Dėstytojas iš Turkijos: su studentais vieni iš kitų daug išmokome

Dėstytojas Gökhan Çentikaya į Šiaulių valstybinę kolegiją atvyko iš Düzce universiteto Turkijoje, vizito metu skaitė anglų kalbos paskaitas. Kalbėta apie pasaulio kultūras, aiškintasi, kaip būti sėkmingam, kaip rašyti straipsnį, diskutuota temomis, kurių spektras buvo išties platus. Dėstytojas dirbo su Verslo ir technologijų fakulteto Vadybos ir komunikacijos katedros Organizacijos komunikacijos vadybos studijų programos studentais. Svečias iš Turkijos į mūsų instituciją atvyko pagal Erasmus+ mainų programą.

Pirmasis dėstytojo įspūdis: Šiauliai – mažas, tačiau žalias ir kompaktiškas miestas.

Paklaustas, ar pastebėjo skirtumų tarp mūsiškių ir Turkijos studentų, Gökhan Çentikaya teigė, kad, kalbant apskritai, studentai yra labai panašūs. Gal tik lietuvaičiai kiek ramesni. Tačiau, anot dėstytojo, ir Turkijoje būna drovesnių, tylesnių studentų. Svečias buvo labai sužavėtas ir nustebintas Organizacijos komunikacijos vadybos studentų anglų kalbos žiniomis. O ir studentai, dalyvavę dėstytojo paskaitose, gyrė jo darbo metodus – jaunimui patiko darbas grupėse, skiriamos užduotys, viktorina.destytojas_is_turkijos (3)

Gökhan Çentikaya sakė ilgai prisiminsiąs Vilniaus gatvę, kurioje, jo manymu, galima rasti visus svarbiausius dalykus.

„Ypač sužavėjo Dviračių muziejus ir Chaimo Frenkelio vila. Taip pat pasiilgsiu ilgų pasivaikščiojimų…“ – sakė svečias iš Turkijos.

Kaip pasakojo turkas, viešnagės Šiaulių valstybinėje kolegijoje metu visi, įskaitant studentus ir darbuotojus, buvo labai paslaugūs.

„Netgi tie, kurie visiškai nesuprato angliškai“, – pabrėžė dėstytojas, neslėpdamas pasitenkinimo, kad puikiai sekėsi sutarti su katedrų dėstytojais, kurie svečiui leido pasijausti tarsi namuose.

Gökhan Çentikaya atskleidė, kad, prieš atvykdamas į mūsų kolegiją, jis nieko nežinojo apie Šiaulius, tačiau domėjosi, ieškojo informacijos internete, paprašė draugų, kurie yra buvę Saulės mieste, papasakoti apie mūsų kraštą. Dėstytojo teigimu, pavyko sužinoti iš tiesų nemažai apie Vilnių, Kauną, „Žalgirio“ krepšinio komandą…

Gökhan Çentikaya džiaugiasi, kad studentai teigiamai atsiliepė apie jo paskaitas, sakė pastebėjęs daug studentų, kuriems tarptautinė mokymosi patirtis buvo įdomi ir naudinga. Dėstytojas, kaip yra įpratęs savo šalyje, siekė sudominti  studentus aptariamomis temomis ir skatinti diskutuoti.destytojas_is_turkijos (1)

„Apskritai, manau, kad tai buvo puiki patirtis tiek man, tiek studentams, mes daug išmokome vieni iš kitų“, – sakė dėstytojas iš saulėtosios šalies.

Svečias iš Turkijos juokavo, kad dabar jam Šiauliai asocijuosis su Kryžių kalnu ir daug aukštų žmonių aplink. Žinoma, atmintyje išliks ir Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, kuri buvo tarsi atspirties taškas, padėjęs lengviau susigaudyti mieste, rasti reikiamas vietas.destytojas_is_turkijos (1)

„Manau, kad Šiauliai yra ramus miestas, turintis gražų ežerą, žaliąsias erdves ir draugiškus žmones“, – savo įspūdžius apibendrino Gökhan Çentikaya.

Viešųjų ryšių specialistė

Urtė Drąsutytė

Facebook komentarai