48 valandos kuriant žaidimus – misija įmanoma!

Nuo sausio 20 dienos 19 valandos iki sausio 22 dienos vakaro visame pasaulyje žaidimų kūrėjus subūrė tarptautinis renginys „Global Game Jam“. Keturiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir pirmą kartą Šiauliuose (Šiaulių valstybinėje kolegijoje!) – taip pat buvo dalijamasi idėjomis ir kuriami žaidimai.

Saulės mieste žaidimų entuziastus vienijančio renginio dalimi tapo beveik dvidešimt dalyvių. Rezultatas – šeši šešių komandų sukurti veikiantys kompiuteriniai žaidimai. Organizatoriai sako, kad kaip pirmam kartui tai išties neblogai. Nors… Vilniuje šiais metais dalyvauti tokiame pat renginyje panoro apie 300 žmonių. Turime kur pasitempti, tiesa?

Lietuvoje šie renginiai sparčiai populiarėja, kiekvienais metais į žaidimų kūrimo šventę susirenka vis daugiau žmonių. Praėjusiais metais pagal savaitgalio metu sukurtų žaidimų skaičių buvome antri pasaulyje po Suomijos.

Pavyko sukurti 6 žaidimus 

Susirinkus dalyviams, paskelbiama oficiali renginio tema – ji vienoda visuose tų metų „Global Game Jam“ renginiuose visame pasaulyje – tada visi susiburia į komandas, suplanuoja žaidimą ir per savaitgalį jį kuria, paskui pristato.

zaidimu kurejai 1  Šių metų tema – „Bangos“. Vadinasi, žaidimo esmė turi būti susijusi su pačiomis įvairiausiomis bangomis – garso, šviesos, vandens ar tomis, kurias sugalvos žaidimų kūrėjų fantazija. Tikslas visoms komandoms – sekmadienį 16 valandą būti parengus demonstracinį žaidimo filmuką, kurį reikės pristatyti „LT Game Jam“ dalyviams.

Šiauliuose toks renginys vyko pirmą kartą. Besidomintys žaidimais buvo kviečiami atvykti ir 48 valandas praleisti kartu su bendraminčiais. Žaidimų kūrimo procesą papildė smagūs pokalbiai, dalijimasis patirtimi ir šiek tiek poilsio – vieni miegojo po kelias valandas, kiti – šiek tiek ilgiau…

Kadangi kūryba ir darbas sunkiai įsivaizduojamas gurgiančiu pilvu, jaunimas būrėsi prie stalų su specialiai jiems užsakytomis picomis – tokia buvo renginio organizatorių staigmena. Pertraukėlių metu visi galėjo išbandyti virtualią realybę – kompiuterio sugeneruotą 3D vaizdo simuliaciją, kurią galima patirti naudojantis specialiais virtualios realybės akiniais arba šalmu. Ir visa tai – nemokamai!

zaidimu kurejai 3

Penktadienio vakarą nedrąsiai į Šiaulių valstybinės kolegijos pastatą žengę jaunuoliai iš Šiaulių, Pasvalio, Jonavos iki sekmadienio vakaro spėjo ne tik susidraugauti, pasidalyti idėjomis, tačiau ir parodė akivaizdų buvimo kartu rezultatą. Septyniolikai dalyvių per žaidimų kūrimui skirtą laiką pavyko sukurti 6 žaidimų prototipus.

Organizatoriai, renginio laikui einant link pabaigos, tikino, kad pirmas blynas, organizuojant šį, kaip patys vadina, maratoną Šiauliuose, neprisvilo, tad greičiausiai entuziastai mūsų mieste susiburti bus kviečiami ir kitąmet.

Kas gali dalyvauti? 

„LT Game Jam“, kaip galbūt būtų galima pagalvoti iš pirmo žvilgsnio, nėra skirta tik profesionalams. Į šį renginį skirtinguose Lietuvos miestuose rinkosi įvairių sričių specialistai, nuo mažiausių iki vyresnių žmonių, besidominčių žaidimais ir jų kūrimo specifika. Organizatoriai teigia, kad renginio formatas toks, jog svarbiausias net ne rezultatas ar tikslas, bet kelionė jo link.zaidimu kurejai 2

Šiuos renginius mūsų šalyje organizuojanti Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija pabrėžia, kad pagrindinė „LT Game Jam“ misija burtis į komandas ir sukurti unikalų produktą, o ne varžytis tarpusavyje.

Kaip sako Liudas Ubarevičius, vienas pasaulinio žaidimų kūrėjų savaitgalio „Global Game Jam“ Lietuvoje iniciatorių, savaitgalį su žaidimų kūrėjais savo žiniomis dalijęsis Šiauliuose, tai pirmiausiai yra bendruomenės renginys, vykstantis vieną savaitgalį visame pasaulyje ir įtraukiantis tūkstančius dalyvių nuo pradedančiųjų iki pasaulinio garso kūrėjų. Beje, su Liudu į Šiaulius atvyko ir daugiau jaunų žmonių – renginiams visoje Lietuvoje reikalingi savanoriai, kad viskas vyktų sklandžiai. Pagelbėti į Šiaulius atvyko būrelis Kauno technologijos universiteto Studentų atstovybės narių.

Anot Liudo, galvoti, kad čia visi susirinkusieji tik programuoja – vienas didžiausių IT sektoriaus mitų. Juk puikiai žinome, kad žaidimai sudaryti iš vaizdo, dizaino, animacijos, garso ir kitų dalykų, kuriems sukurti taip pat reikia komandos.

„LT Game Jam“ kuriami ir stalo žaidimai, kuriems visiškai nereikia programavimo žinių. Galima pasirinkti egzistuojančio žaidimo mechaniką ir bandyti jos pagrindu kurti savo žaidimą. Šįkart Šiauliuose kurti stalo žaidimo niekas nepanoro. Gal bandysime kitąmet?

Iki susitikimo kitais metais! 

Šiaulių valstybinės kolegijos Informatikos inžinerijos katedros vedėja Ingrida Morkevičienė džiaugėsi, kad aukštoji mokyklą visą savaitgalį tapo žaidimų kūrėjų oaze: „Smagu, kad Šiaulių valstybinė kolegija galėjo tapti šio projekto partnere ir priimti jaunus, kūrybingus žmones. Jie pasisėmė neįkainojamos patirties. Net neabejoju, kad daugelis iš šiųmetinių dalyvių sugrįš ir ateinančiais metais, o gal ir po draugą dar atsives. Šiuo atveju tikrai labai tinka posakis, kad geriau vieną kartą pačiam išbandyti, o ne šimtą kartų išgirsti. Klaidingai manoma, kad norint čia dalyvauti reikia specifinių žinių ar įgūdžių, tačiau tikrai kviečiu visus, besidominčius žaidimais, ateiti ir pamatyti, kaip viskas vyksta. Svarbiausia turėti idėjų ir noro kurti, domėtis tuo, visa kita susidėlioja savaime“. 

Šių metų iššūkis Šiauliuose pavyko. Padėję nuo nulio, dalyviai gali džiaugtis, kad jų savaitgalis buvo turiningas ir KITOKS. Kitoks jis gali būti ir lygiai po metų – iki pasimatymo! zaidimu kurejai 4

Viešųjų ryšių specialistė

Urtė Drąsutytė

Urtės Drąsutytės nuotraukos

 

 

 

 

 

Facebook komentarai