Gyventi darbą

Šiaulių valstybinės kolegijos absolventas Arvydas Sidaras dirbti pradėjo dar studijuodamas. Kiekviena Arvydo darbo diena kupina gerų emocijų – jis džiaugiasi pasirinkimu ir jaučiasi atradęs savo vietą gyvenime.

Socialinio darbo studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje Arvydas baigė prieš 5 metus, bet jo profesinė veikla prasidėjo dar mokantis. Arvydas prisimena praktikos metu turėjęs puikią galimybę susipažinti su „klasikine socialinio darbo virtuve“. Tai leido nuo teorinių žinių pereiti prie praktinių įgūdžių. Studento pastangos ir noras neliko nepastebėti, po praktikos jis gavo darbo pasiūlymą likti įstaigoje, turėjo puikias galimybes derinti darbą ir studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje.

Arvydas Sidaras
Arvydas Sidaras darbe

Šiuo metu Arvydas dirba Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinyje „Goda“ ir sako neįsivaizduojantis geresnės profesinės veiklos. Pašnekovas džiaugiasi turįs galimybę ne dirbti, o gyventi darbą. Darbas Arvydui teikia malonumą, malonūs yra dideli ir maži „Godos“ lankytojų pasiekimai, džiaugsmai ir tikslai. Šiaulių valstybinės kolegijos absolventas džiaugiasi galėdamas dalyvauti dienos centro lankytojų gyvenime, būti jo dalimi. Žinoma, darbas yra procesas, o procesas būna visoks – pasitaiko ir sunkių akimirkų, ir nesėkmių, bet pasiektas tikslas, aistra ir meilė darbui leidžia suprasti, kad viskas yra gerai. Dirbdamas (nors, kaip teigia pats Arvydas, gal labiau tiktų žodis bendraudamas su Godos lankytojais) jaunasis socialinis darbuotojas ilgainiui suprato, kad būti su tais, kuriems esi reikalingas, yra didžiausias apdovanojimas, leidžiantis gerai jaustis ir džiaugtis darbu.

Arvydui atrodo, kad jis buvo smalsus studentas. Galimybė studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje suformavo visiškai kitokį supratimą apie mokymąsi ir mokslą. Studijas pašnekovas vadina pačiu geriausiu gyvenimo tarpsniu, kai nuo „vaiko“ yra pereinama prie „suaugusio“ žmogaus pasaulio. Koleginės studijos, studijuoti dalykai ir įgytos žinios, kaip teigia Arvydas Sidaras, yra jo tapatumo architektai. Tai, ko buvo mokytasi, pravertė ne tik profesinėje veikloje, bet ir asmeniniame gyvenime. Nebuvo nė vieno dėstytojo, kurio paskaitos nebūtų davusios naudos. Vienų dėstytojų žinios neatsiejamos nuo profesinio gyvenimo, kitų – nuo akademinio smalsumo, noro pamatyti, sužinoti ir išmokti. Studijos išmokė svarbiausio dalyko – mokytis visą gyvenimą ir prisitaikyti prie nuolat kintančių aplinkos sąlygų. Mokytis buvo įdomu ir naudinga, todėl Arvydas sako negalintis turėti jokių pretenzijų nei sau, nei kitiems. Tai, ką yra nuveikęs, jis vadina savo pasirinkimu, o visos sėkmės ir nesėkmės buvo to pasirinkimo rezultatas.

Šiaulių valstybinės kolegijos studentams ir tiems dvyliktokams, kurie dar tik renkasi, ką darys gyvenime, pašnekovas pataria studijuoti, mokytis, būti smalsiems, nebijoti ieškoti ir surasti. Studijos, o vėliau ir profesinis gyvenimas yra labai svarbūs ir prasmingi, tai būdas suvokti, kad esi reikalingas. Į Arvydo žodžius tikrai verta įsiklausyti. 2016 m. rudenį Arvydas Sidaras Vilniuje vykusiuose geriausio socialinio darbuotojo rinkimuose buvo pripažintas geriausiu darbo su proto negalią turinčiais asmenimis kategorijoje. Jam įteikta Socialinių reikalų ir darbo ministerijos skiriama „Gerumo žvaigždė“. Solidus įvertinimas iš šalies ir paties žmogaus pasitenkinimas darbu įrodo, kad tinkamas pasirinkimas sukuria galimybę dirbti pagal pašaukimą, iki galo atskleisti savo gebėjimus ir daryti tai, kas yra malonu.

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

Facebook komentarai