Apie priėmimą – be skaičių (papildyta)

Priėmimo tarnybos darbuotojas kalbinome dar nepasibaigus bendrajam priėmimui. Šnekėtasi apie viską: būsimuosius studentus, laikmečio aktualijas, problemines situacijas.

 

Pirmiausia reikia paminėti, kad visos pašnekovės priėmimo procese dalyvauja jau nebe pirmus metus, todėl tikrai gali lyginti, kokie yra norintys studijuoti žmonės, kas jiems dažniausiai neaišku, kokių klausimų kyla. Priėmimo tarnyboje dirbančios merginos teigia, kad šių metų priėmimas nėra kuo nors išskirtinis, viskas vyksta taip, kaip ir yra numatyta. Priėmimo tarnybos atsakingoji administratorė Danutė Auzacalitaitė pastebi, kad šie metai yra kitokie tiems stojantiesiems, kurie vidurinį išsilavinimą įgijo iki 2009 metų, nes jiems leista skenuotus dokumentus įkelti tiesiai į sistemą, nebereikia vykti į artimiausią LAMA BPO punktą.

SONY DSC
Danutė Auzacalitaitė

Kiek daugiau darbuotojos gali papasakoti apie tuos, kurie atvyksta pasirašyti sutarčių. Būsimiesiems studentams kartais trūksta atidumo. Jie sakosi nežinoję (niekas nepasakė), kad reikia atsivežti ne vien tik pasą ar asmens tapatybės kortelę, bet ir daugiau dokumentų. Dalis vaikinų ir merginų atvyksta į Šiaulių valstybinę kolegiją vieni, jie jau būna išstudijavę visą prieinamą informaciją apie studijas, savarankiškai viską išsiaiškina, drąsiai klausia, jeigu ko nežino. Nemažai tokių, kuriuos atlydi mamos, tėčiai, seneliai, kartais ir visa šeima – taip ir pačiam kandidatui į studentus drąsiau žengti į naują gyvenimo etapą, ir mamai ramiau, kad jos, atrodo, dar visai mažas vaikas viską padarys tikrai gerai. Kaip teigia Danutė Auzacalitaitė, kartais vietoje būsimojo studento skambina jo giminaitis, kuris nežino visos informacijos, bando kuo daugiau klausti. Vis didėjantys emigracijos mastai turi įtakos ir priėmimui. Yra stojančiųjų, kurie gyvena užsienyje, todėl jie turi pasirūpinti įgaliojimais, kad kiti asmenys galėtų sutvarkyti formalumus. Tokiu atveju šeima dirba kaip komanda, pavyzdžiui, ir garbaus amžiaus senelis, turėdamas įgaliojimą, ateina pasirašyti sutarties, kad jo anūkė įgyvendintų savo svajonę studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje.

SONY DSC
Priėmimo tarnyba

Natūralu, kad pasitaiko ir neaiškių situacijų, problemų, bet viskas greitai išsprendžiama. Norintys studijuoti ieško daugiau informacijos apie studijų programą, domisi, ar Šiaulių valstybinės kolegijos diplomai pripažįstami Europos Sąjungoje.

Iš gavusių kvietimą studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje pirmoji pasirašyti sutarties atvyko Aura Verenkevičiūtė iš Biržų. Mergina pasirinko Sveikatos priežiūros fakultete vykdomą Kineziterapijos studijų programą. Būsima studentė džiaugėsi, kad įstojo į Šiaulių valstybinę kolegiją, nors mokslus čia rinkosi ir ne pirmuoju pageidavimu. Aura sakė žinanti, kad koleginės studijos orientuotos praktinę veiklą, todėl bus galima realiai pritaikyti studijų metu įgytas teorines žinias.

aura verenkeviciute pirmoji pasirase
Aura Verenkevičiūtė

Sėkmingai formuojamos Socialinio darbo ir Aplinkos apsaugos ištęstinių studijų programų akademinės grupės Telšiuose. Šias programas Šiaulių valstybinė kolegija vykdys Žemaitijos kolegijos patalpose. Socialinio darbo studijas Telšiuose pasirinko ir iš šio miesto kilusi abiturientė Vaiva, kuri iš lietuvių kalbos egzamino gavo maksimalų – 100 balų – įvertinimą.

Priėmimo tarnybos darbuotojoms smagu matyti, kaip vakarykščiai mokiniai nuoširdžiai džiaugiasi, kad juos pakvietė studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Kai žmogus pasirenka tą studijų programą, kuri atitinka jo pomėgius, gabumus, būsimos studijos atrodo kaip viliojanti kelionė.

Visi tie, kurie jau pasirašė studijų sutartis su Šiaulių valstybine kolegija, gali jungtis prie feisbuke esančios grupės ŠVK pirmakursiai 2016, susipažinti su būsimais grupės draugais, daugiau sužinoti apie studijavimą ir studentavimą Kolegijoje.

Viešųjų ryšių specialistė

Urtė Drąsutytė

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

Facebook komentarai