Kolegijos absolventė studentams pataria pasitikėti savimi

Kai baigdami 2015–2016 m. m. metus Verslo ir technologijų fakulteto dėstytojai keliavo po Žemaitiją, juos savo žiniomis ir mokėjimu atskleisti tai, kas yra įdomiausia, sužavėjo gražiausias Telšių vietas tądien rodžiusi ir apie miesto istoriją pasakojusi Žemaitijos turizmo informacijos centro vadybininkė Aistė Korkadinovaitė-Šiaudkulienė. Pabendravus daugiau, paaiškėjo, kad ši puiki gidė yra Šiaulių valstybinės kolegijos absolventė. MANO KOLEGIJA kalbėjosi su Aiste apie studijas, karjerą ir turizmo specialisto darbo ypatumus.

Aistė bandė skaičiuoti, kad Šiaulių valstybinę kolegiją ji baigė maždaug prieš 13 metų. Laikas taip greitai, bėga, kad tiksliai sunku ir pasakyti. Dar studijuodama ji nutarė aplankyti visas tuo metu Šiauliuose veikusias turizmo agentūras ir taip susirasti darbo.

foto (2)
Aistė Korkadinovaitė-Šiaudkulienė

Pirmoji rimta darbovietė buvo V. Niauronio turizmo agentūra „Paralelė“. Laikui bėgant, Aistė ėmė jausti, kad nori žinoti apie turizmą daugiau, todėl ji ne tik dirbo, bet ir pradėjo studijuoti Klaipėdos universitete. Paskui mergina ištekėjo ir išvyko gyventi į Telšius. Šiame mieste ji pradėjo dirbti kelionių agentūroje, bet atsirado poreikis ką nors keisti, norėjosi didesnio atlyginimo. Taip Aistė įsidarbino Žemaitijos turizmo informacijos centro vadybininke. Čia prasidėjo ir gido karjera, apie kurią buvo jau seniai svajota.

Žemaitijos turizmo informacijos centre Aistė dirba iki šiol. Kaip teigė pati pašnekovė, šis darbas jai labai patinka. Kodėl? Gidas sutinka daug įvairių žmonių, dalyvauja seminaruose, keliauja po Lietuvą, patiria daug nuotykių, emocijų, gerina užsienio kalbų įgūdžius. Be to, reikia nuolat mokytis, galvoti, kaip dar būtų galima nustebinti turistus. Nenuostabu, kad pokyčius ir įspūdžius mėgstančiai Aistei kiek nepatinka biurokratija ir popieriai, kurių, deja, negalima išvengti.

Prisiminusi studijų laikus, Aistė teigia mananti, kad ji buvusi niekuo neišsiskirianti studentė, kuriai visada pritrūkdavau tos paskutinės nakties. Stipendija tais laikais ji negalėjusi skųstis (kuo geresni balai būdavo, tuo didesnę stipendija studentas gaudavo), todėl dabar Aistei atrodo, kad ji greičiausiai mokėsi gerai. Aistė su dėkingumu prisimena tas dėstytojas, kurios suteikė žinių, tikrai pravertusių dabartiniame darbe. Tai Judita Stulpinaitė, Virginija Latvėnienė ir Kristina Kigaitė.

Gidui svarbu žinoti, kokių išteklių Lietuvoje esama, kaip juos galima panaudoti. Be to, svarbu išmanyti Lietuvos istoriją, geografiją ir kt. Labai reikia mokėti ne tik anglų, bet ir rusų kalbas. Naudingi buvo rinkodaros pagrindai, su kuriais supažindino Liucija Urbonienė. Dar Aistė geru žodžiu prisimena aktorę Liną Bocytę, jos paskaitos buvo išskirtinės. Turizmo specialistui reikia didelio pasitikėjimo savimi, drąsos, būtina išmanyti iškalbos meną. To studentus išmokė aktorė, kuriai Aistė ir norėtų perduoti linkėjimų.

SONY DSC

SONY DSC

Dabartiniams studentams, jeigu jie tikrai žino, ko nori, jaučia, kad geru keliu eina, Aistė pataria būti drąsiems ir pasitikėti savimi, imti visas žinias iš dėstytojų. Dar besirenkantiems, ką ir kur studijuoti, Aistė siūlo nuspręsti, kur širdis linksta, nesirinkti tos specialybės, kurios jaučia tikrai nedirbsiantys, kitaip tariant, nesimokyti vien tam, kad gautų diplomą. Tiesiog reikia pajausti, kas labiau traukia.

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

SONY DSC

 

Facebook komentarai