Studentų atstovybės prezidentė savo pavyzdžiu skatina jaunimo aktyvumą

Gruodžio 22-ąją buvo išrinkta nauja Šiaulių valstybinės kolegijos Studentų atstovybės (ŠVK SA) prezidentė. Ja tapo devyniolikmetė šiaulietė Greta Jočytė, Organizacijos komunikacijos vadybos studijų programos antro kurso studentė.

Nauja SA prezidente Greta Jocyte (1)Tarp pomėgių – kulinarija ir lėktuvai

Mergina studijas kolegijoje pasirinko baigusi Šiaulių „Sauletėkio“ gimnaziją.

„Esu bendraujanti, atsakinga, nuoširdi, mėgstanti iššūkius ir naujoves asmenybė“, – trumpai save apibūdina Greta.

Studentė yra aktyvi įvairių projektų dalyvė. Tarp savo pomėgių G. Jočytė mini kulinariją ir knygas.

„Kadangi man patinka atrasti naujas veiklas, išbandyti save, visai neseniai pradėjau domėtis ir lėktuvais“, – pridūrė mergina.

Kodėl Studentų atstovybė?

„Dar pačiai truputį nesitiki, viskas taip keista ir nauja. Prieš pusę metų net nebūčiau pagalvojusi, kad kandidatuosiu.

Atsiradus galimybei pretenduoti į ŠVK SA prezidento postą, rimtai susimasčiau. O kodėl ne? Juk iš gyvenimo reikia imti viską. Ir kolegijos administracija dažnai sako: „Imk viską iš kolegijos, kol gali“. Patirties vadovauti turiu, pažįstu savo komandą, ji man brangi. Studentų prezidentas gauna naujų žinių, daug ko išmoksta, naujos žinios ir įgūdžiai pravers ateityje, ypač mano studijų programos absolventui. Iš tikrųjų per pusantrų metų labai pamilau kolegiją. Šiaulių valstybinė kolegija yra šiuolaikiška, moderni, patogioje vietoje – miesto centre. Dėstytojai draugiški, bendraujantys ir padedantys, o studentai – malonūs ir bendradarbiaujantys. Studentų atstovybė priėmė mane kaip į šeimą, todėl ir man norisi atstovauti studentų interesams, juos ginti, gerinti Šiaulių valstybinės kolegijos veiklos kokybę“, – sakė Greta, paklausta, kas ją paskatino dalyvauti Studentų atstovybės prezidento rinkimuose.Nauja SA prezidente Greta Jocyte (3)

Kaip pasakojo pašnekovė, sausis – gana ramus mėnuo Studentų atstovybei, nes studentams šiuo metu sesija. Naujoji ŠVK SA prezidentė išdavė, kad greitai bus organizuojama atranka studentams, norintiems tapti šios organizacijos nariais. Atrankoje, anot Gretos, laukiami visi. Belieka tik sekti informaciją…

Ateities idėjos 

Kokie numatyti pirmieji SA darbai, prie organizacijos vairo stojus naujai prezidentei? 

– Visų pirma, mes ir toliau palaikysime visas idėjas, kurios buvo puoselėjamos iki manęs. Pagrindinis tikslas yra naujų studentų atvedimas į kolegiją ir dabartinių studentų skatinimas aktyviai dalyvauti Šiaulių valstybinės kolegijos gyvenime. Studentų atstovybėje būtinai turi atsirasti visi reikalingi komitetai. Kiekvienas narys turi žinoti savo pareigas, priklausančias nuo kompetencijų. Taip bus galima paskirstyti darbus. Reikia išsiaiškinti visus trukdžius, kurie neleidžia atlikti darbo 110 proc.

Kokie, tavo manymu, yra Šiaulių valstybinės kolegijos SA privalumai ir trūkumai?

