Studentų prezidentės metai – nuo lūkesčių iki darbų

Artėjant Šiaulių valstybinės kolegijos studentų atstovybės (toliau – ŠVK SA) prezidento rinkimams, nusprendėme pakalbinti dabartinę prezidentę Miglę Mataitytę. Norėjome paklausti, kas ją paskatino kandidatuoti į prezidentus, ką ji tikėjosi nuveikti prezidentavimo laikotarpiu. Buvo įdomu sužinoti Miglės nuomonę ir apie tai, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti studentų prezidentas.

ŠVK SA prezidentė Miglė Mataitytė nemeluoja: tuo metu, kai ji kėlė savo kandidatūrą į šį postą, Studentų atstovybė išgyveno ne pačius geriausius laikus. 2015 m. gruodį pagrindiniai SA nariai buvo baigę studijas, liko labai mažai šį darbą dirbančių žmonių, senasis prezidentas taip pat buvo apleidęs savo pareigas. Tuo metu Miglė Mataitytė jau vadovavo Verslo ir technologijų fakulteto studentams ir, galima sakyti, vykdė prezidento pareigas. Kaip tik dėl šios priežasties ji nusprendė rizikuoti – išbandyti savo jėgas ir kandidatuoti.Miglė 10 24

 

Pašnekovė papasakojo, kad, tapus prezidente, ją apėmė labai įvairūs jausmai. Viena vertus, prezidentas atstovauja dviejų fakultetų studentams, jis privalo aktyviai veikti visoje kolegijoje. Natūralu šiek tiek bijoti ir jaudintis, kad nesugebėsi vykdyti pareigų, kad nebūtinai viskas pavyks. Vis dėlto prezidentas tėra vienas asmuo, jis dirba su komanda. Padariusi šią išvadą Miglė susiėmė ir nusiteikė pozityviai: juk Šiaulių valstybinėje kolegijoje yra daug nuostabių žmonių, kurie labai padeda ir įdeda daug jėgų į bendrus SA darbus.

Miglė Mataitytė prezidentavimo laikotarpiu nuveikė tikrai daug, tačiau ji galvoja, kad tikrai galėjo padaryti daugiau. Smulkiai apie planus ir nuveiktus darbus Miglė papasakos savo atskaitoje, kuri bus parengta iki gruodį vyksiančių naujo prezidento rinkimų. Mergina teigia, kad pagrindinis planuotas darbas yra nuveiktas – Studentų atstovybė turi naujus įstatus. Tuo galima didžiuotis. Be to, svarbu, kad išjudintas naujo SA puslapio internete kūrimas. Dabartinei prezidentei atrodo, kad Studentų atstovybė funkcionuoja taip, kaip reikia.

Miglės Mataitytės manymu, studentų prezidentas turi būti rimtas ir gebėti aiškiai dėstyti mintis, tačiau svarbu nepamiršti, kieno mintis jis perduoda ir kam atstovauja. Yra buvę atvejų, kai į prezidentę studentai kreipdavosi „Jūs“, bet Miglė Mataitytė iškart pasakydavo, kad yra tokia pati studentė, tiesiog daugiau bendrauja su administracija, todėl nereikia į ją kreiptis kaip į oficialų asmenį. Svarbiausia, kad studentai paprasčiausiai nebijotų kreiptis į savo prezidentę. Jeigu Miglė gauna feisbuke žinutę naktį, ji visada mielai atsako, nes pati yra studentė ir gerai žino, kad visi darbai dažniausiai atliekami vakare ar paskutinėmis dienomis. Be to, Miglei Mataitytei atrodo, kad studentų prezidentas turi būti draugiškas, drąsus ir labai lankstus, jis turi gebėti suprasti, kada reikia daugiau formalumo, o kada galima tiesiog laisviau bendrauti.

Dabartinė Šiaulių valstybinės kolegijos prezidentė kandidatuojantiems į prezidentus nori pasakyti, kad jie nebijotų, eitų ir bandytų. Šis postas yra puiki vieta norintiems geriau pažinti savo gebėjimus ir siekiantiems sukaupti daugiau patirties. Studentų prezidentas gali sužinoti daug naujų dalykų, jis susipažįsta su įdomiais žmonėmis. Be to, darbas su studentais yra labai įdomus ir daug ko išmoko.

Viktorija Staponkienė, OKV 14

Facebook komentarai