Mokslai jau įpusėjo, bet atostogos tik prasidėjo

Keturi Šiaulių valstybinės kolegijos studentai studijuoja Portugalijoje. Naujos pažintys, nauji įspūdžiai, kitos šalies klimatas, turiningos atostogos – tai, dėl ko verta pasinaudoti ERASMUS galimybėmis.

Kelionė į Portugaliją mums – Finansų studijų programos antrakursėms Karolinai Pociūtei ir Rūtai Paulavičiūtei bei  Turizmo ir viešbučių programos antrakursiams Mindaugui Tolvaišui ir Airidui Šiauliui – buvo lyg iššūkis, apie kurį svajojome ne kartą. Likus tik savaitei iki tos lemtingos dienos, kai turėjome palikti Lietuvą, atsirado ir baimių, ir klausimų, ir abejonių. Vis dėlto daugiausia galvojome apie šiltas ir saulėtas dienas Porto mieste. Mintys apie mokslą buvo šiek tiek nuvytos į šalį. Atvykę į Portugaliją, negalėjome patikėti, kad mes čia, mes atvykome, viskas prasideda jau dabar.

Pirmosios dienos buvo šiek tiek nerangios: kitas klimatas, kitokie žmonės, kalba ir naujos vietovės. Mums labai pasisekė, kad pirmosios dvi savaitės mus pasitiko geru oru ir saulyte. Ir jokio lietaus! Tačiau taip buvo neilgai.

Trise 2

Tik atvykę į Porto miestą, gavome galimybę susipažinti su mūsų universitetu. Pirmoji savaitė buvo „Sveiki atvykę savaitė“. Mums aprodė visus kampelius, kuriuose teks lankytis artimiausius 4 mėnesius. Susipažinome su lektoriais ir visais ERASMUS+ studentais. Buvo nerealus jausmas pažinti tiek daug jaunų žmonių iš pačių skirtingiausių pasaulio kampelių.TriseTiltas

Bėgant laikui, pripratome ir prie paskaitų, vykstančių anglų kalba, pripratome prie ilgo kelio nuo mūsų namų iki pat universiteto. Nusprendėme, kad šį sezoną visus rytus keliausime pėsčiomis. Iš pradžių tokia mintis atrodė kaip normali idėja, tačiau reikia paminėti, kad nuo mūsų universiteto iki vietos, kurioje gyvename, „tik“ 7 kilometrai. Tikrai įdomi idėja!

Nedera pamiršti ir pačios gražiausios tarptautinių mainų dalies – ATOSTOGŲ.

MerginaAbi merginos

Šis miestas labai patrauklus. Porto miestas jaunam žmogui siūlo begales užsiėmimų. Nuo poilsio prie vandenyno su TIKRU lietuvišku smėliu iki naktinio gyvenimo linksmybių. Labiausiai mus nustebino tikrasis Portugalijos klimatas. Visi galvojame, kad Portugalija – tai saulės ir karščio kampelis, tačiau NE! Atvykę sužinojome, kad pirmieji 4 mėnesiai yra patys lietingiausi per visus metus. Tai mus „pravirkdė“. Tačiau mums ir pasisekė, nes kaip tik šie metai yra šiek tiek kitokie. Vietiniai kalbėjo, kad jie dar nėra matę tokio šilto pavasario. Lietus palyja dažnai, tačiau kartkartėmis išlenda ir saulė. O kai išlenda, tai ir būna karšta. Tokiomis dienomis mes naudojamės – išeiname pasivaikščioti prie upės ar net nukeliaujame prie vandenyno.

Kadangi mokslo metai kaip ir įpusėjo, prasideda atsiskaitymai: referatai, testai, pristatymai… Šiomis dienomis laiką leidžiame prie knygų ir konspektų. Tikimės pasirodyti tikrai gerai ir žinias pritaikyti realiame gyvenime.

Siunčiame didžiausius ir šilčiausius linkėjimus Šiaulių valstybinei kolegijai ir visai jos bendruomenei iš „ŠILTOSIOS“ Portugalijos!

Pajūris

Mindaugas Tolvaišas, TV15

Airidas Šiaulys, TV15

Karolina Pociūtė, F15

Rūta Paulavičiūtė, F15

Facebook komentarai