Buvusios Studentų atstovybės prezidentės Miglės Mataitytės dėka SA tikrai pradėjo kilti ir stiprėti. Nuostabu, kad yra tokių žmonių, kurie aukojasi ir viską daro dėl kitų gerovės. Dėl Miglės pastangų turime šaunių renginių, draugaujame su Lietuvos studentų sąjunga, Šiaulių jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“, turime aktyvią sąskaitą, greitai turėsime ir naują ŠVK SA logotipą. O aš, t. y. būsima viešujų ryšių specialistė, norėčiau sustiprinti SA veiklos viešinimą. Informacijos platinama per mažai, gal jos net neužtenka. Kai kurie studentai nežino ar užmiršta apie būsimus įvykius ir renginius Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Mes per mažai esame išlindę iš savo „namų“ – turiu galvoje, kad nėra iniciatyvos ir didelio noro tiesiog dirbti, bendradarbiauti su kitomis organizacijomis. Tai yra didelis minusas, bendradarbiavimas padėtų išspręsti daug problemų. Mes, t. y. Studentų atstovybė, būtume žinomesni. Čia tik keli niuansai, kuriuos, be abejo, tobulinsime.Nauja SA prezidente Greta Jocyte (2)

Tarptautinė patirtis

Papasakok apie savo veiklą įvairiuose projektuose. Kokios patirties juose įgaunama, kodėl jaunimui rekomenduotum nesėdėti vietoje ir visur dalyvauti?

 Dabar tai tapo mano laisvalaikio forma. Draugai kartais pajuokauja, kad su manim susitikti – tas pats, kas vėją gaudyti. Aš ir mokykloje lankiau folklorinį ansamblį, priklausiau mokyklos parlamentui ir gimnazijos tarybai. Bet viskas rimčiau prasidėjo prieš keletą metų, kai pradėjau daugiau savanoriauti Šiaulių mieste, vis ieškojau skelbimų, kur čia būtų galima sudalyvauti, ką pavyktų nuveikti. Savanoriavau Raudonos nosies dienoje, miesto šventėse, Spalvoto meduolio dienoje, tarptautiniame kompiuterinių žaidimų turnyre, Žagarės vyšnių festivalyje, kraujo donorystės akcijoje, iniciatyvoje „Būk pirmūnas“, kituose renginiuose. Per savanorystę prisijungiau prie įvairių sąjungų. Taip pradėjau dalyvauti įvairaus žanro renginiuose, po to sekė projektai Šiauliuose, o galiausiai – ir visoje Lietuvoje. 2015 metų vasarą pradėjau savo turą tarptautiniuose projektuose: diskutavome tolerancijos tema Prancūzijoje, patirtimi apie bendradarbiavimą dalijomės Rumunijoje, projekte Lenkijoje visus suvienijo menai, Portugalijoje vykusiame renginyje kalbėjome apie turizmą, pabėgėlių temą nagrinėjome Danijoje. Tokie projektai pakeitė mane kaip asmenybę. Daug ko išmokau, tapau inciatyvesnė, komunikabilesnė, atsakingesnė, drąsesnė, ryžtingesnė. Svarbiausia, kad tokios programos yra visiškai nemokamos, tereikia noro.

Dabar Greta dar Šiauliuose, tačiau studentė jau turi įsigijusi bilietus į Graikiją ir sausio viduryje išvyks. Liko mėnuo, po kurio ji oficialiai baigs 4 mėnesių studijas Graikijoje pagal Erasmus+ mainų programą. Pagal tą pačią programą mergina visą vasarą atliko praktiką Graikijoje.

„Ši programa leido pažvelgti į skirtingą dviejų šalių studijų kokybę. Ekonominė Graikijos situacija panaši į Lietuvos. Jeigu lyginsime švietimo sistemą ten ir čia, Graikijoje yra truputį geriau, nes suteikiama daugiau galimybių studentams. Tarkim, nemokamas mokslas visiems graikams, taip pat nemokami vadovėliai, kuriuos gauni visam laikui, pigus pragyvenimas bendrabučiuose, nemokamas maitinimas. Bet visur yra tiek minusų, tiek pliusų. Jei reikėtų rinktis, ar norėčiau mokytis ten visą laiką, ar likti čia, be abejonės, rinkčiausi studijas Lietuvoje.Nauja SA prezidente Greta Jocyte (4)

Vietoje pabaigos

Ką tik įžengėme į naujus – Ugninio Gaidžio – metus. Visiems studentams Greta linki kuo daugiau atradimų 2017-aisiais.

„Ieškojimų ir atradimų. Tai geriausi dalykai gyvenime“, – užtikrintai sako Greta, naujoji Šiaulių valstybinės kolegijos Studentų atstovybės prezidentė.

Viešųjų ryšių specialistė

Urtė Drąsutytė

Facebook komentarai