Kas Šiauliuose žavi studentus iš svetur?

Šiais mokslo metais Šiaulių valstybinėje kolegijoje studijas pradeda ir būrys studentų iš svečių šalių: Portugalijos, Turkijos, Bangladešo. Kad jie Šiauliuose apsiprastų lengviau, užsienio studentams ekskursiją surengė atvykstančiųjų studijuoti iš kitų šalių mentorė, Turizmo ir viešbučių programos studentė Greta Mišuraitė ir jos kurso draugė Simona Vilčiauskaitė.

Su studentais merginos aplankė miesto gyventojų pamėgtas vietas. Pažintinė ekskursija po Šiaulius prasidėjo prie pagrindinio įėjimo į Šiaulių valstybinę kolegiją. Čia atsiveria vaizdas į centrinę miesto aikštę. Studentams buvo trumpai papasakoti svarbiausi faktai, susiję su Šiauliais. Tada ekskursantai pasuko link Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros – svečiai išgirdo įdomių istorijų apie pačią katedrą,  išklausė legendą apie jautį.

– Parodėme saulės laikrodį, esantį ant katedros sienos. Toliau mūsų maršrute buvo Saulės laikrodžio aikštė ir „Geležinė lapė“, kuri studentams labai patiko, nes pasirodė „kitokia“ ir neįprasta, – pasakojo Greta.

Paskutinė stotelė – bulvaras. Jame visi ilgai vaikštinėjo, grožėjosi architektūra.

– Studentams labai patiko miestas, pripasakojome jiems legendų, ėjome valgyti cepelinų – studentai sakė, kad šie labai sotūs ir skanūs – ir šaltibarščių. Portugalės valgė pink soup (taip svečiai vadina šaltibarščius). Net recepto paprašė, – linksmai apie užsienio studentų pažintį su Šiauliais pasakojo G. Mišuraitė.

Kitą dieną Šiaulių valstybinės kolegijos studentės pakvietė iš svetur atvykusį jaunimą apsilankyti Fotografijos muziejuje. Muziejaus terasoje iš aukštai galima stebėti bulvarą – matyti vaizdai visus tiesiog pakerėjo!

Būrys studentų taip pat užsuko į Dviračių bei Televizijos ir radijo muziejus. Visi džiaugėsi, kad turėjo galimybę kai kuriuos eksponatus apžiūrėti iš arčiau. Buvo galima viską išbandyti, pamatyti, kaip kas veikia.

– Senoviniai radijo imtuvai… Gramofonai… Patefonai… Vinilinės plokštelės… Viskas veikė, galėjome patys paliesti, pačiupinėti, išbandyti Morzės abėcėlę, parašyti telegramą ir t. t. Klausėmės muzikos, skambančios iš plokštelių – ji patiko tiek turkams, tiek portugalams. Nors muziejaus eksponatai ir atitarnavę savo laiką, tačiau vis dar spinduliavo gyvybe! – geromis emocijomis dalijosi Šiaulių valstybinės kolegijos studentės.

Simona Vilčiauskaitė ir Edvinas Leviška užsienio studentams parodė dar vieną Šiaulių krašto įžymybę – Kryžių kalną.

G. Mišuraitės teigimu, mentorystė yra puiki proga patobulinti gebėjimą kalbėti angliškai, pažinti kitas kultūras.

 

Viešųjų ryšių specialistė

Urtė Drąsutytė

 

Facebook komentarai