ŠVK pirmakursiai – prie starto linijos

Artėjant rugsėjui ir naujųjų mokslo metų pradžiai, socialiniame tinkle kalbinome kelis būsimuosius Šiaulių valstybinės kolegijos pirmakursius, domėjomės, kodėl jie įstojo būtent į šią kolegiją, kokie buvo studijų programos pasirinkimo motyvai.

Šiais metais naujuosius mokslo metus Šiaulių valstybinėje kolegijoje pradės beveik 600 pirmakursių. Tai aktyvūs ir linkę bendrauti žmonės, nes jau iki mokslo metų pradžios jie pradėjo burtis į grupę socialiniame tinkle FACEBOOK ir kalbėtis apie artėjančią mokslų pradžią, gyvenimą bendrabutyje, Lietuvos studento pažymėjimą, ieškoti kontaktų su būsimais kurso draugais. Smagu, kad prie grupės prisijungia ir vyresnių kursų studentai, galintys pakonsultuoti tuos, kuriems studentiška kasdienybė kol kas pažįstama tik iš pasakojimų. Grupėje ŠVK pirmakursiai 2016 jau daugiau nei 200 narių, jų kasdien daugėja.

Kol pirmakursiai nekantriai trypčioja prie starto linijos ir laukia mokslo metų pradžios, galima pasmalsauti, kokie buvo jų pasirinkimo motyvai, pasidomėti nuotaikomis ir ateities planais.

Sprendimą studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje nulėmusios priežastys yra panašios. Rugilė S. ir Dovydas K. – šiauliečiai, Mantas, Agnė M., Rūta R. ir Kristina N. gyvena netoli nuo Šiaulių, todėl visi jie ir rinkosi studijas šalia namų arba netoli nuo jų – arti draugai, arti šeima ir, pajuokavo Dovydas K., šilti mamos kotletai ir pasakos prieš miegą. Be noro būti netoli nuo namų, svarbūs ir labai racionalūs motyvai. Pavyzdžiui, Rugilė S. įsitikinusi, kad Šiaulių valstybinė kolegija yra inovatyvi, veržli, atvira naujovėms, siūlo daug studijų programų. Erika U. buvo girdėjusi, kad čia sudarytos puikios sąlygos studentams, todėl ir rinkosi būtent šią kolegiją, nors gyvena toli nuo Šiaulių.

Labai svarbus sprendimas yra studijų programos pasirinkimas. Nuo to, kiek ir kaip vaikinas arba mergina apgalvojo šį savo žingsnį, priklauso ne tik tai, ką jie veiks per artimiausius trejus metus. Tinkama studijų programa garantuoja sėkmingą jauno žmogaus karjeros pradžią, pasitenkinimą kasdiene veikla, savirealizacijos galimybę. Organizacijos komunikacijos vadybos studijų programą pasirinkusios Odeta B. ir Rugilė S. sieja save su viešaisiais ryšiais. Odeta mėgsta kurti, bendrauti, būti ten, kur daug naujovių. Ateityje ji norėtų dirbti tai, kas tikrai patinka, turėti savo verslą, į darbą eiti kaip į šventę. Rūta R. ir Mantas – Informacinių sistemų technologijos studijų programos pirmakursiai. Jiems abiems patinka ši sritis, be to, svarbu, kad informacinių technologijų specialistai yra vertinami darbo rinkoje. Mantas jau ir taip turi nemažai patirties, daug išmano apie kompiuterius, gali padėti, jei kyla kokių nors su naujausiomis technologijomis susijusių problemų. Vaikinas planuoja po studijų Šiaulių valstybinėje kolegijoje dar įgyti ir universitetinį išsilavinimą. Savo gimtajame krašte jis tikisi sukurti verslą. Nuo vaikystės elektronika domisi ir Automatikos studijų programą pasirinkęs Dovydas K. Tikslių karjeros vizijų jis kol kas neturi, bet tikisi, kad daug kas paaiškės jau per praktiką. Pašaukimu, matyt, remiasi Kristina N. Merginai patinka skaičiai, ji turi polinkį analizuoti, todėl pasirinko Buhalterinės apskaitos studijų programą, tikisi dirbti įmonėje, nuolat tobulėti. Panašiai nusiteikusi būsimoji buhalterė Agnė M. Ji jau įsivaizduoja, kaip dirbs biure.

Aukštoji mokykla dažniausiai asocijuojasi ne vien su studijomis. Jeigu labai norima, įmanoma suderinti studijas, studentavimą, darbą, pomėgius ir daug kitų dalykų. Taip nusiteikę ir pirmakursiai. Odeta B. tikisi mokytis, dirbti (kad tėvams būtų lengviau išlaikyti studijuojančią dukrą), planuoja užsirašyti į plaukimo pamokas ir plėsti savo puodelių verslą. Studijas, turiningą studentišką gyvenimą ir darbą sieks suderinti Agnė M. Studijuoti ir studentauti bandys Erika U., Kristina N. ir Rugilė S. Rugilė nenori tuščiai praleisti pačių geriausių ir įdomiausių metų. Pasak merginos, tik mokantis neįmanoma pajausti tikrosios studentiško gyvenimo dvasios. Aukso vidurio tikisi Mantas. Jis studentišką gyvenimą įsivaizduoja kaip paskaitas, galbūt dar darbą, mokymąsi namie, vakarus su grupės draugais. Kadangi Dovydas K. pasirinko ištęstines studijas, jis teigia, kad studentiško gyvenimo pulso galbūt ir nepajausiąs. Labai rimtai nusiteikusi Rūta R. Studijų pradžioje ji visą dėmesį sutelks į mokslus, visi kiti dalykai atidedami šiek tiek vėlesniam laikui.

SONY DSC

Po dviejų savaičių mūsų pašnekovai ir visas didelis Šiaulių valstybinės kolegijos pirmakursių būrys pirmą kartą įžengs į auditorijas. Jų laukia treji metai studijų, studentavimo, naujų galimybių ir pokyčių. Koks bus studijų metų finišas, priklauso tik nuo pačių studentų, todėl linkime jiems aiškių tikslų ir pasiryžimo šiuos trejus metus praleisti taip, kad jie tikrai būtų įdomūs, naudingi ir turiningi.

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

Facebook komentarai