ERASMUS+ studijos Talino taikomųjų mokslų universitete Estijoje

Nuostabą kelianti studijų kokybė, įdomios paskaitos ir laboratoriniai darbai – Automobilių techninio eksploatavimo programos studentas pasakoja apie Erasmus+ programos galimybes Estijoje.

Esu Dainoras Damunskis, ATE14 grupės studentas ir Erasmus+ studijų programos dalyvis. Nutariau pasirinkti Estiją, nes tai buvo vienintelė galimybė studijuoti pagal savo specialybę. Be to, ši šalis yra netoli Lietuvos, kai turėdavau ilgesnius laisvus savaitgalius, galėdavau grįžti namo. Nuvykau ten savo automobiliu. Mokiausi Talino taikomųjų mokslų universitete.Damunskis Estija 3

 Studijų kokybė mane nustebino, nes visos laboratorijos buvo naujai įrengtos, o dėstytojai stengėsi mums ne tik išdėstyti medžiagą, bet ir siekė, kad viską suprastumėme. Paskaitos vykdavo nedidelėmis grupelėmis po 3–7 žmones, būdavo paskaitų, kai susirinkdavo ir visa auditorija. Taip pat turėjau bendrų paskaitų ir su Estijos studentais. Tai buvo anglų kalba ir automobilių elektronikos įrangos dalykas, į šias paskaitas ėjome 3 Erasmus+ studentai, todėl vietiniai studentai visko mokėsi ir atsiskaityti turėjo anglų kalba. Paskaitos prasidėdavo nuo 9 valandos ryto, per dieną turėdavome po 3–4 paskaitas, o kartais ir daugiau, dėl to būdavo dienų, kai grįždavome į namus 19 val. Įdomiausios paskaitos buvo tos, kuriose kalbėta apie vidaus degimo variklius, kėbulą ir važiuoklę, eismo saugą. Per šių dalykų laboratorinius užsiėmimus ardėme naujus variklius, atlikome automobilio techninę patikrą, gavome progą išbandyti elektromobilį, važinėjome juo Talino gatvėmis. Buvo diena, kai fakulteto dekanas vietoje jo paskaitos pasiūlė mums aprodyti miestą. Tada aplankėme servisą, kuriame pertvarko ir puošia automobilius, universiteto garažą, kuriame vyko B grupės ralio automobilio restauracija. Dar pamatėme Volvo sunkvežimių atstovybę ir servisą.Damunskis Estija4

       Aš ir dar keletas studentų iš Lietuvos gyvenome viename bendrabutyje. Laisvalaikį leisdavome bandydami pažinti miestą, taip pat buvome nuvykę pasivaikščioti po Tartu. Labiausiai nustebino Talino senamiestis, kuris yra ant kalvos, turi keletą apžvalgos aikštelių, iš jų matosi jūra ir visa miesto panorama. Įvairių veiklų Erasmus+ studentams siūlė ir pats universitetas, pavyzdžiui, toks buvo visų Erasmus+ studentų susipažinimo savaitgalis, boulingas ir įvairios kelionės, tik mes nebūtinai visur dalyvavome.

     Apibendrindamas noriu pasakyti, kad džiaugiuosi, jog išvykau: pamačiau daug naujų dalykų, pagyvenau svetimoje aplinkoje, susipažinau su naujais žmonėmis ir galėjau pajausti kitokią kultūrą.

Dainoras Damunskis, ATE14

Facebook komentarai