Erasmus+ studijos Turkijoje

Šiaulių valstybinės kolegijos studentai dalijasi Erasmus + studijų Turkijos universitete įspūdžiais.

Mes, t. y. Imantas Kairys ir Simona Rakauskaitė, buvome ERASMUS+ studentai Karabuko  universitete (Turkija) nuo 2016 m. vasario 8  iki birželio 15 dienos. Karabuke mus pasitiko žmogus (tačiau ne tas, su kuriuo tarėmės mėnesį  prieš atvykimą), kuris vėliau parodė, kur gyvensime. Turkija žmonėsKitą dieną tas pats asmuo paaiškino, kaip nuvykti į universitetą, tačiau mes neturėjome mentoriaus, kuris parodytų visą universiteto teritoriją, dėstytojų kabinetus, patį miestą ir t. t. Per mėnesį patys turėjome susipažinti su viskuo ir pradėti studijas.

Didžiulis trūkumas, kurį pastebėjome studijuodami, yra tas, kad dėstytojai nekalba arba beveik nekalba angliškai, todėl su keliais iš jų sunkiai susikalbėjome ir bendravome  tik per asistentus, kurie moka angliškai. Auditorijos yra paprastos, tačiau tvarkingos, yra visa reikiama įranga paskaitoms (kompiuteriai, multimedijos, garso aparatūra ir pan.). Turkija universitetasKartais tekdavo dalyvauti paskaitose, kurios vyko turkų kalba, tačiau pateiktys buvo parengtos specialiai mums anglų kalba. Dažniausiai turėjome individualias paskaitas su dėstytojais jų kabinetuose. Didžiąją dalį studijų laikotarpio turėjome dirbti savarankiškai namuose, t. y.  skaityti elektronines knygas, atsakinėti į klausimus, rengti pristatymus ir vėliau visa tai pateikti dėstytojams. Išvada: kaip Erasmus+ studentai tikėjomės turėti daugiau laisvo laiko nuo mokslų, bet dirbti reikėjo tikrai daug.Turkija1

Turkijoje  yra begalė nuostabių vietų, kurias siūlome pamatyti. Keliauti tikrai verta, o kelionėms reikia ir daugiau pinigų. Turkai buvo labai paslaugūs ir svetingi ne tik todėl, kad padėjo mums keliauti, bet ir todėl, kad priėmė  pagyventi  į savo namus ir suteikė galimybę pamatyti, kaip atrodo tipiška turkiška šeima. Gyvenome Turkijoje ilgokai, susipažinome su šalies kultūra, kalba, maistu, tradicijomis ir šalimis, todėl parsivežėme tikrai daug įspūdžių!

Turkija vaizdai

Per 4,5 mėnesio aplankėme  Safranbolu, Alaniją, Samsuną, Havzą, Amasiją, Stambulą, Amasrą. Labai džiaugiamės, kad buvome Erasmus+ studentai. Jeigu turėtume galimybę, pasirinktume Erasmus+ dar kartą, nes įgijome visokeriopos patirties, kuri, tikimės, pravers mums ateityje.

Imantas Kairys, AD14

Simona Rakauskaitė, AD14

 

Facebook komentarai