Dėstytojas iš Italijos: „Mano įspūdis daugiau nei teigiamas“

Tikriausiai ne vienas Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenės narys pastarąsias dvi savaites atkreipė dėmesį į Kolegijos koridoriais skubantį kiek nelietuviškų veido bruožų vyriškį. Mandagus – kaskart prasilenkdamas tarstelėdavo „Hello“, neretai jo veidą puošdavo šypsena. Susipažinkite – tai dėstytojas iš Italijos dr. Edgardo Sica.

Docentas Edgardo Sica dėstyti į Šiaulių valstybinę kolegiją atvyko iš Italijos, Foggia universiteto. Verslo ir technologijų fakultete vizito metu jis dėstė ekonomikos pagrindus Buhalterinės apskaitos, Finansų, Tarptautinio verslo, Turizmo ir viešbučių studijų programų studentams. Dr. E. Sica Šiauliuose viešėjo nuo rugsėjo 12 iki 23 dienos. Dėstytojas mūsų institucijoje dirbo pagal Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Paramos užsieniečiams dėstytojams, atvykusiems dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose 2016 metais, konkursą.

Antras iš kairės – dr. Edgardo Sica
Antras iš kairės – dr. Edgardo Sica

 

Nors, prieš atvykdamas į Šiaulius, apie mūsų miestą svečias iš Italijos žinojo mažai (taip papasakojo jis pats), Saulės miestas paliko tikrai labai gerus įspūdžius.

„Kai tik atvažiavau į Šiaulius, pamačiau, kad tai gerai organizuotas miestas. Gera kelių būklė, pagarbūs vairuotojai – jie visada sustoja prie pėsčiųjų perėjos. Mieste labai ramu. Taip pat Šiauliai atrodo labai saugi vieta. Mano pirmasis įspūdis buvo daugiau nei teigiamas!“

Pasiteiravus apie studentus, dėstytojas sakė, kad nepajautė jokių ypatingų skirtumų tarp savo šalies ir Šiaulių valstybinės kolegijos studentų.

italiano (1)

 

„Iš pradžių studentai atrodė išsigandę ir pasyvūs – gal dėl to, kad paskaitas jiems vedė dėstytojas iš užsienio ir jos vyko anglų kalba?“ – svarstė docentas. Tačiau, jo teigimu, užteko kelių dienų ledams pralaužti, vėliau studentai patys aktyviai įsitraukė į paskaitas.

Paklaustas apie įsimintiniausią aplankytą vietą, dr. E. Sica nė nesuabejojo, kad tai Kryžių kalnas, tikrai ypatinga vieta.

italas, lenkas (1)

 

Po dviejų savaičių, praleistų Šiauliuose, dr. Edgardo Sica teigė susidaręs puikią nuomonę apie Šiaulių valstybinę kolegiją. Kolegija, kaip pastebėjo dėstytojas iš Italijos, yra labai gerai įrengta, viskas idealiai organizuojama. Studentams suteikiama visa reikiama informacija ir pagalba. Be to, Edgardo Sica labai sužavėjo lietuvių svetingumas. Jis labai dėkoja Verslo ir apskaitos katedros vedėjai Erikai Jonuškienei, taip pat Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo skyriui – Ginai Ožekauskaitei ir Viktorijai Gusevičienei.

Informacijos apie dėstytoją galima rasti: http://edgardosica.weebly.com/

Viešųjų ryšių specialistė

Urtė Drąsutytė

 

 

Facebook komentarai