„Tyrėjų naktyje“ labiausiai domėtasi elektronika

Penktadienį visoje Europoje vykusioje „Tyrėjų naktyje“ dalyvavo gausybė šiuolaikiniu mokslu ir technologijomis besidominčių smalsuolių. Į Šiaulių valstybinę kolegiją daugiausia jaunųjų mokslininkų atvyko norėdami ką nors nauja sužinoti apie su elektronika susijusius bandymus ir visa tai išbandyti.

Jau ne pirmus metus prie „Tyrėjų nakties“, t. y. tarptautinio renginio, vykstančio paskutinį rugsėjo penktadienį, prisijungusi Šiaulių valstybinė kolegija kvietė į atviras laboratorijas, interaktyvią veiklą, demonstracijas, kūrybines dirbtuves ir paskaitas.

Tyrėjai VTF

 

Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakultete (VTF) sulaukta moksleivių iš S. Daukanto, „Saulėtekio“, Šiaulių universiteto ir „Romuvos“ gimnazijų, „Juventos“ ir Jovaro progimnazijų, Pakruojo Pašvitinio ir Joniškio rajono Mindaugių pagrindinių mokyklų. Aktyviai į užsiėmimus įsitraukė gausus būrys S. Sondeckio menų gimnazijos penktokų. Mažiausieji „Tyrėjų nakties“ mokslininkai buvo Elektros inžinerijos katedros lektoriaus Audronio Kontauto kabinete valandą šurmuliavę antrokai. Kartu su dėstytoju vaikai įsitraukė į smagius eksperimentus su mirksiukais. Mirksiukai sulaukė tokio didelio dėmesio, kad visi norintieji šios veiklos išbandyti negalėjo, todėl ketinama panašias edukacines veiklas, esant poreikiui ir susidomėjimui, rengti dažniau.

tyreju naktis VTF (2)tyreju naktis VTF (3)

 

Būtina paminėti, kad VTF vyko ir daugiau įdomių ir įtraukiančių veiklų: žaidžiant buvo galima pažinti informacijos mokslus; atvykę į „Tyrėjų naktį“ moksleiviai mokėsi 3D spausdinimo subtilybių; Transporto inžinerijos katedros garaže visi norintys galėjo nustatyti automobilių techninius parametrus. Statybos ir aplinkos inžinerijos katedra pakvietė šiauliečius sudalyvauti užsiėmimuose, pavadintuose „Statau svajonių namą“ ir „Sveika aplinka“. Renginio dalyviai sužinojo naudingų dalykų, dalyvavo viktorinoje. Laboratorijose buvo tiriama vandens kokybė, nustatomas triukšmo lygis, vertinamos įvairių statybinių medžiagų fizinės ir mechaninės savybės.

Kaip „Tyrėjų naktis“ vyko kitame fakultete? Į Sveikatos priežiūros fakultetą (SPF) buvo atvykę keli Lietuvos Parkinsono ligos draugijos Kauno skyriaus atstovai. Juos sudomino paskaita „Wii Fit taikymas sergantiems Parkinsono liga“: buvo pasakojama apie modernius Parkinsono ligai gydyti taikomus metodus, demonstruota taikomoji programinė įranga.

Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedros lektorė Indrė Skirmantaitė supažindino su kineziterapijos svarba ir kineziterapijos specifika sergant minėta liga, Wii Fit efektyvumu. Kolegijos Kineziterapijos studijų programos trečio kurso studentė Viktorija Grinytė padėjo susipažinti su Wii Fit praktiškai.

tyreju naktis SPF (3)

 „Nepastebėjome, kaip greitai prabėgo laikas. Lavinome savo sugebėjimus žaisdami įvairius sportinius žaidimus: tenisą, golfą, slidinėjome ir laidėme strėlytes į taikinį. Žaidimai reikalavo mūsų pastangų: kūno judrumo, rankų mostų, kojų lankstumo, pusiausvyros, dėmesio – to, ko taip progresuojant ligos eigai pritrūksta sergančiajam, ką būtent ir reikia lavinti, treniruoti. Lenktynės, žaidimas su priešininku sukėlė daug azarto, pajutome adrenalino skonį. Pralaimėjusių nebuvo, visi nugalėjome – visi pirmą kartą bandėme Wii Fit. Šiek tiek pavargome, bet pasisėmėme daug gerų emocijų“, – dėkodami SPF fakulteto dekanei Gintai Gerikaitei, lektorei Indrei Skirmantaitei, kuri didelį dėmesį skiria sergantiesiems Parkinsono liga, taip pat nuostabiai ir kantriai užsiėmimų mokytojai Viktorijai Grinytei ir visiems, šiltai priėmusiems „Tyrėjų nakties“ dalyvius, kalbėjo svečiai iš Kauno.

tyreju naktis SPF (6)

Paskaitą „Paauglio odos priežiūra: mitai ir realybė“ parengė Kosmetologijos studijų programos trečio kurso studentės Rūta Dikaitė ir Gabrielė Liovinaitė.

Lektorė dr. Vaida Berneckė vedė interaktyvią paskaitą „Laisvojo kybojimo koncepcijos naudojimo principai“, kurioje dalyvavo Šiaulių sporto gimnazijos mokiniai.

tyreju naktis SPF (2)

Šių metų „Tyrėjų naktis“, vykusi rugsėjo 30 dieną, visus mokslo entuziastus kvietė į daugiau nei 300 nemokamų ir nepakartojamų renginių daugelyje Lietuvos miestų.

„Tyrėjų nakties“ organizatoriai sako: „Nebūtina gimti Einšteinu, kad kasdien atrastum ką nors nauja!“

Dėkojame visiems dalyvavusiems!

Viešųjų ryšių specialistė

Urtė Drąsutytė

 

Facebook komentarai