Dėstytoja iš Gruzijos: žmonės šaunūs, tačiau mieste trūksta tvarkos

Šie studijų metai Šiaulių valstybinei kolegijai (ŠVK) kaip niekad gausūs dėstytojų iš užsienio. Beveik dvi savaites lapkritį su mūsų studentais bendravo dėstytoja iš Gruzijos.

Prof. dr. Tea Kasradze į ŠVK atvyko iš Tarptautinio Kaukazo universiteto (Gruzija). Dėstytoja lapkričio 14–25 dienomis dirbo Verslo ir technologijų fakulteto Verslo ir apskaitos katedroje. Buhalterinės apskaitos, Finansų, Verslo ekonomikos bei Įmonių ir įstaigų administravimo studijų programų studentams Tea Kasradze vizito metu skaitė paskaitas apie biudžeto planavimą ir valdymą. Dėstytoja į mūsų instituciją atvyko pagal Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos paramos užsieniečiams dėstytojams, atvykusiems dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose 2016 metais, konkursą.

destytoja is Gruzijos (2)
Prof.  dr. Tea Kasradze

Iš pirmo žvilgsnio, anot dėstytojos, labiausiai įsiminė kiek atšiaurus oras ir paslaugūs žmonės. Daugiausia prisiminimų paliko Kryžių kalnas ir Šokolado muziejus.

destytoja is Gruzijos (3)
Šokolado muziejuje

Kaip pasakojo pašnekovė, ji vizito metu nepastebėjo jokių skirtumų tarp mūsų ir Gruzijos studentų.

„Šiaulių valstybinė kolegija turi aukštos kvalifikacijos vadovų komandą. Mokymosi ir mokymo procesas yra gerai organizuotas. Kolegijos materialinė-techninė bazė moderni ir gerai įrengta, ji padeda organizuoti aukšto lygio mokymosi ir mokymo procesą. Mane sužavėjo jūsų biblioteka“, – sakė prof. dr. Tea Kasradze pasiteiravus, kokia nuomonė susidarė apie Šiaulių valstybinę kolegiją po čia praleisto laiko.

destytoja is Gruzijos (1)
Prof. dr. Tea Kasradze paskaitoje

Iš Gruzijos atvykusi dėstytoja pasakojo, kad prieš atvydama apie Šiaulius turėjo nedaug informacijos, tik tiek, kiek buvo skaičiusi internete.

 „Maniau, kad tai yra nedidelis miestas, pastatytas Sovietų Sąjungoje, neturintis istorinių paminklų. Buvau labai nustebinta, kai ekskursijos po miestą metu sužinojau ir pamačiau, kad Šiauliai yra senas miestas, galintis pasigirti išsaugotu paveldu ir tradicijomis“.

Prieš išvykdama prof. dr. Tea Kasradze atskleidė, kokį bendrą vaizdą susidarė apie miestą ir jame gyvenančius žmones:

„Tai yra mažas Europos miestas su panašiomis kaip ir kitur problemomis. Mieste reikia daugiau priežiūros, būtina renovacija. Įspūdis apie žmones labai geras: šiauliečiai yra draugiški, šilti ir svetingi. Su šilčiausiomis emocijomis palieku Šiaulius. Geriausi linkėjimai visam Šiaulių valstybinės kolegijos personalui“.

destytoja is Gruzijos (4)
Prof. dr. Tea Kasradze su studentais

Viešųjų ryšių specialistė

Urtė Drąsutytė

 

Facebook komentarai