S. Paliulytė: „Svarbiausia – nuolatos ieškoti ir niekada nepasiduoti“

Kiekvienas žmogus turi paslėptą talentą, kurį galima atrasti. Noriu pasidalyti savo istorija, kai netikėtai atrastas talentas virto dideliu pomėgiu, o ateityje gal taps ir darbu.

Niekada nelaikiau savęs menišku žmogumi, tačiau aplinkiniai manė kitaip. Visą gyvenimą mėgau piešti, dariau tai nuolat, nuo pat vaikystės. Vieną dieną tiesiog pabandžiau nupiešti portretą. Ta diena buvo viso proceso, kuris tęsiasi iki šiol, pradžia. Ėmiau piešti labai dažnai, sparčiai tobulėjau ir sulaukiau pripažinimo. Pradėjau gauti užsakymų, iš kurių dabar užsidirbu. Gimnazijoje prieš kelerius metus buvau pristačiusi savo darbų parodą, tikiu, kad ateityje bus daugiau ir dar didesnių parodų.

Samantos Paliulytes (13)

Kitas mano pomėgis, reikalaujantis meninių gebėjimų, yra fotografija. Noriu, kad gyvenime mane lydėtų menas. Ateityje tikiuosi išbandyti dizainerės darbą, nes praeityje ir tam esu skyrusi daug laiko.

Dailės niekur nesimokiau, žmonės dažnai negali patikėti, kad esu savamokslė. Visus darbus piešiu pieštukais, kartais tapau ant drobės įvairiais dažais. Dažniausiai piešiu portretus pieštuku, tai man įdomiausia.

Sakoma, kad menas, kuriamas tam, kad būtų parduotas, yra nepalyginamas su tais kūriniais, kai piešiama savo malonumui, iš širdies, įkvėpimo… Tai – absoliuti tiesa, nes piešiant, pavyzdžiui, užsakytą portretą, neretai kyla mintis kaip greičiau pabaigti (taip pat ir tada, kai atlygis nėra didelis). Man atrodo, kad dėl šios priežasties meno kūriniai yra labai gerai vertinami, nes paveikslas ar piešinys nėra tiesiog popieriaus lapas, jame sukaupta visa žmogaus energija, darbas, kuris gali perteikti nepaaiškinamus dalykus.

Man sukurti vieną darbą užtrunka labai įvairiai, tai priklauso nuo dydžio, objektų. Dažniausiai piešiu 2–4 val. ar kiek ilgiau. Piešimo laiką, žinoma, koreguoja pastangos: kuo labiau stengiuosi, tuo ilgiau užtrunku. Piešimas reikalauja labai daug kantrybės nuo pradžios iki pat pabaigos.

Piešiu įvairiu paros metu, kai aplanko įkvėpimas. Laikas piešiant prabėga nepastebimai. Kurti labai padeda muzika.

Iš savo penkerių metų patirties galiu patvirtinti, kad posakis „1 proc. talento ir 99 proc. darbo“ yra tiesa, o tas 1 proc. yra labai svarbus. Kartais net pati negaliu patikėti, kai matau akivaizdų ir spartų tobulėjimą. Tikiu, kad kiekvienas žmogus atsineša savo talentą, tačiau ne visi jį randa. Tai gali padaryti tik tie, kurie nuolatos ieško ir niekada nepasiduoda.

Samanta Paliulytė, OKV14

Samantos Paliulytes (1)Samantos Paliulytes (2)Samantos Paliulytes (4)Samantos Paliulytes (5)Samantos Paliulytes (6)Samantos Paliulytes (7)Samantos Paliulytes (8)Samantos Paliulytes (10)Samantos Paliulytes (12)

Samantos Paliulytes (9)Samantos Paliulytes (11)

Facebook komentarai