Fuksai tapo tikrais studentais

Paskaitos Šiaulių valstybinėje kolegijoje vakar prasidėjo kaip įprasta, o popiet pirmakursių laukė linksmos užduotys ir pirmieji studentiški išbandymai, kurių metu patikrinti komandinio darbo įgūdžiai, loginis mąstymas – taip fuksai galų gale tapo visaverčiais studentais.

Krikstynos 2Verslo ir technologijų fakulteto fuksus, prieš prasidedant, kaip skelbė renginio organizatoriai, pirmajam 9 mėnesių išbandymui, pasveikino fakulteto dekanas Saulius Palepšaitis, prodekanė Virginija Latvėnienė. Vėliau įvairiose miesto erdvėse fuksų laukė linksmos loginio mąstymo ir bendruomeniškumo pareikalavusius užduotys. Priesaiką fuksai tarė Saulės laikrodžio aikštėje, šalia „Auksinio berniuko“.

Krikstynos 1Krikstynos

  Sveikatos priežiūros fakulteto (SPF) „krikštytojai“ apie planuojamą renginį viešai iš anksto neskelbė – norėjo išlaikyti paslaptį. Viskas prasidėjo nuo to, kad pirmo kurso studentus 13 valandą į fakulteto salę pokalbiui pakvietė SPF prodekanė Laima Leščinskienė. Susitikimui įsibėgėjus, į salę įsiveržė smagiai nusiteikę vyresniųjų kursų studentai, fuksai buvo pakviesti į lauką – greta esančiame stadione ir aplinkinėje teritorijoje Kolegijoje kojas beapšylančių pirmakursių laukė nuotaikingos užduotys – jų metu fuksams prireikė ne tik daug energijos, tačiau ir sumanumo, greičio, orientacijos.Krikstynos4

Krikstynos3Nors po užduočių studentų veidus puošė dažai, drabužiai buvo miltuoti ar sušlapę nuo vandens, visi džiaugėsi patirtomis emocijomis ir atrakcijomis.

Vakare studentai rinkosi pasilinksminti naktiniame klube „Happy Mosquito“.

Iš viso studijas Kolegijoje šiemet pradėjo daugiau nei 600 pirmakursių.

„Šiemet, pasibaigus krikštynoms, išsiskirsčius studentams užplūdo labai geras jausmas, kadangi krikštynų metu pavyko visi planuoti dalykai, žinoma, buvo ir silpnesnių vietų organizavime, tačiau vertiname, kad tikslą pasiekėme. Studentams pateikiamos užduotys reikalavo ištvermės, tačiau jos reikėjo tik įveikiant atstumus tarp punktų. Labiausiai užduotys pareikalavo komandiškumo. Tuo siekiame, kad studentai susidraugautų ir įprastų dirbti drauge, nes taip sutaupo laiko, kurio studentai visada pritrūksta. Komandiškumas labai aiškiai atsiskleidė užduočių atlikimo laike. Tų komandų, kurios užduotis vykdyti bandė po vieną, laikas buvo gerokai ilgesnis nei tų grupių, kurios nieko nelaukusios tiesė pagalbos ranką kitos komandos nariams. Smagu, kad studentai buvo drąsūs ir nebijojo atlikti ir kiek keistesnių užduočių. Pavyzdžiui. ištraukti guminukus su burna iš indo su miltais. Tiek merginos, tiek vaikinai drąsiai kišo veidus į miltus ir traukė guminukus. Buvo smagu žiūrėti. Labai džiaugiamės, kad krikštynas organizuoti padėjo ir kitų grupių studentai, kurie nepriklauso studentų atstovybei. Tariame ačiū mus padėjusiems studentams: Aistei, Viktorijai, Samantai, Silvijai, Dominikai, Neringai, Agnei, Airidui ir Ligijai“, – po renginio sakė Šiaulių valstybinės kolegijos Studentų atstovybės prezidentė Miglė Mataitytė.

Daugiau nuotraukų – socialiniame tinkle „Facebook“. 

Viešųjų ryšių specialistė

Urtė Drąsutytė 

Urtės Drąsutytės ir Kamilės Knystautaitės nuotraukos

Facebook komentarai