, ar bus galima atrasti naujų dalykų ir tai įrodyti.
 2. Studijų metu atliktos praktikos leido save įvertinti ir suprasti, kad pasirinkta studijų programa yra tinkama. Neišskirčiau nė vieno studijuoto dalyko, visi buvo įdomūs ir naudingi. Žinoma, didžiausią dėmesį skyriau toms paskaitoms, kuriose galėjau suformuoti tvirtus pagrindus ir įgūdžius, susijusius su kosmetologo profesija. Noriu nuoširdžiai padėkoti tiems dėstytojams, kurie negailėdami savo jėgų ir laiko dalijosi žiniomis ir patirtimi.
 3. Drąsiai galiu teigti, kad viską daryčiau taip pat! Pasirinkusi kosmetologijos studijas, jau po pusmečio supratau, kad kosmetologija yra ta profesija, kuri man tinka ir patinka. Joje atrandu daug erdvės savirealizacijai.
 1. Planai labai dideli. Diplomas man yra tam tikro pasiekimo įvertinimas, todėl po jo įteikimo nekantrauju pradėti dirbti. Šiaulių valstybinėje kolegijoje įgytos žinios yra vertingos. Jeigu nori būti geras savo srities specialistas, vien tik to nepakanka. Kaip tik todėl ateityje planuoju darbą derinti su kitomis studijomis, tikiuosi nuolatos tobulėti seminaruose ir mokymuose.
 1. Norint pasirinkti tinkamą profesiją, svarbu gerai pažinti save, išsiaiškinti ir įvertinti siekius, gebėjimą ir intelektą. Jeigu abiturientas dar nežino, kuo nori būti, ką veikti, jam vertėtų praleisti metus, žinoma, per tuos metus iš tiesų reikėtų bandyti atrasti save. Būsimiems studentams norėčiau palinkėti nepasirinkti specialybės atsitiktinai, nes aklas specialybės pasirinkimas yra be perspektyvos. Be to, niekada nestudijuokite dėl popieriaus, džiaukitės pačiu studijų procesu ir čia įgytomis žiniomis.

Viktorija Kergytė, KNZ 13viktorija-kergyte

 1. Baigiamasis darbas yra tikrai labai rimta ir sunki užduotis kiekvienam trečiakursiui. Visi patiriame daug streso ir nerimo jį rašydami, nes nežinome, kaip mums pasiseks, ar pasieksime norimų rezultatų. Mano baigiamojo darbo tema – „Sąnarių mobilizacijos ir gydomųjų pratimų veiksmingumas koreguojant priekinės pėdos dalies griaučių ir raumenų sistemos nuokrypius“. Sudėtingiausia ir, mano manymu, svarbiausia baigiamojo darbo dalis – tyrimo pasirinkta tema atlikimas (turiu galvoje, kad mano tiriamieji buvo studentai). Visi esame studijuojantys žmonės ir turime mažai laisvo laiko, todėl buvo sunku derinti susitikimus su tiriamaisiais, daugelis jų net pasitraukė iš tyrimo būtent dėl laiko stokos. Vis dėlto šis baigiamojo darbo etapas man buvo įdomiausias.
    1. Studentams, kurie dar tik ruošiasi rašyti baigiamąjį darbą, norėčiau patarti pirmiausia tinkamai suskirstyti darbo laiką, susidaryti planą, kuriuo remsis rašydami. Niekada neatidėkite rytdienai to, ką galite padaryti šiandien. Pradėkite baigiamajam ruoštis nuo mokslo metų pradžios, taip neteks patirti streso dėl laiko stokos. Jei gerai sekėsi rašyti kursinį darbą, plėtokite pasirinktą temą baigiamajame darbe, nes kursinis darbas yra puiki pradžia, pamatas jūsų baigiamajam. Jei nusprendėte rinktis naują temą, rinkitės tokią, kurią nebūtų sudėtinga įgyvendinti. Nedarykite visko savarankiškai, visuomet konsultuokitės su savo baigiamojo darbo vadovu, jis visada padės rasti tinkamą problemos sprendimą. Nebijokite konsultuotis ir su kitais katedros dėstytojais ar analogiškos profesijos atstovais. Taip gausite vertingų patarimų ir informacijos, kuri visada pravers. Svarbiausia, rašykite darbą patys, skaitykite kuo daugiau užsienio literatūros, nekopijuokite kitų darbų, nes baigiamasis darbas turi būti originalus, o ne plagijuotas.  Originalumas tikrinamas specialioje sistemoje plag.lt. Tai galite padaryti ir patys, tereikia prisiregistruoti. Atminkite, plagijuodami darbą turėsite rimtų nemalonumų. Linkiu visiems sėkmės ir puikių rezultatų

