Įspūdžiai iš Vilniaus – nuo LNK studijos užkulisių iki bibliotekos erdvių

Ankstyvą ir šaltą rudens rytą Organizacijos komunikacijos vadybos trečio kurso studentų grupė su kuratore J. Maciene, dėstytoja V. Stasėnaite ir viešųjų ryšių specialiste U. Drąsutyte išvyko į Vilnių. Kelionės tikslas – viešnagė LNK studijoje ir Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Iš ekskursijos grįžę studentai dalijosi įspūdžiais, kad labai laukė šios išvykos, nes norėjo pamatyti atsinaujinusią biblioteką, be to, viliojo galimybė apsilankyti LNK užkulisiuose.

Dauguma pritars, kad kasdien įsijungti televizorių ir stebėti LNK laidas – nieko nauja, tačiau išvysti, kaip šio kanalo darbuotojai dirba, kaip gimsta laidos ir reportažai, yra visai kas kita. Laida po laidos, įrašas po įrašo, milžiniškas tempas ir aukšto lygio profesionalumas – tokia vienos iš populiariausių kanalų grupių – LNK – kasdienybė.

unnamed (1)

Šiaulių valstybinės kolegijos studentams tai buvo dar neatrasti klodai. Pažintis su LNK televizijos studijos „virtuve“ iš vidaus OKV14 grupės studentams paliko didžiulį įspūdį. Būsimieji organizacijos komunikacijos vadybos specialistai domėjosi televizijos transliavimo valdymo pultais, įgarsinimo studija, informacija, kaip vaizdo medžiaga perduodama televizijos žiūrovams. Sužinojome, kad didžioji dalis reportažų yra įrašomi į laikmenas ir paliekami specialiose patalpose tam, kad, prireikus informacijos, ją būtų galima rasti iš karto. Tokiu atveju reikia tik žinoti dominančios laidos kodą, kurį ji gavo prieš įrašymą į laikmeną.

unnamed (2)

Su nekantrumu studentai laukė galimybės dalyvauti vienos iš populiariausių TV laidų „Valanda su Rūta“ filmavime. Laidos vedėja Rūta Mikelkevičiūtė viešumoje atrodo pasitempusi, elegantiška ir fatališka asmenybė. Tokia ji išlieka ir filmavimo užkulisiuose. Nors ši pokalbių laida eteryje gyvuoja jau ne vienerius metus, tačiau R. Mikelkevičiūtės akyse buvo matomas nedidelis jaudulys, ji nerimavo ir pašnibždomis tyliai kartojosi laidos įžangą. Šiokį tokį nerimą galėjome pamatyti Dalios Teišerskytės, Vidos Marijos Čigriejienės, Artūro Orlausko, Aurelijos Stancikienės, Ligito Kernagio ir kitų laidos svečių veiduose. Nors tai nebuvo tiesioginė transliacija, bet suklysti vis tiek baisu, juk reikėjo laisvai kalbėti apie vieną populiariausių šių dienų viešumoje nagrinėjamų temų – rinkimus į Lietuvos Respublikos Seimą. R. Mikelkevičiūtė kalbino laidos svečius, kuriems šių metų rinkimai uždarė duris į Seimą.

Jaudulys apėmė stebint laidos filmavimo procesą. Žvelgiant į susirinkusius laidos žiūrovus, nerimaujantį prodiuserį ir filmavimo komandą, kilo mintis, kad tai – visai kitas, atskiras pasaulis, kuriame daug kamerų, pažangios technikos. „Čia nevalia suklysti“, „Be proto gražu ir įspūdinga“, „Nelengva“, „Buvo fantastiška!“ – tokiais įspūdžiais, uždarę LNK televizijos studijos duris, dalijosi studentai. Kai kurie iš jų vylėsi, kad galės čia sugrįžti dar kartą.

unnamed

Kita ekskursijos stotelė – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Įspūdį padarė bibliotekos dydis, erdvė, grožis ir modernumas. Pažintis su biblioteka prasidėjo nuo intelektualumu pasižyminčio menininko J. Mačiūno ekspozicijos. Atsinaujinusi biblioteka siekia būti atvira visuomenei, skatina ateiti mokytis, plėtoti idėjas, pailsėti ir pabūti su gera kompanija. Vėliau parodoje „Įprasminti kalbą“ studentai galėjo apžiūrėti papuošalus, ant kurių buvo užrašyti įvairūs tekstai. Kaip teigė gidas, biblioteka nori išsiskirti iš kitų tuo, kad čia gali patekti tik pačių įdomiausių kūrėjų darbai. Bibliotekos tikslas – parodyti lankytojams tai, kas dar nematyta, kitoniška, įdomu ir netikėta.

unnamed (4)unnamed (3)

Ekskursijos dalyviai džiaugėsi matytais vaizdais. Visi buvo dėkingi Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos gidui už puikiai pristatytas parodas, džiaugėsi LNK darbuotojų geranoriškumu, suteikta galimybe pažinti tai, ko negalima pamatyti televizijos ekranuose.

Palma Sketerytė, Mindaugas Jokubaitis, OKV14

Anželikos Griciūtės nuotraukos

 

Facebook komentarai