8 nepakartojami mėnesiai Graikijoje

Esu Greta Jočytė, Organizacijos komunikacijos vadybos antro kurso studentė. Noriu pasidalyti Erasmus+ patirtimi – visai neseniai grįžau iš saulėtosios Graikijos, kurioje patyriau daugybę įspūdžių.

Tarptautiniuose projektuose nuo 7 klasės

Erasmus+ – tai programa, atverianti naujas galimybes, pakeičiantį žmogų ir jo gyvenimą. Erasmus+ programose dalyvauju ir kelintą kartą, tai jau, galima sakyti, tapo mano laisvalaikio forma. O kas nenorėtų pasisemti žinių ir aplankyti kitą šalį nemokamai? Bet viskas nuo pradžių.

Šio kelio pradžia buvo dar 7 klasėje, kai anglų mokytoja pasiūlė sudalyvauti projekte – man tereikėjo angliškai aprašyti lietuvišką receptą. Projekte dalyvavo 6 šalys, į kiekvieną šalį važiavo keletas mokyklos vaikų, aš važiavau į Ispaniją. Likau sužavėta. Savaitę gyvenome šeimoje ir mokėmės kitoje mokykloje. Iš viso projektas truko dvejus metus, jam pasibaigus, išleidome tarptautinių receptų knygą.

Graikija3
Iš kairės – Greta Jočytė

Bebaigdama mokyklą, t. y. 2015 metų vasarą, viešėjau Prancūzijoje. Ten vyko mokymai apie toleranciją. Taip pat tą pačią vasarą dalyvavau projekte Lenkijoje, kur diskutavome apie menus. 2015 metų pabaigoje keliavau į Portugaliją, ten kalbėjome apie turizmą. 2016 metais buvau Danijoje, kartu su bendraminčiais kalbėjome apie pabėgėlius. 2016 m. rugsėjį žiniomis ir patirtimi apie bendradarbiavimą dalijomės Rumunijoje.

Galimybės visai šalia, jei tik ieškai

Tokie projektai keitė mane kaip asmenybę, suvokiau, kad noriu išbandyti kuo daugiau galimybių. Kadangi esu studentė, o kolegija suteikia galimybių išvažiuoti į praktiką ir studijas kitoje šalyje, nusprendžiau dalyvauti atrankoje. Vietą studentas gali pasirinkti pats, todėl ieškojau, kur galėčiau atlikti praktiką. Jau ankstyvą pavasarį pradėjau domėtis įmonėmis, kurios priimtų studentus. Kiek panaršiusi internete, radau įmonę, kuri siunčia studentus į įvairias šalis atlikti praktikos vasarą.

Užpildžiau dokumentus, sudalyvavau pokalbyje ir man pasiūlė vietą Graikijos saloje Rode. Dirbau viešbutyje „Miraluna“, priklausančiame tinklui Blue Bay Group Beach Hotels. Prieš išvykstant buvo nemažas jaudulys, daugybė klausimų. Ar bus sunku? Ar aš dirbsiu tinkamai? Ar iš manęs reikalaus daug? Ar bus daug studentų? Juk tai mano pirmasis tikrasis darbas ir praktika!

Laukimo dienos greit praėjo, aš jau nukeliavau į Rodo salą. Mane pasitiko įmonės direktoriaus padėjėja. Nuvažiavome į viešbutį, buvau apgyvendinta viename iš kambarių kartu su studentėmis iš Latvijos, Šri Lankos ir Lietuvos. Po dviejų dienų, jau susitvarkius visus dokumentus, laukė pirmoji darbo diena – mokymai. Mane mokė lietuvė ir patyręs restorano padavėjas, kol galiausiai, išmokusi visus triukus, galėjau dirbti viena. Pirmas dvi savaites dirbau tik restorane.Graikija1 Prasidėjus sezonui, kai padaugėjo žmonių, mane ir lietuvę paskyrė dirbti bare ir „Beach party“. Taigi, keturis kartus per savaitę dirbdavau restorane, tris kartus per savaitę skirtinguose baruose (jų turėjome keturis) ir kas antrą penktadienį „Beach party“(viešbutis buvo nutolęs tik 200 metrų nuo Egėjos jūros). Teko dirbti ir privačiame viešbučio savininko sūnaus gimtadienio vakarėlyje, kuriame buvo ir kitų viešbučio savininkų. Praktika leido pajausti tikro darbo skonį, nes išmokau įvairių gyvenimiškų subtilybių. Kartą per savaitę gaudavau laisvą dieną, ją stengdavausi išnaudoti kelionėms po šią salą. Būdama turistė tą vieną dieną per savaitę, suvokiau, kodėl daugybė žmonių čia atvažiuoja atostogauti. Saloje tikrai yra ką pamatyti: nuostabus kraštovaizdis, Egėjo jūra, Akropolis, Prasonisi (dviejų skirtingų jūrų susijungimas) ir daugybę kitų nepakartojamų dalykų.

