Studentai iš Ukrainos renkasi galimybes ir pokyčius

Lapkričio 7 d. Verslo ir technologijų fakultete studijas pradėjo 21 studentas iš Ukrainos. MANO KOLEGIJA kalbėjosi su Statybos studijų programą pasirinkusiais užsienio šalies piliečiais apie Lietuvos ir Ukrainos švietimo sistemas, dėstytojų darbą, kultūrinius panašumus ir skirtumus.

Grupės seniūnas Oleksandras Larikovas papasakojo, kad pasirinkimą studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje nulėmė daug priežasčių. Lietuva jau daugiau nei 10 metų priklauso Europos Sąjungai, o Ukrainai tai kol kas yra siekiamybė. Studentai žino, kad Europos Sąjungos šalyje gauti diplomai pripažįstami ir visoje bendrijoje. Vadinasi, Šiaulių valstybinės kolegijos absolventas turi gerokai daugiau galimybių įsidarbinti ten, kur jis nori. Visi naujieji studentai į Lietuvą atvyko pirmą kartą, todėl jiems viskas taip pat nauja.

ukrainieciai2
Studentai iš Ukrainos paskaitoje

Ukrainiečiai įžvelgia nemažai su akademiniu gyvenimu susijusių skirtumų. Ukrainos aukštosiose mokyklose studentai daug rašo ir klausosi dėstytojų aiškinimų, o Lietuvoje paplitusios skaidrių pateiktys, todėl ukrainiečiams reikia prisitaikyti prie naujo medžiagos pateikimo būdo. Jie giria Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojų geranoriškumą, norą padėti. Užsiėmimai vyksta rusų kalba, reikalui esant, pasitelkiamos ir anglų kalbos žinios. Beje, šios abi kalbos reikalingos ir po paskaitų. Ukrainiečiai papasakojo, kad bendrabutyje su lietuviais studentais, kuriems mažiau nei 30, bendraujama ir rusiškai, ir angliškai. Vaikinai ir merginos rusiškai supranta, bet atsakyti į klausimą jiems lengviau angliškai. Trisdešimtmečiai ir vyresni rusiškai bendrauja visai gerai. Skirtingos kalbos netrukdo bendrauti: ukrainietis Andrejus jau spėjo padainuoti kartu su „Studijozais“ Tarptautinei studentų dienai skirtame renginyje ir susilaukė gausių aplodismentų.

SONY DSC
Ukrainietis Andrejus dainuoja su „Studijozais“

Ukrainiečiai papasakojo, kad per Lietuvoje praleistą laiką jie ne tik dirbo paskaitose ir praktiniuose užsiėmimuose, bet ir buvo Latvijoje, susipažino su įdomiomis Šiaulių regiono vietomis, aišku, apsilankė Kryžių kalne. Kadangi svečiai yra atvykę iš Kijevo (remiantis internete skelbiama informacija, 2013 m. Kijeve gyveno beveik 3 milijonai žmonių), juos stebina, kad 20 valandą Šiaulių centras jau visiškai tuščias, apskritai mieste, palyginti su Ukrainos sostine, labai mažai praeivių. Lietuvius kalbinti studentai apibūdina kaip labai ramius žmones, kurių gyvenime viskas tvarkinga ir aišku. Oleksandras lygina, kad Ukrainos sostinė Kijevas naktį nemiega: parduotuvės dirba iki vėlumos, bet kada gali sulaukti skambučių darbo reikalais. Ukrainiečiai stebėjosi, kad Šiauliuose vairuotojai juos praleidžia pėsčiųjų perėjose, mūsų šalyje galioja eismo taisyklės ir apskritai Lietuvoje įstatymai veikia, tai nėra vien tuščias žodis.

Kaip studentams iš Ukrainos sekėsi per paskaitas ir praktinius užsiėmimus, parodys sesija, o kol kas drąsiai galima teigti, kad lietuvių kalba svečiams tikrai nepasirodė sunki – jau dabar jie drąsiai sako Labas, Laba diena, Ačiū. Studijos dar tik prasidėjo, vadinasi, ukrainiečių laukia daug naujų lietuviškų žodžių ir smagių įspūdžių iš Lietuvos.

SONY DSC

SONY DSC

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

Facebook komentarai