„Tvinz“ fotografės: hobis, peraugantis į karjerą

Vėjuotą spalio 5-osios popietę dvynės Samanta ir Simona Paliulytės, geriau žinomos kaip fotografės „Tvinz“, Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenei dovanojo antrąją savo darbų parodą „Tūkstančio žingsnių kelionė“. Jaunos, gražios, kūrybingos – tokios mintys kyla tiems, kurie merginas pažįsta ar bent domisi jų darbais.

Šiaulių valstybinė kolegija sulaukė jau antrosios šių merginų parodos. Pirmojoje „Tvinz“ parodoje „Įamžintas grožis“ spalvų kupinose fotografijose buvo atskleidžiamas jauno žmogaus grožis. Naujausioje fotografijų parodoje Paryžius įamžintas pasitelkiant ribotą spalvų paletę: Samanta ir Simona Paryžių perteikė nespalvotomis retro stiliaus ir spalvų nuotraukomis, taip visiems kūriniams buvo suteiktas „gilesnės emocijos“ prieskonis.

Simona ir Samanta Paliulytės
Simona ir Samanta Paliulytės

Lyriškumu dvelkiančioje fotografijų parodoje „Tūkstančio žingsnių kelionė“ yra atskleidžiamas vienu iš romantiškiausių miestų tituluojamo ir daugelio menininkų išliaupsinto Paryžiaus grožis. Šioje parodoje lankytojai į Paryžių gali pažvelgti iš kitos perspektyvos – taip, kaip jį mato jaunosios fotografės. Net ir turistų įprastai fotografuojami vaizdai merginų fotografijose parodomi kitu rakursu.

Tvinz pirmoji

Jaunosios fotografės pasidalijo įspūdžiais iš antrosios savo darbų parodos atidarymo. Samanta pasakojo, kad toks pasirinkimas parodai suteikia išskirtinio žavesio, kuria ypatingą nuotaiką. Simona sesei antrino: „Žvelgiant į nespalvotą fotografiją, labiau pastebimi objektai, o ne spalvos. Spalvos blaško, žmogus nekreipia tiek daug dėmesio į pačią kompoziciją, gali nepastebėti, kas norima pasakyti ta nuotrauka“. Dvynės atviravo, kad, besimokydamos iš garsių mados fotografų, pavyzdžiui, iš Mario Testino, darbų, pasisemia idėjų, padedančių užfiksuoti nesuvaidintas gyvas emocijas. Tokį būdą merginos vadina „pagauta akimirka“.

tvinz gale

tvinz trečiojiKitų metų pavasarį Šiaulių valstybinę kolegiją baigsiančios sesės savo ateitį sieja su fotografija ir tikisi, kad jų darbais galės džiaugtis dar daugiau žmonių, t. y. ne tik Kolegijos bendruomenė, Šiauliai, bet ir kitų Lietuvos bei pasaulio miestų gyventojai. Šiaulius ir Kolegiją jaunosios kūrėjos laiko atspirties tašku, padėsiančiu hobį sieti su karjera.

Palma Sketerytė, OKV14

Facebook komentarai