Studente, Studentų atstovybė laukia TAVĘS!

Studentų atstovybė – tai naujos galimybės ir veiklos Kolegijoje. Tai pagalba studentui, ieškančiam atsakymų į jam svarbius klausimus. Tai atradimai, iššūkiai ir savirealizacija. Prisidėję prie Studentų atstovybės veiklos, studentai turi galimybę kurti visos Šiaulių valstybinės kolegijos gyvenimą.

Daugiau apie Studentų atstovybės (SA) veiklą, tradicijas ir visa kita paprašėme papasakoti jos prezidentės, Organizacijos komunikacijos vadybos studijų programos studentės Miglės Mataitytės ir Sveikatos priežiūros fakulteto Studentų atstovybės pirmininko, Kineziterapijos studijų programos trečiakursio Luko Vaičiulio. 

Trumpai papasakokite, kaip pirmakursiui suprasti, kas tai yra Studentų atstovybė?

M. M.: Mes – studentų balsas Kolegijoje. Pagrindinis mūsų tikslas yra spręsti studentams kylančias problemas. Kiekvienais metais ateina daug naujų studentų. Pastebime, kad jie išsako daug skirtingų minčių apie studijas ir svarbiausias problemas. Dažnai studentai tiesiog nedrįsta apie tai, kas rūpi, kalbėtis su kuratoriais ar administracija, todėl mes visada pasiruošę padėti. Patys esame studentai, galime labai laisvai bendrauti. Žinoma, stengiamės padaryti studijų dienas įdomesnes, todėl dažnai organizuojame įvairius renginius ir šventes.

L. V.: Studentų atstovybė – tai tarsi studentų pagalbos rinkinys. Ši organizacija ne tik padeda kiekvienam „pasiklydusiam“ studentui, bet ir atsako į jo klausimus, išmoko orientuotis Kolegijoje, įtraukia į įvairias veiklas. SA susirenka labai draugiški, komunikabilūs ir aktyvūs žmonės. Ten, kur linksmų, nuolat besišypsančių ir veiklių studentų būrys, ten ir SA.

Studentu atstovybe (1)

 

Kokios yra pagrindinės SA veiklos, tradiciniai renginiai?

M. M.: Atstovauti studentų interesams Kolegijoje. Mes dalyvaujame įvairiose tarybose ir perduodame studentų balsą administracijai. Kaip jau ir minėjau, studijas bandome padaryti įdomesnes – rengiame įvairias šventes. Kiekvienais metais Kolegijoje organizuojame Heloviną, minime Tarptautinę studentų dieną, rungiamės boulingo turnyruose. Žinoma, pati didžiausia šventė, kurią rengiame studentams, yra „Mediumas“ – studijų laiko įpusėjimui skirtas renginys.

L. V.: Studentų atstovybė rengia daugybę įvairių kasmetinių Kolegijos renginių. Pagrindiniai yra šie: pirmakursių krikštynos, Tarptautinės mokytojų dienos šventė, Helovinas, kalėdinis renginys, „Mediumas“. Žinoma, SA ne tik atsakinga už renginius, bet ir rūpinasi studentų gerove, atsako į jų klausimus, padeda, sprendžia problemas, susijusias su studentų kasdienėmis veiklomis, teikia įvairius pasiūlymus administracijai.

Studentu atstovybe8

Koks planuojamas artimiausias SA renginys? Galbūt ir daugiau apie jį papasakosite?

M. M.: Šiurpiausias metų renginys – Helovinas. Išduosime tik tiek, kad jau greitai daugiau informacijos rasite Kolegijoje…

L. V.: Artimiausias SA renginys yra Helovinas. Šis renginys tampa tradicija ne tik visoje šalyje, bet ir mūsų Kolegijos bendruomenėje. Kiekvienais metais stengiamės parinkti kuo įdomesnę temą, ją išplėtoti ir sukurti tipišką Helovino nuotaiką tiek studentams, tiek dėstytojams. Įvairios rungtys, galvosūkiai ir viktorinos suteikia įdomumo ir azarto, kai tamsiame fakulteto rūsyje studentai sutinka persirengėlius – SA narius.  O šių metų tema tegul dar lieka neatskleista. Juk staigmenos daug įdomesnės.

Kokie žmonės yra laukiami Studentų atstovybėje?

M. M.: Laukiame tų, kurie nori studijų metus praleisti įdomiai, išmokti pačių įvairiausių dalykų. Atstovybėje galima susirasti daug draugų, su kuriais neteks liūdėti.

