100 gerų darbų – tik pradžia!

Sveikatos priežiūros fakultete sėkmingai startavo Savanorių akademijos #11 veikla. Jau nuveikti ir pirmieji geri darbai.

Daugeliui gali kilti klausimas, ką reiškia toks pavadinimas. Atsakymas yra paprastas – pirmasis šios akademijos susitikimas įvyko lapkričio 11 dieną 11 valandą 311 auditorijoje. Be to, ir akademijos narių – vienuolika.

savanores akrtu

Mus, t. y. studentus, į bendrą draugiją subūręs savanorystės veiklą plėtojantis socialinio darbo katedros lektorius Benas Gudinavičius nestokoja puikios nuotaikos, su studentais bendrauja kaip su draugais – atvirai ir žaismingai. Kadangi Savanorių akademija #11 yra skirta studentų supratimui apie savanorystę, jos naudą tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime išplėsti, dėstytojas susitikimų metu suorganizuoja įvairias veiklas, padedančias asmenybei tobulėti. Visi susitikimai pradedami vadinamąja proto mankšta, kad mąstymas suaktyvėtų, pagerėtų nuotaika. Paskui pereiname prie saviraiškos plėtojimo – atliekame elgesio ypatumų testus, analizuojame patys save, išsipasakojame entuziastingai čiauškėdami.

Prie studentų ir dėstytojo Beno veiklos prisideda ir fakulteto dekanė Ginta Gerikaitė, kuri yra tarsi mūsų akademijos moralinė palaikytoja, globėja. Dekanė aktyviai dalyvauja užsiėmimuose ir savo puikia nuotaika nė kiek neketina nusileisti studentams.

Savanorių akademija #11 narės – pirmo kurso Socialinio darbo, Kineziterapijos ir trečio kurso Burnos higienos bei Bendrosios praktikos slaugos studijų programų studentės. Akademijoje turime tarybą, kuriai priklauso visi naujosios organizacijos nariai. Tarybai vadovauti išsirinkome pirmakursę Gustę.

Pirmasis rimtas savanorių darbas – akcijos ,,UNIKALUS. TOKS KAIP TU“ inicijavimas. Tai tarsi krikštas mūsų akademijai. Kartu su Šiaulių m. savivaldybės vaikų globos namais ir ten psichologe dirbančia kolegijos lektore Laima Milkintaite organizavome akciją, kurios metu žmonės turėjo galimybę nustebinti vaikučius, gyvenančius globos namuose. Vaikai parašė, kokių dovanų norėtų sulaukti Kalėdų proga. Mes, t. y. savanoriai, išplėtėme šį sąrašą ir sudarėme galimybę kiekvienam norinčiam pradžiuginti vaikutį – padovanoti mažajam svajotojui trokštamą dovaną. Penkiasdešimt vaikų – daugiau nei šimtas dovanų. Tiek gerų darbų atliko kolegijos bendruomenės nariai ir kiti žmonės, panorę prisidėti.

zenklas

Surinkę dovanėles, jas pakavome apsupti užburiančių kalėdinės muzikos garsų ir šiltų emocijų. Taip bandėme į kiekvieną dovanėlę įdėti ir po dalelę savo gėrio, meilės ir nuoširdumo kiekvienam vaikučiui.

savanores dirba Gruodžio 22-ąją, nuvykę pas vaikus kartu su Kalėdų seneliu, keliavome nuo vienos šeimynos prie kitos ir džiuginome globos namų auklėtinius išsvajotomis dovanomis. Kaip atsaką į tai gavome gausybę tikrų ir nesuvaidintų emocijų, tyrų vaikiškų šypsenų.

vaikai

Savanorystė kiekvienam žmogui suteikia neįkainojamos patirties įvairiose gyvenimo srityse. Remdamasi šia mintimi, Savanorių akademija #11 ir toliau žengs į priekį, padės tobulėti patiems savanoriams ir skleis geras emocijas.

Karolina Matelionytė BPS14, Savanorių akademijos #11 narė

Facebook komentarai