ŠVK absolventė Giedrė – per studijas į galimybes

Du Šiaulių valstybinės kolegijos diplomus turinti Giedrė Baradinskienė pasakoja apie sėkmingos karjeros pamatą padėjusias studijas.

ŠVK absolventė Giedrė Baradinskienė 2008 m. Šiaulių valstybinėje kolegijoje įgijo odontologo padėjėjo profesinę kvalifikaciją. Dar studijuodama paskutiniame kurse, Giedrė įsidarbino Šiaulių priklausomybės ligų centre, todėl pagal specialybę darbo toliau neieškojo. ŠVK absolventė norėjo tobulėti toliau, todėl 2012 m. papildomai baigė Burnos higienos studijų programą, kuri suteikė dar daugiau galimybių susirasti darbą Šiauliuose ir užsienyje. Kadangi dar studijuodama Giedrė pateko į atranką pagal Erasmus programą, ji išvyko 3 mėnesiams į Angliją atlikti praktikos. Anglijoje laukė labai geros darbo sąlygos ir daugybė įvairių darbo pasiūlymų. Giedre Baradinskiene

Giedrė pasakoja, kad darbas jai patinka. Medicinos sritis reikalauja daug pastangų, bet kartu yra ir labai įdomi. Kaip teigia ŠVK absolventė, medicininį išsilavinimą turinčiam žmogui darbo pasiūla daug platesnė – galima dirbti tiek ligoninėje, tiek odontologijos klinikose, nesvarbu, ar tvarkyti medicininius dokumentus, ar dirbti kartu su gydytoju. Įgytas kvalifikacijos laipsnis suteikė galimybę užimti įvairias pareigybes.

Giedrė prisimena, kad, įstojusi į Šiaulių valstybinę kolegiją, pirmąjį pusmetį ji nebuvo labai stropi studentė, bet paskui paragavo ne tik karčios, bet ir saldžios mokslo šaknies, pamatė, kad studijuoti yra įdomu. Labai greitai Giedrės rezultatai pasikeitė ir ji tapo viena iš geriausiai besimokančių ŠVK studenčių. Pašnekovės manymu, jai naudingiausia buvusi praktika, kuriai Šiaulių valstybinėje kolegijoje skiriama tikrai daug dėmesio. Dabar, t. y. jau turėdama darbo patirties, Giedrė, grįžusi į studijų laikus, tikrai nieko nekeistų, nes visi studijuoti dalykai suteikė tiek praktinių įgūdžių, tiek teorinių žinių. Labai šiltai ŠVK absolventė prisimena dėstytoją Jurgitą Andrulienę, kuri studentams negailėjo savo laiko tiek paskaitų ir praktinių užsiėmimų metu, tiek realioje darbo vietoje – odontologijos kabinete. Naudingos šios specialistės suteiktos žinios ir profesiniai įgūdžiai.

Tiems, kurie dar tik sprendžia, ką studijuos, Giedrė pataria rinktis studijas, kurios domintų ir skatintų įgyti žinių, tobulėti. Žinoma, abiturientai apmąsto savo žingsnius, nes ruošiasi egzaminams, susijusiems su stojimu į aukštąsias mokyklas. Pašnekovės manymu, likti Lietuvoje planuojantis žmogus turėtų atsižvelgti ir į darbo rinkos kryptis, kad būtų garantijų padaryti sėkmingą karjerą. ŠVK absolventė Giedrė Baradinskienė yra patenkinta savo aukštąja mokykla, nes čia suteikiama tikrai labai daug profesinės praktikos, kurios metu gaunama ir nemažai darbo pasiūlymų.

Karolina Matelionytė, BPS14

Facebook komentarai