Dėstytoją iš Portugalijos sužavėjo kolegijos bendruomenė ir miesto savitumas

Lapkričio 14–25 d. Informacijos paslaugų studijų programos studentams paskaitas apie informacijos paslaugas skaitė iš Porto technikos universiteto atvykusi dėstytoja dr. Milena Carla Lima de Carvalho. Tarp dėstytojos, studentų ir katedros užsimezgė šiltas ryšys. Buvo pasidalyta dalykine, kultūrine ir kulinarine patirtimi. Dėstytoja puikiai įvertino mūsų studentus, o jie, atsidėkodami už naujas žinias, atsisveikino su dėstytoja prie kuklaus, bet gražiai atrodančio lietuviško stalo.

Apie miestą…

Dr. Milena Carla Lima de Carvalho į Šiaulių valstybinę atvyko iš Porto politechnikos instituto (Portugalija), ji dirbo su Verslo ir technologijų fakulteto Vadybos ir komunikacijos katedros studentais pagal Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Paramos užsieniečiams dėstytojams, atvykusiems dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose 2016 metais, konkursą.

portugalė iš arti
Dr. Milena Carla Lima de Carvalho – trečia iš kairės

Kaip pasakojo dėstytoja iš Portugalijos, pirmieji jos įspūdžiai Šiauliuose buvo labai malonūs ir nustebino. Anot viešnios, ji neįsivaizdavo, kad mūsų miestas toks gražus, turi pėsčiųjų bulvarą, kuris driekiasi per visą miestą, Šiaulių erdves puošia kavinukės ir restoranai.

„Puikiai išsaugoti senos architektūros namai, mieste daug nedidelių skulptūrų. Didinga katedra, mėlynas ežero (Talkšos – aut. past.) vanduo kuria dar magiškesnę nuotaiką. Dažnai snigo, tad įspūdis lankantis Šiauliuose buvo dar malonesnis ir nepamirštamas“, – kalbėjo dr. Milena Carla Lima de Carvalho.

Apie studentus…

Paklausta, ar vizito metu pajautė skirtumų tarp studentų iš savo šalies ir Lietuvos, dėstytoja teigė, kad Šiaulių valstybinės kolegijos studentai yra labai draugiški, pareigingi, aukštos kultūros.

 „Vienintelis dalykas, į kurį atkreipiau dėmesį, yra faktas, kad nors čia studentai jaunesni, jie yra labiau subrendę, geriau geba numatyti ateities tikslus nei Portugalijos studentai“, – pabrėžė dėstytoja.

Apie patirtas emocijas…

„Įsimintiniausias dalykas – netikėti lietuviškų patiekalų pietūs, kuriuos paruošė Informacijos paslaugų programos studentai. Tai buvo gražus gestas, pasijaučiau labai laiminga. Žmonės čia labai geranoriški – tiek kolegos iš Vadybos ir komunikacijos katedros, tiek Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo skyriaus specialistės. Visi jie labai rūpinosi manimi, todėl jaučiausi lyg namuose. Ačiū“, – sakė dėstytoja pasiteiravus, kas labiausiai įsiminė viešint Šiaulių valstybinėje kolegijoje.

Portugalė stalas

Dr. Milena Carla Lima de Carvalho taip pat prisiminė gražų choro koncertą, vykusį Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. „Jis buvo nuostabus“, – trumpai renginį apibūdino viešnia.

Tai, kas išliks atmintyje

Prieš atvykdama į Šiaulius, kaip pati sakė, dėstytoja apie mūsų miestą nieko nežinojo, tačiau pirmas įspūdis, anot jos, buvo labai teigiamas.

„Dabar man Šiauliai pirmiausia asocijuojasi su ramia aplinka, draugiškais ir svetingais žmonėmis. Rekomenduoju šį miestą tiek norintiems atostogauti, tiek atvykstantiems pagal „Erasmus+“ programą, dvišalius mainus. Manau, kad tie, kurie aplanko Šiaulius vieną kartą, nori čia sugrįžti dar kartą“, – pastebėjimais dalijosi moteris.

Dėstytoja iš Portugalijos gyrė ne tik mūsų studentus, bet ir darbuotojus, kurie, pasak jos, yra organizuoti, atsidavę, draugiški, puikūs savo miesto ir įstaigos šeimininkai.

Viešųjų ryšių specialistė

Urtė Drąsutytė

Facebook komentarai