Jei TYRĖJŲ NAKTIS Šiauliuose – tai tik Šiaulių valstybinėje kolegijoje!

Jau ne pirmus metus Šiaulių valstybinė kolegija jungiasi prie „Tyrėjų nakties“ – tarptautinio renginio, vykstančio paskutinį rugsėjo penktadienį. Kokių įdomybių projekto dalyviams pasiūlysime šiemet? Susidomėjusių laukia atviros laboratorijos, interaktyvios veiklos, demonstracijos, kūrybinės dirbtuvės ir paskaitos. Registracija jau vyksta.

Tarp šiųmečių veiklų – 3D modelių spausdinimas, mirksiukų litavimas, eksperimentai su nuostabiaisiais RGB šviestukais ir kiti įdomūs užsiėmimai, susiję informacijos mokslais, sveika aplinka, svajonių namo statybomis.

tyreju naktis
Vieno iš užsiėmimų dalyviai susipažins su 3D spausdinimo technologija

Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakultetas kviečia domėtis automobilių techninių parametrų nustatymu, robotika – „Tyrėjų naktyje“ kviesime suprojektuoti, sukonstruoti ir užprogramuoti savo robotą!

Sveikatos priežiūros fakultete laukia paskaita ir praktiniai užsiėmimai apie jaunuolio odos priežiūrą, bus galima susipažinti su laisvojo kybojimo koncepcijos naudojimo principais, klausytojus sudomins paskaita apie modernius reabilitacijos metodus, taikomus gydant Parkinsono ligą.

Ateik, pamatyk, išbandyk! 

Jeigu nori daugiau sužinoti apie siūlomas veiklas ir užsiregistruoti, spausk čia: <http://tyrejunaktis.lt/renginiai/?search_keywords=%C5%A1iauli%C5%B3+valstybin%C4%97+kolegija&submit=>.

Dėmesio! Išankstinė registracija vykdoma iki rugsėjo 20 dienos!

„Tyrėjų naktis“, kaip skelbia organizatoriai, yra išskirtinis renginys: daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris, mokslininkai ir tyrėjai, paprastai dirbantys uždarose laboratorijose ar mokslo centruose, išeina pabendrauti su visuomene. Jau daugiau nei dešimtmetį „Tyrėjų naktis“ mokslo entuziastus kviečia susipažinti su įtraukiančiais ir intriguojančiais moksliniais tyrimais, inovacijomis ir išradimais. Pirmoji „Tyrėjų naktis“ 2005 m. suorganizuota Europos Komisijos iniciatyva. Taip norėta didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje, sudaryti galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais. Išaugusi ir vis daugiau lankytojų pritraukianti „Tyrėjų naktis“ kasmet apima daugiau nei 30 Europos šalių ir daugiau nei 300 miestų.

Tūkstantines entuziastų minias pritraukiantis renginys šiemet į pažintį su mokslu kvies rugsėjo 30 d. Tie, kuriems įdomus mokslas, turės kur paganyti akis: organizatoriai planuoja daugiau nei 300 nemokamų renginių, žadančių nustebinti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Molėtų ir kitų Lietuvos vietų gyventojus.

Renginį organizuoja Baltijos pažangių technologijų institutas. Tradiciškai šių metų „Tyrėjų naktis” yra skirta visiems – skirtingo amžiaus, patirčių ir pomėgių žmonėms, kurie pasinerti į savuosius atradimus bus kviečiami tiek mokslo įstaigose, tiek viešose erdvėse.

Parengė viešųjų ryšių specialistė Urtė Drąsutytė

Urtės Drąsutytės nuotrauka

 

 

 

Facebook komentarai