Profesorių dr. Mati Pääsuke iš Estijos sužavėjo aktyvūs studentai ir moderni mokymo bazė

Džiaugiamės, kad 2016–2017 mokslo metais į Šiaulių valstybinę kolegiją dėstyti atvyks 4 dėstytojai iš įvairių užsienio šalių. Paskaitos, kurias skaito užsieniečiai, neabejotinai praturtina studentų žinias. Profesorius Mati Pääsuke pasakojo, kad studentai Lietuvoje ir Estijoje yra panašūs, jokių kultūrinių ar kitokių skirtumų savo viešnagės metu jis nepastebėjo.

 

destytojas iš Estijos
Iš kairės: Reabilitacijos katedros lektorė dr. Vaida Berneckė, Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo skyriaus koordinatorė Viktorija Gusevičienė, profesorius  dr. Mati Pääsuke ir Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo skyriaus vedėja Gina Ožekauskaitė.

Mati Pääsuke iš Tartu universiteto į Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedrą atvyko pagal Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos skelbtą paramos užsieniečiams dėstytojams, atvykusiems dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose 2016 metais, konkursą. Profesorius vizito metu skaitė paskaitas Kineziterapijos studijų programos studentams ir dalijosi patirtimi viena iš aktualiausių būsimiesiems kineziterapeutams tema – kineziologija. Svečio iš Estijos vizitas Šiaulių valstybinėje kolegijoje truko nuo rugsėjo 5 iki rugsėjo 16 dienos.

Norėdami sužinoti profesoriaus mintis apie vizitą Šiauliuose, prieš jam išvykstant uždavėme keletą klausimų.

Koks buvo pirmasis įspūdis, atvykus į Šiaulius?

Pirmiausia akį patraukė moderni autobusų stotis, kuri sujungta su dideliu prekybos centru. Labai gražus miesto centras – pėsčiųjų bulvaras, įdomūs pastatai aplink centrinę aikštę, Šiaulių valstybinę kolegiją, Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą ir kitus. Vykdamas į apgyvendinimo vietą, aš supratau, kad Šiauliai nėra didelis miestas, daug vietų galima aplankyti pėsčiomis. 

Kas labiausiai įsimins po viešnagės Šiauliuose?

Didelį įspūdį paliko miesto šventė, skirta 780-ajam Šiaulių gimtadieniui. Lankiausi miesto centre, kur vyko gausybė renginių. Drauge su kolegomis iš Šiaulių valstybinės kolegijos Reabilitacijos katedros aplankėme Kryžių kalną. Tai išties įdomi kultūrinė ir religinė vieta, turinti svarbią tarptautinę reikšmę.

Praleidote Šiaulių valstybinėje kolegijoje dvi savaites. Kokią nuomonę susidarėte apie mūsų aukštąją mokyklą?
Pastebėjau, kad Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetas yra moderni aukštojo mokslo įstaiga su jaunu, bet stipriu personalu. Bendraujant su studentais paaiškėjo, kad jie aktyvūs ne tik per paskaitas, tačiau ir popaskaitinės veiklos metu, dauguma jų turi darbo patirties medicinos, sporto ar kitose srityse. Paskaitose taip pat dalyvavo vienas studentas iš Turkijos, prisijungė Reabilitacijos katedros daktarė Vaida Berneckė. Ji yra ką tik apsigynusi disertaciją specialistė, kuriai naudinga semtis patirties ir, esant galimybei, dalyvauti užsienio dėstytojų paskaitose.

Sveikatos priežiūros fakulteto prodekanė Laima Leščinskienė parodė modernias mokymo klases, pritaikytas Kineziterapijos, Bendrosios praktikos slaugos ir Burnos higienos studijų programos studentų praktiniams užsiėmimams.

Ar prieš atvykdamas į Šiaulius ką nors žinojote apie šį miestą?

Šiek tiek domiuosi istorija (taip pat ir Baltijos šalių). Šiauliai yra gerai žinomas miestas. Pagrindinė hipotezė – šis miestas žinomas kaip istorinė Saulės mūšio vieta.

Šiauliuose lankiausi, kai man buvo 17 metų. Buvau atvykęs kaip lengvaatletis. Prisimenu, tą kartą laimėjau 100 metų bėgimo distanciją. Aš taip pat turiu informacijos, kad Šiauliai yra vienas didžiausių Lietuvos miestų. 

Po dviejų savaičių, praleistų Šiauliuose, su kuo dabar asocijuosis mūsų miestas?

Man Šiauliai pirmiausia susiję su aukštojo mokslo institucijomis – Šiaulių valstybine kolegija ir universitetu. Šiauliai yra vienas svarbiausių aukštojo mokslo centrų. Ir, žinoma, Šiauliai tikrai yra gražus, santykinai mažas miestas su įspūdingomis erdvėmis miesto centre – daug kultūrinių objektų, bažnyčių, muziejų ir paminklų.

Viešųjų ryšių specialistė

Urtė Drąsutytė

Autorės nuotrauka

Facebook komentarai