Baltam lapui pabodus, ėmėsi puodelio ir teptuko

Dažnas žmogus turi kokių nors pomėgių, tačiau iš Pakruojo rajone esančio Rozalimo miestelio kilusios Odetos Bendžiūtės veikla nustebins ne vieną – jau ketverius metus ji piešia ant puodelių.

Odeta vis prisimena, kai naujų mokslo metų pradžioje per technologijų pamoką mokytoja paprašė visų dešimtokų susigalvoti tokią veiklą, kuria jie užsiimtų per pamokas ištisus mokslo metus. Mokiniams buvo pateiktas ilgas sąrašas iš kurio jie galėjo pasirinkti, tačiau Odetai norėjosi neįprasto ir nekasdieniško užsiėmimo, todėl ji nusprendė, kad reikia išbandyti piešimą ant indų.

Odeta kuria
Odeta Bendžiūtė

   Pradėjusi šią veiklą, mergina mokėjo piešti, tačiau ji vis tiek susidūrė su sunkumais. „Sunkiausia buvo pradžioje, kai dar nežinojau, kokie dažai, kiek jų reikia užtepti. Kai užtepdavau per daug dažų, jie pradėdavo bėgti, tačiau, laukui bėgant, „susigyvenau“ su dažais“, – teigė pašnekovė.

      Kuo ilgiau Odeta užsiima šia veikla, tuo viskas yra lengviau. Pomėgis ugdo asmenines puodelių dekoratorės savybes – kruopštumą, mokėjimą planuoti laiką ir bendrauti. „Išmokau atkreipti dėmesį į smulkias detales, stengiuosi jas nupiešti kuo taisyklingiau. Dabar gebu derinti mokslus, laisvalaikį ir pomėgį. Taip pat išmokau bendrauti su klientais, kūrybiškumas ir supratingumas leido suprasti, ko iš tiesų žmogus nori“, – sako Odeta Bendžiūtė.

Odeta puodeliai Šiauliai

     Šiaulių valstybinės kolegijos pirmo kurso studentė O. Bendžiūtė idėjų semiasi interneto platybėse. Mergina teigia, kad yra susapnavusi keletą idėjų, ką ir kaip tapyti ant puodelio, tai jau įgyvendinta.

      Odeta teigia piešianti tik pagal individualius užsakymus, todėl kiekvienas jos nutapytas puodelis yra originalus ir išskirtinis. „Dažniausiai klientai renkasi tokius paveikslėlius, kurie yra praktiškesni, nesusieti su konkrečia švente. Tokį puodelį galima naudoti ištisus metus, neatsižvelgiant jokią progą,“, – pasakoja Odeta. Užsakymų mergina gauna pakankamai, tačiau teigia, kad jų padaugėja prieš didžiąsias metų šventes.

Odeta puodeliai vaikai

   Studentės buvo klausta, ar į ateities planus nėra įtrauktas kitų indų, pavyzdžiui, lėkščių ir taurių dekoravimas. Mergina atsakė, kad nori pasilikti prie atrastų puodelio formų, nes, pasak jos, tai suteikia didesnių iššūkių. Ateityje Odeta tikisi atidaryti nedidelę parduotuvėlę, plėsti šią veiklą ir žengti didelį žingsnį į užsienio rinką. „Prekiaučiau ne tik savo rankų darbo puodeliais, bet ir kitais indais. Parduotuvė būtų skirta tiems, kurie mėgsta kavą o tėvai su vaikais mokytųsi patys piešti ant puodelių“, – drąsiai pareiškia Odeta.

Anželika Griciūtė, OKV14

Facebook komentarai