3. Šie treji studijų Šiaulių valstybinėje kolegijoje metai buvo labai prasmingi ir įdomūs. Buvo ir liūdnų, ir smagių akimirkų, tačiau tai buvo nepakartojamas laikas kartu su šauniais kurso draugais ir puikiais dėstytojais. Visada jaučiausi suprasta ir išgirsta, neteko nė karto nusivilti. Jei būdavo sunku, nesuprasdavau dėstomos temos, dėstytojai maloniai padėdavo. Mano manymu, Šiaulių valstybinė kolegija sudaro puikias sąlygas studentams, siekiantiems atrasti savo pašaukimą, tobulėti ir kopti karjeros laiptais. Mūsų kolegijoje studijuoti yra įdomu, prasminga ir naudinga. Studijuodama turėjau galimybę išmokti daug dalykų, kurie pravers ateityje. Labai džiaugiuosi, kad Šiaulių valstybinėje kolegijoje dėstoma daug kineziterapeuto darbui reikalingų dalykų, mokoma daug kineziterapijos technikų. Tai tikrai padeda tapti puikiu specialistu. Studijuodama turėjau galimybę daug ko išmokti, dalyvavau įvairiuose renginiuose, konferencijose, todėl džiaugiuosi, kad studijų metu galima ne tik mokytis, bet ir linksmai praleisti laiką, pailsėti. Mūsų kolegija suteikia galimybę studentams praktikų metu išvažiuoti ir atlikti praktiką įvairiose ligoninėse, sanatorijose, reabilitacijos centruose, nes tik keliaujant ir patiriant naujų dalykų galima įtvirtinti išmoktas teorines žinias ir tobulėti. Aš turėjau galimybę praktiką atlikti ne tik Šiauliuose, bet ir Druskininkuose, Palangoje. Visos praktikos buvo savaip įdomios, labai daug ko išmokau ir supratau, kad esu ten, kur turiu būti. Nuo pat vaikystės svajojau savo gyvenimą sieti su medicina, tos svajonės siekiau ir niekada nesigailėsiu. Studijuoti kineziterapiją mane paskatino buvusi chemijos mokytoja ir mano brolis, kuris, beje, taip pat studijavo Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Esu jiems labai dėkinga. Neturiu abejonių, kad ši studijų programa man pati tinkamiausia. Neišskirčiau kelių įdomiausių studijuotų dalykų, nes visi jie buvo savaip labai įdomūs ir prasmingi. Labiausiai man patiko klinikinio ištyrimo, minkštųjų audinių mobilizacijos, sveikatos psichologijos, lotynų kalbos, masažo paskaitos. Iš pradžių baugino didelis krūvis, prie kurio teko priprasti. Būdavo sudėtinga, kai tekdavo ruoštis keliems atsiskaitymams, vykstantiems tą pačią savaitę ar net tą pačią dieną, atlikti kelis savarankiškus darbus vienu metu. Taip yra buvę retai, todėl mes pamažu prisitaikėme. Jokių blogų dalykų negaliu pasakyti. Patobulinčiau minėtus atsiskaitymų grafikus taip, kad studentui nebūtų per didelis krūvis, dar daugiau dėmesio siūlyčiau skirti studentų laisvalaikiui ir maitinimui. Kadangi dažnai būdavo ir laisvų paskaitų, tik dalis mūsų turėjo galimybę grįžti namo, tekdavo ilgai laukti. Mūsų valgykla dirba ne visada, maisto kokybė gera, bet ne visi nori ten maitintis, geriau valgyti savo maistą. Su savu maistu į valgyklą neįleidžia, o ir vietos ten mažoka. Manau, kad studentams reikia tik jiems skirto kambarėlio, kuriame galėtų pabūti, paskaityti knygą, pažaisti stalo žaidimus, pasiklausyti muzikos, pavalgyti ar atsigerti arbatos. Studentų kambarys yra įrengtas Verslo ir technologijų fakultete, todėl norėtųsi, kad ir Sveikatos priežiūros fakulteto studentai tokį turėtų. Be abejonės, būtų smagu, kad studentams paskaitų netektų ilgai laukti, tačiau kartais tai būna sunku suplanuoti, todėl lengviau tiesiog pasirūpinti studentų laisvalaikiu, kad jiems netektų nuobodžiauti ir jausti alkio.