L. V.: Į Studentų atstovybę yra kviečiami atsakingi, kūrybingi, iniciatyvūs, reiklūs ir siekiantys permainų žmonės. Atrankų metu laukiami visi tie, kurie nori prisidėti prie SA gyvenimo. Turintys tikslą įsitvirtinti ir užsitarnauti Studentų atstovybės nario vardą, privalo įrodyti, kad to labai labai nori. Kaip tik todėl yra skiriamas 1 mėnesio bandomasis laikotarpis, po kurio pasirašoma sutartis ir tampama visaverčiu SA nariu.

Kur reiktų kreiptis, jei studentai nori prisijungti prie SA?

M. M.: Galite ateiti tiesiai pas mus į I rūmų 202 auditoriją, parašyti el. paštu vtfsa2@gmail.com.

L. V.: Sveikatos priežiūros fakulteto studentai, norintys prisijungti prie SPF SA atstovybės, gali mus rasti 116 kabinete arba kreiptis kontaktais, nurodytais ant šio kabineto durų.

Studentų atstovybės veikla fakultetuose: ar turite savų tradicijų?

M. M.: Kaip pagrindines tradicijas galėtume paminėti Helovino ir „Mediumo“ švenčių rengimą, nes šios šventės organizuojamos jau ne vienerius metus. Kiekvienais metais ateina nauji žmonės, keičiasi mūsų veikla. Jei ir atsiranda naujų tradicijų, kitais metais jos vėl naujinamos, todėl tradicijos labai greitai keičiasi, prisitaiko prie studentų poreikių ir sumanymų.

L. V.: Sveikatos priežiūros fakultete stengiamės palaikyti labai glaudų ryšį su dėstytojais, administracija, prodekane ir dekane. Į visus renginius kviečiame fakulteto bendruomenės narius. Siekiame, kad dėstytojai ir studentai bendrautų artimai, nebūtų jokių sienų. Vienas iš tokių renginių yra kalėdinis renginys, kurio metu tiek SA, tiek Sveikatos priežiūros fakulteto bendruomenė sukuria šventę patys sau. Organizuojama linksma popietė su vaidinimu, šokiais, dainomis, vaišėmis, dovanų pasikeitimu ir, žinoma, Kalėdų Seneliu (kaipgi be jo!). Tokie renginiai visus suartina ir padaro vieningesnius.

Ar galite pasižadėti, kad šiais mokslo metais bus daugiau bendrų renginių, kuriuos Verslo ir technologijų fakulteto ir Sveikatos priežiūros fakulteto atstovai organizuos kartu?

M. M.: Šiuo klausimu visada kyla viena problema: jei rengiami bendri renginiai, jie turi vykti vienoje vietoje, o studentai labiau linkę eiti į tuos renginius, kurie vyksta jų fakultetuose. Problemą bandome spręsti įvairiai. Kiekvienais metais per Tarptautinę studentų dieną eidavome į eisenas drauge. Šiemet taip pat bandysime originaliai sugalvoti, kaip sukurti bendrumo jausmą. Kadangi retai pavyksta padaryti bendrus renginius, stengiamės tas pačias šventes daryti tuo pačiu laiku savuose fakultetuose, o vakare visus kviečiame drauge susirinkti į dūzges, t. y. vadinamąjį afterpartį. Tad kol kas dar nieko nežadame. Mūsų laukia daug pokyčių ir patys nežinome, kaip jie vyks.

L. V.: Galiu teigti, kad šie metai bus bendradarbiavimo metai. Stengsimės kuo daugiau veiklų atlikti kartu, norime organizuoti bendrus renginius ir padėti vieni kitiems. Žinoma, negaliu kalbėti už visą SA, bet tikrai ieškosime kompromisų!

Studentu atstovybe (7)

 

Ir nors Lukas labai gyrė Verslo ir technologijų SA organizuojamas veiklas, kurių skiriamieji bruožai – puikus organizavimas, kokybė ir išskirtinumas, be to, anot Luko, kolegų organizuojami renginiai visada būna labai pavykę ir nepamirštami, jie puikiai susitvarko su studentų problemomis, vis dėlto Miglė atskleidė, kad Studentų atstovybei, kuri turi labai daug veiklos ir gerų idėjų, iniciatyvių studentų visuomet labai trūksta.

Miglė ir Lukas kviečia visus: „Pirmakursi, nemiegok!“

Viešųjų ryšių specialistė

Urtė Drąsutytė

 

 

Facebook komentarai