ŠVK absolventė džiaugiasi savo pasirinkimu

Karolina Lašaitė – Socialinio darbo studijų programos absolventė. Kolegiją ji pabaigė prieš dvejus metus. Jau trečiame kurse Karolina buvo rekomenduota VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro atstovams kaip potenciali darbuotoja.

Iš pradžių mergina šioje įstaigoje atliko baigiamąją praktiką, kurios metu susipažino su tuo, kaip profesinės reabilitacijos paslaugos teikiamos negalią turintiems asmenims. Po praktikos Karolinai buvo pasiūlytos socialinės darbuotojos pareigos.

Kaip teigia pašnekovė, šis darbas jai labai patinka. Dirbti reikia tikrai daug, bet Šiaulių valstybinės kolegijos absolventė išmoko pastebėti kiekvieną į priekį padarytą žmogaus žingsnį ir džiaugtis pažanga. Socialinio darbuotojo kasdienybėje yra daug metamorfozių: iš pradžių į specialisto kabinetą ateina pažeidžiamas, dažnai savimi ir aplinka nusivylęs asmuo.

DSC_0757
Asociatyvi nuotrauka

Pradėjus su juo kalbėtis, galima suprasti, kad iš tiesų tas žmogus yra stiprus, jis gali dar daug išgyventi, tik šis gyvenimo etapas yra sunkus, todėl reikia padėti ieškoti daugiau galimybių. Maloniausia dovana socialiniam darbuotojui – kad ir pats mažiausias pokytis. Jeigu klientas, kuris apibūdinamas kaip nelabai savarankiškas, pats susirado informacijos ir ją apibendrino, grupinio darbo metu išmoko valdyti savo emocijas, profesinės reabilitacijos metu ne tik prisiminė, kaip reikia reikšti savo mintis, bet ir bandė tai daryti, jeigu nuėjo į pirmąjį priklausomybės ligomis sergančių asmenų susitikimą, pažiūrėjo filmą, suprato jame siunčiamą žinią ir pritaikė sau, galima teigti, kad tai jau pergalė. Karolina teigia tokiu metu išgyvenanti laimės pojūtį. Kaip papasakojo Šiaulių valstybinės kolegijos absolventė, darbas jai patinka dar ir todėl, kad kiekvienas žmogus yra tarsi paslapčių skrynia, iš kurios po truputį ima byrėti tikras auksas. Jaunoji socialinė darbuotoja žavisi, kad galiausiai visi žmonės gali atsiskleisti ir išmokti spręsti problemas.

Sėkmingos karjeros pagrindas – studijų metais įdėtos pastangos. Karolina vienareikšmiškai teigia, kad ji tikrai buvusi stropi studentė. Mergina mano, kad viskas, ką ji studijavo, tikrai buvo naudinga ir svarbu dabartiniame darbe, nes kiekvienas atskirai išklausytas ir išstudijuotas dalykas suformavo visumą, kuri neleidžia blaškytis, padeda mąstyti holistiškai. Gavusi galimybę grįžti į studijų metus, pašnekovė nieko nekeistų. Primygtinai prašoma apibendrinti, kurios disciplinos buvusios pačios svarbiausios, Karolina paminėjo visas psichologijos ir darbo su klientais metodų paskaitas, nes jų metu išmokta ne tik klausytis, bet ir išgirsti, suprasti, ieškoti pagalbos būdų. Iš dėstytojų labiausiai įsiminė Laima Milkintaitė ir Adolfas Juodraitis.

Karolina turi patarimų ir tiems, kurie dar tik sprendžia, kokį kelią gyvenime rinktis. Kolegijos absolventė pirmiausia siūlo klausyti savo širdies, nes darbas, kurio nemėgsti, niekada nesuteiks didelio pasitenkinimo, harmonijos, kad ir kiek daug už jį būtų mokama. Karolina siūlo tapti tos veiklos, kurioje planuojama dirbti, savanoriu, tai suteiks galimybę suprasti, ar darbas, apie kurį svajojama, tikrai patinka. Pašnekovė linki visiems būti iniciatyviems, kūrybingiems ir nepasiduoti. Jaunatviškas maksimalizmas tam ir yra skirtas, kad užgrūdintų žmogų, neleistų trauktis, užklupus sunkumams.

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

.

Facebook komentarai