Nazaras Bezuško: „Tikrai gailėčiausi, jeigu nebūčiau pabandęs čia studijuoti“

Nazaras iš Ukrainos – Šiaulių valstybinės kolegijos Automobilių techninio eksploatavimo studijų programos trečio kurso studentas. Būsimasis absolventas, pasakodamas apie savo studijų metus negaili gerų žodžių Kolegijai, Šiauliams ir Lietuvai.

Kai prieš dvejus metus žurnalistė kalbino Šiaulių valstybinėje kolegijoje studijas pradėjusį Ukrainos pilietį Nazarą Bezuško, vaikinas mūsų šalyje dar nebuvo praleidęs nė pusės metų (visą straipsnį galima rasti internete http://savaitrastis.siauliaiplius.lt/article/view/11574/), dalijosi ateities planais ir pasakojo apie tai, kodėl jis studijuoti pasirinko ne gimtojoje Ukrainoje, bet Šiauliuose. Šiandien Nazaras sėkmingai artėja prie studijų pabaigos, todėl jau gali įvertinti tai, ko jam pavyko pasiekti per šiuos Šiauliuose praleistus metus.

Nazar_Bezusko

Svarbiausia – galimybės

Vaikinas į Šiaulius atvyko iš Ternopilio. Šiauliai, jei lyginsime juos su šiuo Ukrainos miestu, tikrai iš šalies atrodo kukliau. Ternopilyje, kaip teigia studentas, 400 000 gyventojų. Nazaro nuomone, ne miesto dydis turėtų lemti studijų vietos pasirinkimą, o galimybės, kurios suteikiamos išsilavinimą norinčiam įgyti žmogui. Apie Šiaulių valstybinę kolegiją pašnekovas nebuvo girdėjęs, bet jį paprasčiausiai sudomino Kolegijos direktorės pasakojimas apie šią aukštąją mokyklą, todėl ir atsirado noras pabandyti studijuoti svečioje šalyje.

Apžvelgdamas studijų metus, Nazaras džiaugiasi viskuo, ką jam teko patirti. Pirmiausia jis yra labai dėkingas dėstytojams, kurie negailėjo savo laiko, dirbdavo su smalsiu studentu ir po paskaitų, kad jis užpildytų visas žinių spragas. Nekilo problemų dėl kalbos barjero – studentas iš Ukrainos kalba angliškai, rusiškai, vokiškai, todėl būdų susikalbėti tikrai užteko. Jei reikėjo, dėstytojai ir papildomai padėjo, vertė. Be to, Nazaras studijuodamas pramoko lietuviškai tiek, kad supranta tikrai daug, bet kuklinasi sakydamas, kad kalbėti jam dar nėra lengva. Be dėstytojų, Kolegijoje studentui labai patiko ir materialinė aukštosios mokyklos bazė – biblioteka, laboratorijos, kuriose studentas jaučiasi ne svečias, o šeimininkas – gali viską išbandyti pats. Studentas teigia, kad gimtojoje šalyje jis tokių galimybių tikrai nebūtų turėjęs.

Labai šiltai studentas atsiliepia apie savo praktikos vietas – įmones „Autostilsas“ ir „Prie viaduko“. Nazarą nustebino draugiški kolektyvai, žmonių nesavanaudiškumas, pozityvumas, šilti santykiai. Po praktikų, kuriose jis turėjo visas galimybes išbandyti savo gebėjimus, studentas jaučiasi gerokai patobulėjęs, išmokęs daug naudingų dalykų.

Aišku, studijos dar nėra baigtos, Nazaro laukia baigiamojo darbo apie lengvųjų automobilių variklių tobulinimą gynimas, bet jau aišku, kad šie metai, praleisti Šiaulių valstybinėje kolegijoje, tikrai buvo puiki karjeros pradžia. Ateities planų Nazaras turi daug ir įvairių. Artimiausia kryptis – Vokietija. Ten laukia praktika pagal ERASMUS+ programą. Po praktikos pašnekovas planuoja arba likti Vokietijoje, arba grįžti į Lietuvą.

Sėkmės garantas – pozityvus požiūris į gyvenimą

Kalbantis su Nazaru, susidaro įspūdis, kad tai, kas kitam žmogui gali pasirodyti sudėtinga, t. y. adaptacija svetimoje šalyje, studijos svetima kalba, šiam vaikinui pavyksta lengvai ir greitai. Čia nėra jokios paslapties – greičiausiai viską lemia labai pozityvus žmogaus požiūris į gyvenimą. Pašnekovas prisipažįsta, kad iki studijų Šiaulių valstybinėje kolegijoje pradžios jis nejautęs jokios baimės – tiesiog buvo įdomu kuo greičiau sužinoti, kaip viskas vyksta. Smalsumas Nazarui padėjo ir padeda įgyvendinti daug svajonių.

Tiek apie Šiaulių valstybinę kolegiją, tiek apie Lietuvą, tiek apie Šiaulius vaikinas gali pasakyti labai daug gerų žodžių ir nė vieno blogo. Ukrainietis buvo nustebintas, kad visur Lietuvoje jis galėjo susikalbėti arba rusiškai, arba angliškai, džiaugėsi, kad lietuviai yra nuoširdūs ir šilti žmonės. Svečias iš Ukrainos buvo Kaune, Palangoje – Lietuva jam tikrai patiko.

Nazaras pokalbį apibendrino labai trumpai ir paprastai: jis nesigaili pasirinkęs studijas Lietuvoje ir tikrai būtų gailėjęsis, jei nebūtų išdrįsęs tapti Šiaulių valstybinės kolegijos studentu.

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

Facebook komentarai