 1. Jei tektų iš naujo rinktis studijų programą, viską daryčiau taip pat. Norėčiau studijuoti kineziterapiją Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Jaučiuosi tinkamu metu atsiradusi tinkamoje vietoje ir,  jei tektų kartoti studijas, nieko nenorėčiau keisti. Pasirinktos studijos man teikia didžiulį malonumą.
 1. Niekada negali žinoti, kaip viskas pasisuks, tačiau tikrai norėčiau tęsti studijas universitete. Šiuo metu ieškau darbo, norisi užsidirbti, įgyti patirties. Būtų šaunu, jei būtų sąlygų studijuoti ir kartu dirbti.
 1. Pirmiausia patarčiau gerai apsvarstyti pasirinkimą, nes nuo to priklauso ateitis. Nereikėtų rinktis bet ko (o taip dažnai būna). Derėtų pasitarti su patirties turinčiais žmonėmis, šeima, įvertinti savo galimybes, poreikius ir pasirinkti tinkamiausią sprendimą. Tam, kad išmoktum ir pasiektum, turi norėti mokytis, tobulėti. Viena mano mokytoja pasakė taip: kad darbas tau teiktų malonumą ir eitum į jį kaip į šventę, jis turi patikti. Jei darbas nepatinka, eisite kaip į pragarą, kankinsite save, nuolat patirsite stresą, nieko gera iš to nebus. Rinkitės tai, kas jums patinka, tam, kad ateityje nesigailėtumėte. Iš savo asmeninės patirties noriu palinkėti neskubėti bėgti iš namų ir studijuoti gimtajame mieste, jei tik yra galimybė, nes gyvenime patirsite visko, spėsite pabėgti iš namų. Kol galite, pasimėgaukite mamos patiekalais, tėčio pasakojimais, brolio ar sesės draugija ir kartais pasitaikančiais nesutarimais, namų židinio šiluma, ramuma. To niekas niekada nepakeis. Linkiu sėkmės visiems abiturientams.

Edgaras Knyzeris, KNZ 13 edgaras-knyzeris

 

 1. Baigiamąjį darbą rašyti buvo nelengva, tačiau aš labai stengiausi ir pasiekiau norimų rezultatų. Sunkiausias etapas buvo tyrimas, maloniausia dirbti, kai darbas jau parašytas ir lieka tik paskutiniai štrichai, paskutiniai akcentai.
 2. Patarčiau nepasilikti darbų paskutinėms dienoms. Geriau pradėti viską daryti anksčiau, taip liks laiko dar pataisyti darbą ir pasiruošti gynimui. Studentai patirs mažiau streso.
 3. Esu sportuojantis žmogus, todėl studijų metu man pritrūko sportinių užsiėmimų. Iš dalies jaučiuosi pasirinkęs tinkamą profesiją, nors mane visuomet traukė masažas, tad labiau noriu dirbti masažistu. Labiausiai patiko kūno kultūra, masažas, lotynų kalba, ikiklinikinis ištyrimas, minkštųjų audinių mobilizacija, įdomu buvo mokytis apie kineziterapijai pasitelkiamus pleistrus. Norėčiau, kad būtų galima išmokti daugiau masažo technikų, studijų metu būtų naudinga daugiau sportuoti.
 4. Sunku pasakyti. Priklauso nuo aplinkybių.
 5. Bandysiu ieškoti darbo.
 6. Patarčiau rinktis tai, kas patinka, neskubėti apsispręsti, pasitarti su kitais žmonėmis, rinktis atsakingai.

