Studentų gyvenimas bendrabutyje: nuo paramos akcijų iki cepelinų lipdymo

Bendrabutis – neatsiejamas studentiško gyvenimo atributas, kiekvienam studentui verta išbandyti ir patirti, ką reiškia ši puiki savarankiško gyvenimo mokykla.

Pirmoji žodžio studentas asociacija – žodis bendrabutis, daugelio dar švelniai vadinamas baraku. Studijavęs, bet bendrabutyje negyvenęs arba jame bent jau nesilankęs žmogus turėtų sutikti, kad jis dalies studentiško gyvenimo malonumų taip ir nepatyrė. Neišvengiamybė savarankiškai rūpintis buities dalykais, galimybė mamos pastabų dėl nepavalgytų pusryčių ar ekscentriškos aprangos išklausyti tik telefonu, bet šiaip į jas nekreipti dėmesio, dieviško skonio keptos bulvės, patys skaniausi ir, aišku, patys pigiausi makaronai – tik kelios dėlionės, kurios pavadinimas KAIP AŠ GYVENAU BENDRABUTYJE, detalės.

Šiaulių valstybinė kolegija turi du bendrabučius.

Berndrabutis3 Bendrabutis, kuris yra M. K. Čiurlionio gatvėje, atnaujintas ir modernizuotas pasitelkus pačios Kolegijos lėšas ir finansavimą iš Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos infrastruktūros plėtros programos. Pakeista gyvenamųjų patalpų sienų ir lubų apdaila, atsirado nauja grindų danga, pakeistos durys, suremontuotos laiptinės, įrengta apsauginė ir priešgaisrinė signalizacija, bendrabutis pritaikytas žmonių su negalia reikmėms. Be to, kambariuose ir virtuvėse nauji baldai, buitinė technika, saugumą garantuoja įėjimo kontrolės ir vaizdo stebėjimo, apsauginė ir gaisrinės sistemos. Vidutinė bendrabučio nuomos kaina vienam studentui yra maždaug 50 Eur. Bendrabutis2

Kaip teigia Šiaulių valstybinės kolegijos viešųjų ryšių specialistė Urtė Drąsutytė, Kolegijos bendrabučiai puikiai pritaikyti studentų poreikiams: sutvarkyta infrastruktūra, švaru, yra visi įrenginiai, kurių gali prireikti kiekvieną dieną, pavyzdžiui, studentams suteikta galimybė išsiskalbti drabužius, jų paslaugoms – kelios skalbyklės. „Iš savo patirties – studentavimo metais pačiai teko gyventi bendrabutyje, tik kitame mieste – galiu pasakyti, kad bendrabučiai gerokai keičiasi, ir, mano manymu, viskas tik gerėja. O ir vaizdas, kuris pirmiausia ateina į galvą išgirdus žodį bendrabutis, dabar kitoks – studentai gali jaustis kaip namuose. Bendrabutis1Apie šaldytuvą arba mikrobangų krosnelę mes galėjome tik pasvajoti, o čia studentai atvykę viską gauna!“ – kalbėjo U. Drąsutytė.

Reikia pridurti, kad studijuojančių ir studentaujančių ramybę saugo, bendrabučio tvarką palaiko malonios budėtojos.

Šiaulių valstybinės kolegijos bendrabučio valdytojas Paulius Ščipokas šį darbą dirba jau beveik metus. Jo nuomone, Kolegijos bendrabučių tradicijos dar kuriamos. Valdytojas papasakojo, kad praėjusiais metais studentės prieš Kalėdas puošė bendrabutį, todėl norėtųsi, kad taip būtų daroma ir kiekvienais metais, nes tokie darbai leidžia atskleisti studentų kūrybiškumą, visi kartu dirba, dirbdami susiranda naujų draugų. Bendrabutyje buvo organizuota akcija beglobiams gyvūnams, gyvenantiems prieglaudoje ,,Binada“. Akcijos rezultatas – 70 eurų ir 28 kg ėdalo katėms ir šunims. Kaip teigia Paulius Ščipokas, planuojama tokias akcijas organizuoti kiekvienais metais, be to, ieškoma ir naujų idėjų. Labai laukiama pačių įvairiausių studentų pasiūlymų.Paulius Ščipokas

Žinoma, bendrabutis nėra vien tik gerumo akcijos ir galimybė pademonstruoti kūrybinius gebėjimus. Čia gyvena daug skirtingo charakterio, iš skirtingų šeimų atvykusių žmonių, todėl pasitaiko įvairių situacijų. Bendrabučio valdytojui tenka ieškoti kompromiso, jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių kambario kaimynai nesugyvena tarpusavyje. Pasitaiko, kad kartais keičiami ir kambariai.

Paulius Ščipokas, kaip ir dera bendrabučio valdytojui, daug laiko praleidžia bendrabučių koridoriuose, todėl jam pažįstami studentų kulinariniai gebėjimai, galimybės ir prioritetai. Valdytojas pastebėjo, kad dažniausiai bendrabučio koridoriuose apetitą žadina pusfabrikačių ir iš namų atsivežto maisto kvapai (savaime suprantama, kad mamos kotletukų dar niekas nesugebėjo nurungti). Pasitaiko labiau mėgstančių gaminti vaikinų ir merginų. Paulius Ščipokas pasakoja, kad yra matęs, kaip bendrabutyje merginos lipdė cepelinus.

Bendrabutis panašus į didžiulę šeimą, kurioje pasitaiko daug įvairiausių nutikimų ir keisčiausių istorijų, bet, kaip teigia Paulius Ščipokas, studentai apie tai nėra linkę daug kalbėti. Nuoskaudos užmirštamos, atmintyje išlieka tik patys geriausi studijų metų prisiminimai.

 

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

Urtės Drąsutytės nuotraukos

 

Facebook komentarai