METŲ ŽVAIGŽDE išrinkta dėstytoja neturi blogų studentų

Tęsiame pažintį su apdovanojimų S.V.A.K.O. 2016 laureatais. METŲ ŽVAIGŽDE dėstytojų kategorijoje išrinkta Reabilitacijos katedros lektorė Indrė Skirmantaitė pasakoja apie įvairias savo veiklas ir darbą su studentais.

Reabilitacijos katedros lektorė Indrė Skirmantaitė, S.V.A.K.O. 2016 metų apdovanojimuose išrinkta METŲ ŽVAIGŽDE, negali pasakyti, būtent kuris vienas iš jos pasiekimų buvo svarbiausias ir reikšmingiausias. Turbūt tik visuma duoda gerą rezultatą. Lektorė pabrėžia, kad ji tiesiog stengiasi išnaudoti visus savo asmeninius gebėjimus, žinias, įgūdžius, kurie padeda atsiskleisti ir įgyvendinti idėjas. „Metų žvaigždė“ turėtų pasižymėti lyderio gebėjimais, dalyvauti savanoriškoje veikloje, taip pat viešinti Kolegiją įvairiuose renginiuose. Indrė Skirmantaitė vykdo visas šias veiklas, daro tai labai nuoširdžiai ir sąžiningai. Ji yra lyderė, studentus įtraukia į įdomių, naujų tyrimų vykdymą, skatina dalyvauti konferencijose ir t. t.

Skirmantaitė. Pradžiai

2016 metais Indrė Skirmantaitė susilaukė dar vieno asmenybės gebėjimų vertinimo: ji laimėjo konkursą į valstybės tarnybą, yra Kelmės rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytoja. Konkurse pareigoms užimti ŠVK dėstytoja surinko beveik maksimalų įvertinimą. Indrė pabrėžia, kad ji visada tiek iš savęs reikalauja, tiek iš savo studentų laukia kuo geriausių rezultatų.

Indrės Skirmantaitės šeima labai džiaugiasi šiuo apdovanojimu, nes mano, kad ji yra to verta. Giminaičiams smagu, kad Šiaulių valstybinė kolegija padeda asmenybei atsiskleisti, augti ir tobulėti. Kadangi Indrė tiek mokyklos, tiek studijų metais buvo aktyvi ir matoma, artimieji džiaugiasi, kad visa tai išliko ir pradėjus dirbti.

Pati dėstytoja teigia, kad veikla, už kurią buvo įvertinta, jai labai daug padeda tiesioginiame darbe. Dėl asmeninių gebėjimų, polinkio lyderiauti, aktyvaus savanorystės ir viešinimo veiklų plėtojimo paskaitose Indrė Skirmantaitė stengiasi taikyti kuo įdomesnius mokymosi metodus. Taip skatinama studentų fantazija. Savanorystė padeda studentams iš arčiau susipažinti su sergančiais asmenimis, nes Indrė savanorystės veiklas plėtoja bendraudama su sergančiųjų Parkinsono liga draugija, Joniškio „Saulės“ gimnazijos dienos centro auklėtiniais, kurie turi įvairių funkcinių sutrikimų ir atvyksta į Šiaulių valstybinę kolegiją tam, kad studentai galėtų pritaikyti savo teorines žinias praktinių užsiėmimų metu.Skirmantaitė smegenys

Skirmantaitė tekstui
Studentai mokosi pažinti galvos smegenų sandarą

Dėstytoja Indrė mano, kad, turint siekį tobulėti, ribų nėra, reikia tik noro. Ji nėra linkusi pateikti konkrečių tobulėjimo receptų, tiesiog stengiasi, kad paskaitos būtų kuo įdomesnės, kad būtų taikomi įvairūs metodai, kurie leidžia pasireikšti ir atsiskleisti studentų gebėjimams, dirbdama siekia sukurti tokią aplinką ir ryšį, kad studentai nebijotų kalbėti, diskutuoti. Kiekvienas studentas yra unikali ir ypatinga asmenybė, todėl sakyti, kad norisi matyti tik tokius ar kitokius studentus, nereikėtų. Kiekvienas žmogus turi tiek gerų, tiek blogų savybių, bet jeigu bus išnaudojamos tik gerosios, problemų neturėtų kilti. Dėstytoja nusiteikusi optimistiškai – visi studentai yra geri, tiesiog reikia mokėti atrasti bendrą kalbą.

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Facebook komentarai