Skirmantas Malinauskas, OKV 13 Malinauskas

 1. Baigiamąjį darbą sekėsi rašyti puikiai, nes turėjau puikią darbo vadovę, labai gera buvo ir praktikos vadovė įmonėje Baltik vairas. Sunkiausia buvo, manyčiau, rasti tinkamos teorinės medžiagos. Reikėjo, kad informacija būtų kuo naujesnė, todėl teko nemažai paieškoti duomenų bazėse. Ten didžioji dalis medžiagos pateikta užsienio kalba, reikėjo nemažai versti. Maloniausias buvo gynimas, nes kai pats esi surinkęs medžiagą, žinai, apie ką rašei, pristatyti yra lengviau.
 1. Patarčiau susiplanuoti laiką ir neieškoti praktikos laikotarpiu darbo. Šiais metais daug studentų pamatė, kad turi nemažai laisvo laiko, puolė ieškotis papildomo darbo, o jau kai pradėjo dirbti, po darbo būdavo pavargę, neturėdavo laiko prisėsti prie baigiamojo darbo, todėl ir galutiniai rezultatai prastesni. Patariu konsultuotis su vadovu, baigiamojo darbo vadovas yra paskirtas ne veltui. Kolegija duoda galimybę, vadovą, kuris gali padėti, bet nemažai žmonių to neišnaudoja.
 1. Taip, studijos ne tik atitiko lūkesčius, bet ir juos pranoko. Pasirinkau tinkamą studijų programą ir galėjau save puikiai realizuoti. Įdomiausi dalykai buvo šie: LPD, Dizainas, Viešasis kalbėjimas, Teisės pagrindai, Bendravimo psichologija, Taikomųjų tyrimų metodologija, Informatika ir kt. Aišku, studijoms reikia daugiau anglų kalbos, pusmetis pirmame kurse buvo mažoka, reikėtų bent metų.
 1. Daug kas priklausytų nuo aplinkybių, bet, manau, norėčiau savęs neapriboti viena sritimi.
 1. Apie tolimesnes studijas dar reiktų pasvarstyti, bet artimiausiu metu planuoju ilsėtis, o toliau ieškosiu darbo.
 1. Patarčiau užpildyti tiek pasirinkimų, kiek leidžia LAMA BPO. Negali žinoti, kuri mokymo įstaiga tave priims. Šiaulių valstybinė kolegija nebuvo mano pirmasis pageidavimas, bet per trejus mokymosi metus nė karto nesigailėjau, kad čia patekau.

 

 

Dovilė Vaitekūnaitė, OKV 13 Dovilė Vaitekūnaitė

 1. Trejus metus studijavus ir daug sužinojus apie specialybę, baigiamąjį darbą rašyti nebuvo taip sunku, kaip atrodė anksčiau, t. y. pirmame ir antrame kursuose. Be abejo, jei nebūčiau planavusi laiko ir baigiamąjį darbą būčiau rašiusi per paskutines dvi savaites, manau, rezultatas manęs nedžiugintų. Vis dėlto iškilo sunkumų – reikėjo prisiversti rašyti darbą gražiomis, saulėtomis pavasario dienomis… Šį iššūkį įveikiau ir dabar džiaugiuosi sėkmingais darbo rezultatais.

Man maloniausias baigiamojo darbo etapas buvo tyrimo analizė, ypač interviu. Labai įdomu analizuoti pašnekovų mintis ir vėliau palyginti jų nuomonę su kitais tyrimo rezultatais.

