Pasvarstymai, skaičiai ir planai po jubiliejaus

2016 metai abiem Šiaulių valstybinės kolegijos fakultetams yra jubiliejiniai.

SONY DSC

Verslo ir technologijų fakultetui šiemet sukanka 55 metai. Šiaulių aukštesnioji medicinos mokykla buvo įkurta 1946 m., todėl Sveikatos priežiūros fakultetas švenčia 70-metį. Kadangi apie fakulteto džiaugsmus ir rūpesčius daugiausia gali žinoti jam vadovaujantis žmogus, tinklaraštis MANO KOLEGIJA Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto dekanės Gintos Gerikaitės paprašė atsakyti į kelis klausimus.

  1. Ar galima solidų aukštosios mokyklos fakulteto jubiliejų lyginti su žmogaus jubiliejumi? Papasakokite apie jubiliejui skirtus renginius, paaiškinkite, kodėl buvo sugalvota būtent tokia programa?

Tiesiogiai lyginti negalima, nes kuo daugiau metų aukštoji mokykla sėkmingai vykdo akademinę veiklą, tuo jos galimybės, perspektyvos, rezultatai gerėja. Tačiau sąsajų gal ir galima rasti, jeigu galvosime, kad, metams bėgant, gausėja patirtis. Kuo vyresnis žmogus, tuo daugiau pasiekimų jis turi.

Jubiliejui minėti buvo skirta renginių savaitė balandžio 25–29 d.:

              Pirmadienis – SVEIKO KŪNO diena (jogos pamokėlė, netradicinis masažas, žolelių arbata).

              Antradienis – SVEIKOS SIELOS diena (gatvės muzikavimas, marškinėlių su Šiaulių valstybinės kolegijos simbolika lankstymo konkursas, fotonuotraukų konkursas).

              Trečiadienis – Tarptautinė studentų mokslinė-praktinė konferencija STUDENTAS. MOKSLAS. SVEIKATA 2016.

              Ketvirtadienis – Tarptautinė mokslinė konferencija SALUS. SOCIETAS. SCIENTIA / SVEIKATA. VISUOMENĖ. MOKSLAS.

              Penktadienis – Susitikimas LAIKAS MŪSŲ NEKEIČIA – TIK TOBULINA.

Buvo pasirinkta tokia programa, kuri apie jubiliejų primintų Sveikatos priežiūros fakulteto socialiniams dalininkams: dabar studijuojantiems ir buvusiems studentams, dėstytojams, socialiniams partneriams, personalo ir ūkio darbuotojams, Fakulteto draugams ir kolegoms, buvusiems darbuotojams. Norėta visiems papasakoti apie Fakulteto ištakas, išryškinti akademinės veiklos sritis ir nuoširdžiai padėkoti, nes tik glaudus bendradarbiavimas ir bendravimas sudaro tvirtą dabarties ir ateities veiklos pagrindą.

  1. Jubiliejus visada susijęs su skaičiais. Ką skaičiai sako apie jūsų fakultetą: kiek turite studentų, kurios studijų programos yra populiariausios, kokie yra paskutinės sesijos vidurkiai, kiek dėstytojų dirba fakultete, koks jų amžiaus vidurkis?

Fakultete visos studijų programos yra populiarios. Populiariausia ir turinti didžiausią poreikį Lietuvoje ir pasaulyje yra Bendrosios praktikos slaugos studijų programa. Sveikatos priežiūros fakultetas jubiliejų pasitiko turėdamas 700 studentų. Fakultete dirba 49 dėstytojai, daugiausia dėstytojų, kuriems nuo 31 iki 45 metų. Paskutinės sesijos vidurkis – 8 balai.

  1. Aukštoji mokykla neįsivaizduojama be studentų. Kuo ypatingi jūsų fakulteto studentai? Ar norėtumėte keisti jų motyvaciją, požiūrį į karjerą, mokslą ir pramogas?

Fakulteto studentai labai atsakingai ir motyvuotai studijuoja, yra stropūs, siekia gerų rezultatų, žinių. Daugelis jau antrame kurse įsidarbina pagal būsimą profesiją. Mūsų studentai atsakingai žiūri į savo ateitį, yra pilietiški, paslaugūs, jautrūs kitų skausmui, geba padėti visoms bendruomenės narių grupėms. Jie supranta savanorystės reikšmę ir aktyviai joje dalyvauja. Be to, Sveikatos priežiūros fakulteto studentai labai linksmi, išradingi ir kūrybiški. Studentų atstovybė yra nuostabi. Mes didžiuojamės savo studentais, jie aktyviai dalyvavo organizuojant jubiliejinius renginius, rado rėmėjų.

Kaip ir viso pasaulio studentų bendruomenėse, taip ir Sveikatos priežiūros fakultete yra vienas kitas nemotyvuotas ir nestropus, bet tokių turime labai mažai.

  1. Laikas greitai bėga, todėl nespėsime pastebėti, kaip ateis ir kitas fakulteto jubiliejus. Kokią fakulteto viziją matote dar po 10 metų?

Modernus Sveikatos priežiūros fakultetas, išlaikęs savo senąsias tradicijas.

  1. Leiskite sau šiek tiek papokštauti. Įsivaizduokite, kad kaip tik jūsų fakultetui nežinomas geradarys padovanoja labai solidžią pinigų sumą, pavyzdžiui, 10 milijonų eurų. Pinigus reikia išleisti per 6 mėnesius. Kur investuotumėte tuos milijonus?

Atnaujintume studijų bazę, kurioje būtų moderniausia įranga, įkurtume Žmogaus senėjimo proceso stabilizavimo centrą, nupirktume moderniausio pasaulio universiteto biomedicinos laboratoriją ir pavadintume ją Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto mokslo studijų centru. Be to, nusipirktume komfortišką lėktuvą (keliautume į svečias šalis dėstyti, studijuoti, atlikti praktikos, pailsėti) ir sraigtasparnį, kuriuo Sveikatos priežiūros fakulteto administracija galėtų greitai nusigauti į miesto centrą ir atgal.

 

 

Facebook komentarai