Nuo pieštuko rankoje iki žaidimo kūrimo

Mūsų kolegija turi labai daug talentingų studentų. Vieni mėgsta šokti, kiti dainuoti, treti turi dar įdomesnių pomėgių. Verslo ir technologijų fakultete informacijos paslaugas studijuojantis trečiakursis Reinaldas Šulskis turi menininko gyslelę – šiuo metu jis padeda kurti žaidimą piešdamas veikėjus.

Studijos ir ateities planai

Vaikystėje paėmęs pieštuką, Reinaldas iki šiol negali jo paleisti. Artimieji juokauja, kad vaikinas gimė su pieštuku rankoje. Jaunuolį piešti pastūmėjo filmukas „Drakonų kova“. Bėgant laikui ir tobulėjant įgūdžiams, Reinaldas susidomėjo grafiniu dizainu, šioje srityje jis dirba jau šešerius metus.

Šiaulių valstybinės kolegijos studentas konstatuoja, kad jo specialybė nėra susijusi su šiuo pomėgiu. „Kiti galėtų teigti, kad informaciją galimą perteikti vaizdais, bet manau, kad tai būtų tiesiog gilus mąstymas. Mano ateities planai nėra labai aiškūs, bet planuoju ateitį sieti su pomėgiu ir galbūt studijuoti tai, kas bus susiję su šia kryptimi,“ – teigė pašnekovas. Studentas papasakojo, kad iš pradžių grafinis dizainas jam buvo naujas dalykas, susidomėjimas kilo atradus žaidimą „Little Fighter 2“. Šio žaidimo gerbėjai sukūrė tinklalapį, kuriame buvo galima pasidalyti savo mintimis apie žaidimą, gerbėjų sukurtais darbais, pavyzdžiui, piešiniais, muzikiniais kūriniais, istorijomis ir dar daugiau.

Reinaldas Šulskis
Reinaldas Šulskis

Pomėgis tapo papildomu darbu

Po kelerių metų vienas „Little Fighter“ žaidimo gerbėjų sugalvojo sukurti kitą žaidimą, jį pavadino „Ultimate Fighter Online“. Kūrėjui reikėjo komandos, todėl jis pasiūlė darbą tiems, kas norėjo ir galėjo atitikti jo lūkesčius.

„Pabandžiau ir aš, nusiunčiau keletą savo darbų, kurie patiko. Taip nuo 2016 metų liepos 23 dienos pradėjau dirbti“, – prisiminė pašnekovas.

Kuriant šį žaidimą, bendravimas vyksta anglų kalba, nes dabartinėje komandoje dirba žmonės iš daugelio pasaulio šalių, pavyzdžiui, JAV, Vokietijos, Izraelio, Lenkijos.

Reinaldas dirba su programomis „GIMP“ ir „Paint.Net“. Kodėl ne „Photoshop“? Jaunuolis teigia, kad jam užtenka ir šių dviejų programų, nes taip galima atlikti viską – nuo eskizų, spalvų derinimo, šešėlių iki paskutinio brūkštelėjimo.

Apie patį žaidimą

Reinaldas pasakojo, kad vis dar kuriamas „Ultimate Fighter Online“ – tai veiksmo žaidimas, kuriame žaidėjai valdo veikėjus, kovoja prieš priešininkus keliaudami po įvairias vietoves. Žaidimas bus nemokamas. Žaidžiant yra renkami taškai, o jais pasinaudojus bus galima atrakinti papildomus veikėjus. Yra planuojama žaidimą paleisti ir per išmaniuosius telefonus. Suplanuoti 7 veikėjai, dalis jų užbaigta. Veikėjai yra įvairūs: tai ir gatvės kovotojas, mergina, kuri pasitelkia magiją, ledo ir ugnies elementų naudotojai, mergina su gitara-kirviu, burtininkas, riteris, eskimas, didžiulis ledo monstras, būtybės iš ledo.

„Žmogeliukų piešimas užtrunka įvairiai, gali reikėti ir 2 valandų, ir vos pusės valandos. Kartais užtenka nukopijuoti seną veikėją ir perpiešti tik kelias detales“, – darbo smulkmenomis dalijasi pašnekovas.

Norint gyvenime kažką pasiekti, svarbiausia daryti tai, kas yra arčiausiai širdies, nebijoti įgyvendinti svajonių. Galbūt ateityje Jūsų pomėgis taip pat virs darbu. Kaip tik taip nutiko Reinaldui.

Solveiga Kaklauskaitė, OKV14

Reinaldo Šulskio asmeninio albumo nuotraukos

Straipsnis apie Reinalda (3)

Straipsnis apie Reinalda (4)

Facebook komentarai