Dėstytojas iš Lenkijos negaili pagyrų Kolegijos darbuotojams

Šiaulių valstybinė kolegija išleido dar vieną dėstytoją (jau trečią per rugsėjo mėnesį!). Svečias iš Lenkijos dvi savaites skaitė paskaitas Verslo ir technologijų fakulteto studentams.

Docentas habil. dr. Maciejus Kozlovskis (Maciej Kozłowski) atvyko iš Lodzės universiteto Ekonomikos instituto. Dėstytoją priėmė Verslo ir apskaitos katedra. Nuo rugsėjo 12 iki 23 dienos Buhalterinės apskaitos, Finansų ir Verslo ekonomikos studijų programų studentams jis skaitė paskaitas apie strateginį valdymą ir investavimo sprendimus. Dėstytojas į mūsų instituciją atvyko pagal LR Švietimo ir mokslo ministerijos Paramos užsieniečiams dėstytojams, atvykusiems dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose 2016 metais, konkursą. Besirengiančio išvykti dėstytojo paprašėme pasidalyti savo įspūdžiais ir mintimis apie Šiaulius ir mūsų aukštąją mokyklą.

is lenkijos (1)

– Koks buvo pirmasis įspūdis, atvykus į Šiaulius?

Buvau labai nustebintas gerąja prasme. Nesitikėjau sutikti tokių atvirų, gražių žmonių, tokios aukštos kultūros vairuotojų, pamatyti tokių didelių parduotuvių, kuriose didžiulis produktų pasirinkimas.

Ar pajautėte skirtumą tarp mūsų studentų ir studentų, su kuriais dirbate savo šalyje?

– Didelių skirtumų nėra, tačiau lietuviai gal kiek drovūs. Gal aš per daug kalbu? Gal buvo nedrąsu, kad paskaitos vyko anglų kalba… Bet iš tiesų jūsų studentai yra šaunūs.

Kokią nuomonę susidarėte apie Šiaulių valstybinę kolegiją?

– Jūsų kolegija – labai gerai išvystyta, dirba puikūs žmonės. Visi, su kuriais teko bendrauti, tiesiog nuostabūs! Visi esate labai paslaugūs – norisi padėkoti už viską. Jeigu kalbėsime apie studijas, pastebėjau, kad jūsų studentai gauna daug praktinių žinių, gausios praktikos yra geriausias dalykas. Aš manau, kad, turėdami tiek praktinių įgūdžių, Lietuvos studentai lengviau nei jų kolegos Lenkijoje gali susirasti darbą. Jūs turite viską, ko reikia studentams, įskaitant ir apgyvendinimą. Įspūdis labai geras – sudarytos visos sąlygos mokytis ir gyventi.

Ką žinojote apie Šiaulius prieš atvykdamas čia?

– Prieš atvykdamas nežinojau daug, šiek tiek pasidomėjau internete, pamačiau Kryžių kalno nuotraukų. Šis vizitas man buvo labai teigiama patirtis, kuri nesibaigia. Visa tai bus naudinga ir ateityje.

– Kas labiausiai įsimins po vizito Šiauliuose?

– Labai patiko ekskursija po Kolegiją su Verslo ir apskaitos katedros vedėja Erika Jonuškiene, nemažai teko bendrauti su Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo skyriaus specialistėmis, kurios mane šiltai priėmė. Įsiminė paskutinės dienos pietūs su kolektyvu, dėstytojais. Maloniai bendravome kavos pertraukėlių metu, susitikimai su kolegomis buvo nuostabūs. Didelį įspūdį paliko Kryžių kalnas – Turizmo ir viešbučių studijų programos studentės išties yra labai gerai pasirengusios dirbti ir draugiškos. Visa tai prisiminsiu amžinai.

Paprašytas įvardyti, su kuo dabar jam asocijuosis Šiauliai, Maciejus Kozlovskis ištarė tris žodžius: ramybė, taika, patikimumas.

Viešųjų ryšių specialistė

Urtė Drąsutytė

Antras iš kairės – dr. Edgardo Sica
Pirmas iš dešinės – doc. habil. dr. Maciejus Kozlovskis                                                                                    Urtės Drąsutytės nuotraukos

 

 

 

 

 

 

 

Facebook komentarai