V. Padgureckas: „Visada siekti to, kas neįmanoma, kad pasiektum maksimumą“

Šiaulių valstybinėje kolegijoje žmonės ne tik dirba ar mokosi. Čia gausu tokių, kurie turi įdomių laisvalaikio užsiėmimų, atskleidžia gebėjimus ar tobulina savo talentus užvėrę aukštosios mokyklos duris. Vytautas Padgureckas – vienas iš tų, kuriems puikiai sekasi suderinti darbą ir mėgstamą veiklą. Dabar lektorius gali didžiuotis ne tik tuo, kad kolegijoje jaunus žmones sudomina sportu – praėjusią savaitę ir pats dėstytojas tapo čempionu. Tauragės krepšinio komanda, kurioje V.  Padgureckas žaidžia jau penktus metus, triumfavo Regionų krepšinio lygoje (RKL).

Pradžių pradžia

„Sportas mano gyvenime užima didelę dalį laiko. Nuo pat mažens sportuoju… Pradinėse klasėse pradėjau lankyti krepšinio treniruotes sporto mokykloje ir iki šiol krepšinis man – sporto šaka numeris vienas. Baigiau krepšinio sporto mokyklą „Saulė“, studijuodamas taip pat žaidžiau komandoje, 2006 metais, finale įveikę Vytauto Didžiojo universiteto komandą, triumfavome Lietuvos studentų krepšinio lygoje. Laimėję šią lygą, vasarą keliavome į studentų Europos čempionatą Portugalijoje, ten iškovojome III vietą, ne vieną aukso medalį iškovojome ir studentų SELL (Baltijos šalių) žaidynėse. 7 sezonus žaidžiau Nacionalinėje krepšinio lygoje, atstovavau Pakruojo „Merestos“ komandai, su kuria per tuos metus iškovojome ne vieną medalį. „Merestai“  iširus, prisijungiau prie Tauragės krepšinio klubo. Jau 5 metai atstovauju šiai komandai“, – pasakojo dėstytojas.

Renaldo Malycho nuotrauka

Šių metų finalas – jau penktasis Vytauto Padgurecko finalas Regionų krepšinio lygoje su Tauragės krepšinio klubo marškinėliais.

„4 metus tenkinomės sidabro medaliais, o šiemet pagaliau iškovojome auksą! Šitaip patekome į Nacionalinę krepšinio lygą. Jausmas buvo neapsakomas, tai vienas reikšmingiausių laimėjimų“, – džiaugsmo neslėpė Šiaulių valstybinės kolegijos sporto veiklos organizatorius.

Kaip pasakojo V. Padgureckas, jam labai svarbus šeimos palaikymas. Ir, žinoma, ne tik sporte.

„Ir išgyvename, ir džiaugiamės kartu“, – sako sportininkas.

Vytautas Padgureckas žaidžia krepšinį nuo vaikystės
Vytautas Padgureckas žaidžia krepšinį nuo vaikystės

Išbandė daugelį sporto šakų

Vytautas mano, kad kuo daugiau žmogus užimtas, tuo daugiau jis gali suspėti. Krepšinis mūsų pašnekovui – tai laisvalaikio leidimo būdas. Kadangi ši sporto šaka Vytauto gyvenime užima svarbią vietą, jis stengiasi viskam atrasti laiko ir viską suderinti. Juo labiau, kad varžybos vyksta savaitgaliais ir sezonas nesitęsia visus metus.

Kaip pasakojo Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojas, studijuodamas (baigė Kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijas, įgijo bakalauro ir magistro laipsnius) jis išbandė bemaž visas sporto šakas ir nė vienos nevengia.

„Žaidžiu ir tinklinį, ir futbolą, taip pat stalo tenisą. Ir studentams neliepiu per prievartą žaisti krepšinio ar tinklinio, jei jie labiau mėgsta stalo tenisą ar smiginį. Norisi, kad bet kuri sporto šaka teiktų malonumą, tada ir noras sportuoti bus visiškai kitoks“, – mintimis dalijosi dėstytojas.

Kaip motyvuoti studentus?

Pasak Vytauto, vienas iš labiausiai įsiminusių posakių, kuriuo jis stengiasi vadovautis, yra šis: „Visada reikia siekti to, kas neįmanoma, kad pasiektum maksimumą“. Ši mintis jam padeda siekti tikslų visose gyvenimo srityse.

Studentus motyvuoti sportui, kaip pats Vytautas sako, padeda asmeninės savybės, kurias dėstytojas stengiasi perduoti besikeičiančiam jaunimui. Pašnekovas prisimena, kad jam studijų metai buvo bene geriausias laikas gyvenimas.

„Palinkėčiau mūsų studentams džiaugtis ir mėgautis studijų metais“, – motyvuoja V. Padgureckas.

Šiek tiek faktų:

185 cm ūgio šiaulietis visus 5 sezonus RKL A divizione buvo vienas geriausių savo pozicijoje.

2012–2013 m. sezone V. Padgureckas pasiekė RKL rezultatyvių perdavimų rekordą.

Šiemet V. Padgureckas rikiuojasi geriausių gynėjų penketuke, vidutiniškai per rungtynes jis atlieka po 5,9 rezultatyvaus perdavimo.

S.Čirbos (2)S.Čirbos (3)S.Čirbos (4)S.Čirbos (6) S.Čirbos nuotrauka

Viešųjų ryšių specialistė

Urtė Drąsutytė

Renaldo Malycho („Tauragės kurjeris“) ir Sauliaus Čirbos nuotraukos

 

 

Facebook komentarai