Dėl didelės augalų įvairovės pati vertingiausia teritorija Šiaulių mieste yra Talkšos ir Salduvės miško parkai. Čia galima rasti retų mieste ar net regione augalų rūšių, pavyzdžiui, šėtruotųjų bajorių, raudonųjų gegūnių, bestiebių usnių, pievinių šilagėlių ir kt. Žodžiu, augalų čia netrūksta. Talkšos parke iš viso aptiktos 156, Salduvės – 169 augalų rūšys. Įdomu tai, kad šiuose parkuose įrengtos stotelės, kuriose aprašyti čia kerojantys augalai, suteikta informacijos apie vietinius gyvūnus. Tokia informacija aktuali ne tik mažiesiems lankytojams – juk ir suaugusieji ne viską žino.
Pirmoji stotelė – tai Talkšos ekologinis takas (ilgis apie 5 km), o paskutinioji, t. y. 18 stotelė, įrengta ties Salduvės piliakalniu. Šis piliakalnis apipintas legendomis. Vienoje iš jų pasakojama, kad kadaise čia gyveno didikas, turėjęs neapsakomai gražią dukterį, kurią pamilęs šaunus jaunikaitis. Įsimylėjėliai mėgdavę vaikščioti kalno viršūne, bet tokia meilė dievui Perkūnui pasirodžiusi per daug saldi ir nepadori. Supykęs Perkūnas sukėlęs didžiulę audrą, sugriaudėjęs ir trenkęs į kalną, pliekęs žaibais… Nuo taip tragiškai pasibaigusios meilės kilęs ir piliakalnio pavadinimas – Salduvė. Kita legenda byloja, kad ten, kur dabar Salduvė, kadaise būta labai turtingo miesto, bet jo gyventojai užmiršę dorovę, todėl kilęs baisus viesulas ir viską užnešęs, užpylęs žemėmis…
Dažnas reiškinys Talkšos ežero pakrantėje – išeinančios pasivaikščioti didžiosios antys, kurios stebina miesto gyventojus ir svečius. Galbūt ir jums pasiseks jas pamatyti?
Pasidomėkite ir sužinokite, kas auga ir gyvena nuostabiuose Talkšos ir Salduvės miško parkuose! Visas kitas stoteles atraskite Jūs patys!
Šiaulių valstybinės kolegijos studentė Ernesta Račkauskaitė
Autorės nuotraukos
Facebook komentarai