Graikija6Graikija2

Studentiškas gyvenimas Graikijoje

Rugsėjį grįžau į Lietuvą ir išvažiavau 9 dienoms į Rumuniją, į mokymus, apie kuriuos jau rašiau. Artėjant spaliui išvažiavau atgal į Graikiją, tik šį kartą į pačią šalį ir turėdama kitų tikslų, t. y. studijuoti. Mokiausi Larisos mieste, angliškai aukštoji mokykla, kurioje studijavau, vadinasi Technological Educational Institute of Thessaly. Atvažiavusi buvau švelniai šokiruota, labai daug kas skyrėsi nuo studijų Lietuvoje. Visų pirma, gyvenome studentiškame kempinge, iš kurio buvo matyti kalnai. Gyvenvietės teritorija buvo didžiulė: 5 pagrindiniai pastatai, kur vyksta paskaitos, valgykla ir atskiras pastatas muzikantams, biblioteka, kavinė, 6 bendrabučiai, sporto salė ir sporto aikštė, agrikultūros studentams skirtas laukas augalams auginti. Net turėjom bažnyčią, autobuso stotelę ir apsaugą prie pagrindinių vartų. Pats pragyvenimas Erasmus studentams pigus – 200 Eur už pusmetį, plius maitinimas ir internetas, kuris, deja, dažnai būdavo prastas. Be to, būdavo keblumų „pagauti“ karštą vandenį. Nekartą maudėmės po lediniu dušu, grūdinomės. Orai Graikijoje buvo neprogronozuojami, išgyvenome visus 4 metų laikus, net sniegą. Studijos buvo lengvos iki sesijos, nes nebuvo tarpinių atsiskaitymų ir paskaitų per savaitę būdavo palyginti mažai. Erasmus mentoriai buvo geranoriški, padedantys, draugiški, turėjome nemažai veiklos: pirmą mėnesį nuvažiavom prie Egėjo jūros išsimaudyti, lipome į Olimpo kalną, vykome pažiūrėti kybančių uolų, aplankėme kitus miestus, susipažinome su graikų kultūra ir maistu.Graikija5

Nori sužinoti daugiau?

Apie keliones, savanorystę ir projektus, kuriuose esu dalyvavusi, galėčiau pasakoti ir pasakoti – jei bus įdomu, visada galite mane rasti feisbuke. Visiems noriu pasakyti vieną labai svarbų dalyką – visa ši patirtis man leido suvokti, kad ir toliau noriu tęsti tokią veiklą ir dirbti tarptautinį darbą. Dirbant įmonėje, kuri siunčia jauną žmogų į įvairius projektus, mokymus ar praktikas, galima įgyti neįkainojamos ir neapibūdinamos patirties. Aš tai patyriau, kiekvienas gali tai patirti. Taip galima ne tik pagerinti anglų kalbos žinias, susirasti naujų draugų, pagyventi kitoje šalyje, bet ir pakliūti į pačias netikėčiausias situacijas, atsidurti nepamirštamų nuotykių sūkuryje.

Emocijos išlieka ilgam ir visada kelia šypseną. Siūlau naudotis tokiomis galimybėmis, kol yra progų, juk tai visiškai nemokama. Pamatysit, nesigailėsit.

Greta Jočytė, OKV15

Asmeninio albumo nuotraukos

Facebook komentarai