Kolegijoje jau padvelkė Kalėdomis

Kelintus metus Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyksta renginiai, kurių siekis – ne tik supažindinti su kulinariniu paveldu, bet ir padėti ne vieną dešimtį ar šimtą metų skaičiuojantiems tradiciniams lietuviškiems patiekalams ir toliau užimti garbingą vietą ant pusryčių, pietų ar vakarienės stalo.

Svarbiausias lapkričio 30 d. renginio motyvas – adventas, jo valgiai ir kiti papročiai. Turizmo ir viešbučių studijų programos studentai, kuriems vadovavo ir padėjo Verslo ir apskaitos katedros lektorės Vaiva Pranevičienė ir Judita Stulpinaitė, buvo išties gerai pasirengę. Renginį pradėjusi Greta papasakojo apie nuo senų laikų žinomus advento laikotarpio papročius, žmonių baimes ir lūkesčius laukiant didžiosios metų šventės – šv. Kalėdų. Kad pasakojimai neprailgtų, Greta užminė kelias mįsles, atsakiusieji į jas gavo po riestainį.

Renginio vedėja Greta

Senovėje advento pabaigoje paprastai buvo traukiama į saldumynų turgų – saldaturgį, todėl ir šį renginį atvykę svečiai visus dalyvius džiugino įvairiausiais gardumynais – riestainėliais (juos dar vadina ir beigeliais), raštais išmargintais meduoliais, kitais vaikystę primenančiais kepiniais. Svečių buvo tikrai daug – su kitais dalyviais bendravo Kelmės profesinio rengimo centro, Kuršėnų politechnikos mokyklos, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos skyriaus atstovai. Visi turėjo kuo nudžiuginti renginio dalyvius.

Viešnios iš Kelmės
Viešnios iš Kelmės

Daugiausia susidomėjimo sulaukė ant stalų svečių laukę košės puodai. Juose – etniniuose Lietuvos regionuose verdamos košės. Grikiai su grybais, bulvių košė su kanapių padažu, perlinės kruopos – paprasti, bet, matyt, daugelio rečiau ragaujami patiekalai, todėl šis renginys buvo puiki proga paragauti to, kas jau daug metų garavo Lietuvos šeimininkių puoduose.

Renginio dalyvių laukia košės

SONY DSC

Paragavę skanių košių, išgėrę arbatos su jau Kalėdų kvapu dvelkiančiais kepiniais, renginio dalyviai kalbėjo, kad juos maloniai nustebino nepelnytai pamiršti tradiciniai lietuviški patiekalai. Vadinasi, Šiaulių valstybinės kolegijos tradicija kiekvienais metais nepamiršti kulinarinio paveldo, supažindinti bendruomenės narius ir svečius su tuo, kas ant stalo buvo dedama dar prieš šimtą ar daugiau metų, yra prasminga, studentų ir dėstytojų pastangos sukurti šventę, dovanoti visiems gerus įspūdžius nenueina veltui.

SONY DSC

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

Facebook komentarai