 1. Būsimiems trečiakursiams visų pirma linkiu neišsigąsti ir jau mokslo metų pradžioje drąsiai rinktis baigiamojo darbo temą. Nuoširdžiai patariu neiti lengviausiu keliu ir pasirinkti gal kiek sunkesnę, tačiau įdomesnę temą, kuri studentą įtrauktų, sudomintų ir leistų tobulėti. Naudingiausias patarimas, kurį kiekvienas studentas ir taip žino, tačiau niekada juo nepasinaudoja yra toks: būtina planuoti laiką ir nepasilikti darbų paskutinei dienai! Tai svarbu atliekant bet kurią užduotį, tačiau daugelis galimybe planuoti savo laiką nepasinaudoja. Deja…
 2. Džiaugiuosi kiekvienais metais, praleistais Šiaulių valstybinėje kolegijoje, jaučiuosi labai pasikeitusi, patobulėjusi. Studijos atitiko mano lūkesčius, gal kartais net viršydavo juos. Džiaugiuosi susipažinusi su puikiais dėstytojais, dalis jų – tikrų tikriausi autoritetai, skiriantys laiko patarimams studijų klausimais ar maloniam pokalbiui. Trijų praktikų metu supratau: noriu dirbti pagal specialybę. Manau, kad tinku komunikacijos specialisto darbui.

Asmeniškai man visuomet įdomiausi buvo ne tikslieji dalykai (nors Organizacijos komunikacijos vadybos studijų programoje jų netrūko). Mane labiausiai domino viešojo kalbėjimo, specialybės kalbos, komunikacijos audito, renginių vadybos, žiniasklaidos pagrindų ir kitos paskaitos, kurių metu daug dėmesio buvo skiriama komunikacijai. Įdomu būdavo tikriausiai todėl, kad kiekvienoje jų kalbėdavomės apie taisyklingą lietuvių kalbą, komunikacijos specialisto darbą, mokydavomės sklandžiai kalbėti ir rašyti. Turiu pastebėti, kad net ir neįdomiausius ar labai sunkius dalykus kai kurie dėstytojai vis dėlto sugebėdavo paversti įdomiais ir pritraukti studentus, juos sudominti. Tai didelis puikių dėstytojų nuopelnas.

Esu įsitikinusi: jei kažkas yra neaišku, netikslu, jei kažko trūksta, pats išsiaiškink, pasitikslink ir pasistenk gauti tai, ko tau galbūt nesuteikė. Studijų klausimu taip pat laikausi panašios pozicijos – jei man asmeniškai kažkas nesiseka ar jaučiu, kad gaunu per mažai informacijos, stengiuosi pati išsiaiškinti nežinomus dalykus ir judėti pirmyn. Nebuvo tokio dėstytojo, kuris išvarytų ir nesuteiktų konsultacijos. Man atrodo, kad mes per dažnai skundžiamės šio bei to negaunantys, tačiau nekaltiname savęs dėl nesidomėjimo… Studijuodama labiausiai jaučiau tik vieną trūkumą – per mažai pasirinktos užsienio kalbos paskaitų. Kiek man žinoma, ši problema jau yra sprendžiama, OKV studentai turės galimybę dažniau kalbėti užsienio kalbomis.

 1. Jei man tektų iš naujo pildyti stojimų į aukštąsias mokyklas paraiškas, Organizacijos komunikacijos vadybą Šiaulių valstybinėje kolegijoje (kaip ir prieš trejus metus) rašyčiau pirmuoju numeriu.
 2. Turiu svajonę įsidarbinti pagal savo specialybę, todėl labai tikiuosi, kad pasiseks, dirbsiu komunikacijos specialiste. Dalis žmonių, ką tik baigusių studijas, trokšta poilsio ir neskuba dirbti, tačiau aš galvoju kitaip – norėčiau kuo greičiau įsidarbinti pagal specialybę. Gavusi diplomą, jau tą pačią dieną galėčiau darbuotis.

Galimybės studijuoti kitur neatmetu, galbūt būtų naudinga tęsti mokslus universitete. Dėl studijų spręsiu vėliau.

 1. Dvyliktokams visų pirma patarčiau nestoti į nepatinkančią ir jų nedominančią studijų programą vien dėl diplomo. Įgyta nepatraukli specialybė neverta trejų metų pastangų, ypač, jei neplanuojama pagal ją dirbti. Jei būsimasis studentas yra tvirtai apsisprendęs dėl studijų siekių, patarčiau šį kelią pradėti Šiaulių valstybinėje kolegijoje, nes čia studentai turi daugiau galimybių save išmėginti praktiškai ir suprasti profesijos esmę.

 

Facebook komentarai