2016 m. vasaros Erasmus+ praktika: pasisėdėjimai, šiltos emocijos ir kelionė po Turkiją

Studentė Greta Rimkevičiūtė džiaugiasi Erasmus+ praktika Turkijoje. Prisimindama darbo patirtį, šiltą bendravimą su kolektyvu ir kelionės po šalį įspūdžius, mergina teigia, kad ši vasara buvo pati geriausia jos gyvenime.

2016 metų vasarą atlikau praktiką Turkijoje, Stambule įsikūrusioje organizacijoje Economistler Platformu. Kadangi jau anksčiau vieną semestrą mokiausi Stambulo Arel universitete pagal Erasmus programą, ši patirtis ir pastūmėjo išnaudoti dar vieną Erasmus+ siūlomą galimybę naudingai praleisti vasarą. Ieškodama praktikos vietos žinojau, kad vėl noriu vykti į Stambulą, nes buvau susipažinusi su šalies kultūra, žmonių gyvenimo būdu, miestu, turėjau draugų ir antrą kartą vykti į tą pačią vietą nebeatrodė taip baisu.Turkija Rimkevičiūtė 4

Praktiką norėjau atlikti organizacijoje, susijusioje su mano studijų programa, todėl intensyviai ieškojau vietos įmonėse, kurių specializacija – ekonomika arba finansai. Greitai gavau atsakymą iš vienos įmonės, atliekančios ekonominius tyrimus. Po Skype interviu ir visų formalumų manęs laukė atvykstančios. Išlaikiusi paskutinį egzaminą, kitą dieną jau buvau atvykusi į praktikos vietą, susipažinau su kolektyvu, būsimomis užduotimis ir pradėjau darbuotis. Labiausiai nustebino kolektyvas, nes didžioji dalis ten dirbančių žmonių buvo studentai iš Stambulo universitetų, kurie taip pat atliko praktiką. Komanda buvo jauna, draugiška, vieni kitiems padėdavome įvairiausiais klausimais, turėjome nemažai komandinio darbo, be to, daug laiko leisdavome kartu: eidavome pietauti, neretai po darbo valandų pasilikdavome biure pasisėdėti ar visi drauge kur nors išeidavome. Tai padėjo artimiau vieniems kitus pažinti ir susikurti dar malonesnę darbo aplinką. Nors darbas buvo nelengvas, kasdien reikėdavo papildyti atliekamą tyrimą, ieškoti naujausios informacijos, kuri padėtų tyrimui augti, turėjau praleisti daugybe valandų prie kompiuterio, tačiau įgyta patirtis tikrai to verta.

Praktikos metu turėjome 10 dienų atostogas. Tuo metu Turkijoje vyko didelė šventė, todėl šį laiką išnaudojau keliaudama po vakarinę šalies dalį – aplankiau pačias gražiausias pakrantes ir kurortinius miestelius. Šios atostogos ir aplankytos Turkijos vietos paliko patį geriausią įspūdį. Niekada nebuvau pagalvojusi, kad Turkijoje galima pamatyti tokių gražių vietų, o šalies regionai skiriasi ne tik dėl skirtingų vaizdų, bet ir dėl žmonių įvairovės. Galiu drąsiai teigti, kad ši vasara buvo naudingiausiai praleista ir geriausia mano gyvenime.

Turkija Rimkevičiūtė 5

Greta Rimkevičiūtė, F14Turkija Rimkevičiūtė 3

Facebook komentarai