Kviečiu gyventi pozityviai ir aktyviai

Esu Odeta Bendžiūtė, Šiaulių valstybinės kolegijos Organizacijos komunikacijos vadybos pirmo kurso studentė. Taip pat esu Šiaulių valstybinės kolegijos Studentų atstovybės viceprezidentė bei Verslo ir technologijų fakulteto Studentų atstovybės pirmininkė.

Vieną dieną gavau pasiūlymą prisidėti prie mokymų, skirtų alkoholio prevencijai ir pozityviam mąstymui. Šiais mokymais siekiama moksleivius išmokyti kurti ir plėtoti socialinius tinklus, padėti reflektuoti savo pomėgius, stiprybes, svajones, suteikti motyvacijos ir įkvėpimo, kurie reikalingi pozityviai ateičiai kurti.

Iš pradžių susimąsčiau, kokie čia gali būti mokymai, bet pabendravau su mokymų organizatore Lina Lukyte ir supratau, kad tai bus įdomu ir netikėta.Odetos Bendziutes straipsnis (1)

Nutariau ne tik dalyvauti mokymuose, bet ir padėti juos organizuoti. Sutikau padėti dėl visko, kad tik šie mokymai pasisektų. Ieškau rėmėjų, kurie smulkiomis dovanėlėmis mus remtų. Labai apsidžiaugiau, kad atsirado daug įmonių, kurios sutiko prisidėti prie mūsų mokymų. Taip pat esu atsakinga už feisbuko puslapį „Pozityvios jungtys: alkoholio prevencija“. Jį administruoju, kiekvieną dieną keliu gražios ir pozityvios informacijos. Turiu dar daug kitų smulkių darbelių, kurie galbūt atrodo nelabai reikšmingi, bet padeda šiems mokymams.

Mokymai yra vienkartiniai, per juos supažindiname moksleivius su galima tolimesne veikla, kalbame apie organizacijas, kuriose galima savanoriauti. Tikiuosi, kad ir Studentų atstovybė prisidės prie to, sulauksime moksleivių, kurie savanoriaus. Žinoma, yra ir kitas variantas, kai moksleiviui užtenka tos vienos popietės su mumis, mes tiesiog padėkojame, kad smagiai praleidome laiką ir palinkime gerų mokslų.

Taip pat jiems siūlome atsiųsti savo minčių, pastebėjimų apie šiuos mokymus, pamąstymų apie pozityvius dalykus, laisvalaikį be alkoholio. Šie įrašai bus publikuojami naujienų portale www.etaplius.lt, naujoje rubrikoje „Pozityvūs jaunimo receptai“. Už tai jaunimas gaus taškų, kuriuos vėliau bus galima keisti į pozityvias dovanėles.Odetos Bendziutes straipsnis (3)

Sausio 23 dieną vyko pirmieji mokymai. Nors mūsų susirinko negausiai, mokymuose užtrukome net penkias valandas. Pavargome, bet tiek gerų emocijų pasisėmėme! Buvo viršyti visi mūsų lūkesčiai. Smagu buvo stebėti moksleivius, kaip jie noriai kalbėjo įvairiomis temomis apie alkoholio vartojimą, pozityvius dalykus, bendravo vieni su kitais. Mokymų metu diskutavome, atlikome užduotis, žaidėme žaidimus, kurie padėjo mums visiems artimiau pabendrauti, sužinoti daugiau apie kiekvieną.Odetos Bendziutes straipsnis (4)Odetos Bendziutes straipsnis (2)

Džiaugiuosi nepatingėjusi ir atradusi laiko prisijungti prie šio projekto. Pati nevartoju alkoholio, nes randu daugybę alternatyvų užsiimti įdomesne veikla: piešiu ant puodelių, organizuoju renginius, juos vedu, savanoriauju, studijuoju patinkančią specialybę, einu į kiną, susitinku su draugais kavos puodelio, keliauju – kad ir po savo gimtąją Lietuvą. Nebūtina vartoti alkoholio, svaigintis, kad atsirastų daugiau drąsos, būtų linksmiau, kad prieš draugus būtum „kietas“. Tam nereikia alkoholio. Tam reikia paties Tavęs, Tavo noro, pozityvumo.

Atrask patinkančią veiklą, daug juokis, šypsokis, išsikelk tikslus, kurių siektum, norėk, svajok. Susirask tokius draugus, kurie būtų veiklūs, Tave įsuktų į gyvenimą, kupiną linksmų dalykų. Taip ne tik sveikatą taupysi, bet ir pozityvumo prisikaupsi – gyvenime pasieksi viską. Džiaukis gyvenimu!

Odeta Bendžiūtė, OKV 16

Facebook komentarai