METŲ PROTAS džiaugiasi galintis pasiginčyti su studentais

Informacinių technologijų centro vedėjas ir Informatikos inžinerijos katedros lektorius Donatas Daugirdas, S.V.A.K.O. 2016 rinkimuose gavęs METŲ PROTO apdovanojimą, svarbiausiu dalyku laiko pasirinkimo galimybes.

Pašnekovas teigia, kad jam svarbiausias yra apskritai darbas. Juk informacinių technologijų sritis apima labai platų „paslaugų“ spektrą, sunku išskirti veiklas, kurios būtų išskirtinai svarbios.

Donato Daugirdo šeima, aišku, džiaugėsi jau vien dėl to, kad jis buvo nominuotas (už tai pašnekovas atskirai dėkoja Studentų atstovybei ir studentams), o pergalės nei šeima, nei pats nominuotasis nesitikėjo. Visi artimieji sako, kad jie, dalydamiesi savo žiniomis, taip pat prisidėjo prie laimėjimo.

Daugirdas3 - Kopija

Paklaustas apie apdovanojimo ryšį su tiesiogine jo veikla, pašnekovas teigia: „Gavau apdovanojimą už protą, tai yra už sugebėjimą mokytis, išmokti ir suvokti. Visą laiką studentams sakau: iš paskaitų pasiimkite tai, kas jums patiems reikalinga, ir išmokite, o visa kita tik žinokite. Bandau perteikti tai, kas galėtų būti ne tik įdomu, bet ir naudinga. Nerodau, koks esu protingas, nes taip iš tiesų nėra. Džiaugiuosi, kai paskaitų metu studentai iš vienos ar kitos temos žino daugiau nei aš, gali padiskutuoti, pasiginčyti.“

Save Donatas teigia priskiriantis prie tų žmonių, kuriems dėstyti tiesiog įdomu. Vertinga paskaita – tai ne šou. Paskaitoje, jo manymu, turi būti ir teorijos, ir praktikos. Tokios sinergijos rezultatas – nauda studentams. Dėstytojas prisipažįsta, kad šiais metais iš studentų išgirdęs, jog dalykas, kurį jis dėsto, yra sunkus ir neįdomus. Tokio dalyko studentai mokytis nenori, bet į paskaitas ateina tik dėl dėstytojo ir jo dėstymo. Paskaitoje Donatas Daugirdas stengiasi pateikti daugiau praktinių pavyzdžių. Jei pavyzdžiai yra įdomūs, studentas geriau įsimins informaciją. Pavyzdžiui, 1999 m. NASA prarado savo kosminį zondą Mars Climate Orbiter. Priežastis – klaidos programoje, kai iš vienos matų sistemos buvo verčiama į kitą. Kitas pavyzdys – klaidos programinėje įrangoje, skirtoje lėktuvams projektuoti, sukėlė kelias dideles aviakatastrofas. Dėstytojas teigia manąs, kad, išgirdę tokią informaciją, studentai susimąsto apie savo profesijos ir darbo vertę.Daugirdas2

Donato Daugirdo nuomone, studentai informacijos gali surasti ir patys, ją išstudijuoti, tad į paskaitas eiti vien tam, kad galėtų paskaityti, ką dėstytojas davė ar pasakojo, neprivalo. Jie turi teisę rinktis. Dėstytojas sutinka, kad yra daug svarbesnių reikalų nei jo paskaitos. Tai gali būti pirmoji meilė, futbolas, krepšinis… Ir pats studentas turi pasirinkti, kam jis teikia prioritetus. Pašnekovas papasakojo, kad vieną savaitgalį jis lankėsi Anglijos universitetiniame miestelyje Kembridže. Vieno iš koledžų bibliotekoje sėdėjo ne mažiau kaip 12 studentų, nors lauke buvo 17 laipsnių šilumos, švietė saulė. Tų studentų pasirinkimas buvo aiškus. Žinoma, yra ir kitų pavyzdžių. Bilas Geitsas (Bill Gates), Stivas Džobsas (Steve Jobs), Markas Cukerbergas (Mark Zuckerberg) metė prestižinius universitetus – DĖL VERSLO. Tai buvo jų pasirinkimas. Dėstytojas didžiuojasi studentais, kurie dirba Barclays, CsC Baltic, Reo Investment, Alna Software ir kitose garsiose įmonėse. Jau mokydamiesi mūsų kolegijoje, jie turėjo svajonę įsidarbinti būtent konkrečioje bendrovėje. Tai taip pat buvo jų pasirinkimas.

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

Facebook komentarai