Aplankytos dar keturios mokyklos!

Šiaulių valstybinės kolegijos studentai toliau lankosi gimnazijose, kurias jie baigė, pasakoja mokiniams apie koleginių studijų patrauklumą, atsako į planuojančių studijas merginų ir vaikinų klausimus.

„Studentai, kurie lankėsi savo buvusiose mokyklose, atsiliepė tik teigiamai. Visi galėjome pasiskaityti jų įspūdžius apie tai, kaip sekėsi, kaip priėmė mokiniai, ar buvo aktyvūs. Svarbiausia, kad patiems studentams buvo drąsu stoti prieš savo mokyklos mokinius ir prabilti apie Šiaulių valstybinę kolegiją, studijų programas, linksmas studijas ir studentavimą. Tikriausiai tai motyvavo kitus studentus susimąstyti, kad ir jiems būtų visai smagu aplankyti savo mokyklą, mylimus mokytojus. Norinčių atsirado net dar keturioms mokykloms. Džiaugiuosi, kad aktyvių studentų vis daugėja. Tikiu ir žinau, kad jų atsiras daugiau, bus aplankyta dar ne viena mokykla,“ – kalbėjo idėjos iniciatorė Organizacijos komunikacijos vadybos pirmo kurso studentė Odeta Bendžiūtė.

Odetos Bendziutes straipsnis (1)

Kovo 22 dieną buvo aplankyta Šiaulių Simono Daukanto gimnazija. Į ją sugrįžo Organizacijos komunikacijos vadybos pirmo kurso studentė Rugilė Strikoriūtė. Studentei draugiją palaikė jos kurso draugė Simona Verenkevičiūtė.

„Sekėsi puikiai. Visi mokiniai buvo labai aktyvūs. Nebuvo didelės baimės kalbėti prieš mokinius, nes grįžau į savo mokyklą, kurioje praleisti 4 metai, vadinasi, grįžau kaip į namus. O ir šiaip esu drąsi ir aktyvi, tai nebuvo pirmas kartas, kai reikėjo kalbėti prieš auditoriją. Mano kurso draugė moksleiviams papasakojo apie gyvenimą bendrabučiuose. Abi atskleidėme, kodėl rinkomės būtent šią specialybę. Sulaukėme tikrai nemažai klausimų,“ – įspūdžiais pasidalijo studentės.

Kovo 23 dieną Organizacijos komunikacijos vadybos trečio kurso studentė Justina Ausėnaitė aplankė savo buvusią mokyklą – Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnaziją. Studentė vyko viena.Justina Ausėnaitė

„Iš tiesų buvo smagu. Supratau, kad 45 minutės (kaip seniau mokykloje būdavo) yra per mažai. Mokiniai labai klausėsi, stengiausi bendrauti kuo įdomiau pasakodama apie save ir pačią kolegiją“.

Kovo 29 dieną net keturi studentai išvyko į Veliuoną. Turizmo ir viešbučių studijų programos antrakursiai – Aistė Klemauskaitė, Agnė Laurynaitė, Samanta Sidaugaitė, Ineta Kvedaravičiūtė – aplankė Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnaziją.

„Buvo įdomu vykti į tolimą kraštą – Veliuoną. Kelionė buvo ilga, įdomi ir kupina įspūdžių. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos dvyliktokams papasakojome apie Šiaulių valstybinę kolegiją: kokios studijų programos, kiek metų reikia studijuoti. Dvyliktokai buvo labai smalsūs, domėjosi, koks stojamasis balas reikalingas, kiek kainuoja studijos. Kai kurie jau patys nemažai žinojo apie studijas ir įvairias programas, kuriomis galima pasinaudoti studijų metu. Keletas dvyliktokų pasidalijo mintimis, kur ir ką norėtų studijuoti baigę mokyklą. Buvo malonu išgirsti apie jų ateities planus. Agnė kartu su Samanta pasakojo įspūdžius apie ERASMUS+ mainų programą. Dvyliktokus sužavėjo studenčių pasakojimai apie praktikas užsienio šalyse,“ – prisiminė studentai.

Aistė Klemenskaitė

Balandžio mėnuo prasidėjo smagiu apsilankymu Grinkiškio Jono Poderio gimnazijoje. Kineziterapijos pirmo kurso studentė Deimantė Sakalauskatė ir Kineziterapijos antro kurso studentė Iveta Dutkina balandžio 6 dieną turėjo galimybę aplankyti savo buvusią mokyklą ir dalyvauti „Profesijų mugėje“.

„Į mokyklą buvo atvykę keletas profesinio rengimo centrų atstovų, taip pat Panevėžio kolegijos atstovai ir kariškiai. Vienuoliktokams ir dvyliktokams pristatėme Šiaulių valstybinę kolegiją. Pirma pamoka buvo skirta pokalbiui su dvyliktokais. Pastebėjome, kad dvyliktokai yra labai motyvuoti. Pradėjus pasakoti, visi klausėsi ir buvo tikrai susidomėję. Pasibaigus oficialiam pristatymui, buvo linksmieji klausimai, į kuriuos atsakymus pavyko surasti visiems, nors ir ne iš pirmo karto. Pasibaigus pasakojimams apie kolegiją, pasipylė įvairūs mokinių klausimai. Jie norėjo sužinoti, kas yra sesija, ar sunku studijuoti, ar turime blogų dėstytojų, kokie buvo mūsų stojamieji balai. Atsakėme į visus klausimus, nors jų buvo daugybė. Tikriausiai pakeitėme daugelio mokinių nuomonę apie Šiaulių valstybinę kolegiją. Kadangi mes abi po pirmo pusmečio perėjome iš valstybės nefinansuojamos vietos į valstybės finansuojamą, šia tema pakalbėjome su mokiniais plačiau. Visiems dvyliktokams patiko pristatymas, nes, pasibaigus pamokos laikui, vis dar sulaukėme daugybės klausimų. Manome, kad jie liko nustebę, nes mūsų mokykloje mokiniai yra susidarę klaidingą nuomonę apie Šiaulių valstybinę kolegiją. Su vienuoliktokais buvo šiek tiek sunkiau, nes šiems vaikinams ir merginoms dar liko metai mokytis, todėl jie tiesiog dar nelabai galvoja apie studijas. Vienuoliktokai buvo ne tokie aktyvūs, nors, pasibaigus pamokai, jie teigė, kad buvo įdomu klausytis. Esame įsitikinusios, kad ir vienuoliktokai, ir dvyliktokai tikriausiai pakeitė nuomonę apie Šiaulių valstybinę kolegiją. Mūsų mokykloje tai buvo pirmasis Šiaulių valstybinės kolegijos atstovų vizitas. Džiaugiamės, kad atsirado tokia iniciatyva, turėjome progą apsilankyti savo buvusioje mokykloje“ – apsilankymo mokykloje įspūdžiais dalijosi Kineziterapijos studijų programos studentės.

 

Šiaulių valstybinės kolegijos informacija

Facebook komentarai