Mindaugas Jokubaitis iš Organizacijos komunikacijos studijų programos: „Studijos atitiko mano lūkesčius“

MANO KOLEGIJA kalbino skirtingų Šiaulių valstybinės kolegijos studijų programų trečiakursius apie baigiamojo darbo rašymo kančias ir džiaugsmus, požiūrį į studijų kokybę, ateities planus, prašė patarimų abiturientams ir būsimiesiems trečiakursiams. Šiandien skaitytojų dėmesiui – pokalbis su Organizacijos komunikacijos trečio kurso studentu Mindaugu Jokubaičiu.

Studijų programa, kurią pasirinko Mindaugas Jokubaitis, jam pačiam atrodo ypatinga, nes ji gali būti reikalinga bet kurioje gyvenimo srityje. Pašnekovas džiaugiasi tinkamai pasirinkęs tiek aukštąją mokyklą, tiek studijų programą, todėl gailėtis nėra dėl ko. Visos paskaitos atrodė naudingos – vienos galbūt mažiau, kitos daugiau, tačiau sukauptos žinios nepakenks niekuomet.

Mindaugas

Mindaugas pripažįsta, kad studijos atitiko jo lūkesčius. Studijų metu dalyvauta seminaruose, įvairiuose renginiuose, todėl laikas praėjo akimirksniu. Praktikos prabėgdavo taip pat labai greitai, nes studentai gaudavo įvairiausių darbų ir nepastebėdavo, kaip pralekia visa darbo diena. Baigiamoji praktika Šiaulių valstybinės kolegijos Komunikacijos ir rinkodaros skyriuje atrodė labai ilga – 10 savaičių, tačiau dar laukė baigiamojo darbo rašymas, praktikos ataskaitos rengimas, darbe atliekamos užduotys – ir 10 savaičių tarsi nebūta!

Mindaugo (2)

Jeigu reikėtų viską pradėti iš naujo, Mindaugas teigia, kad jis viską atliktų taip pat, nesuktų laiko atgal, tikrai nesigaili dėl pasirinkto sprendimo studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje.

Mindaugo (4)

Pašnekovas svarsto apie tolimesnių studijų galimybes, tačiau nori išbandyti savo jėgas ir siekia įsidarbinti pagal specialybę. Taip jis tikisi suvokti, ar darbas atrodo įdomus, ar leis jaustis savose rogėse, bus galima suvokti, ko dar galėčiau pasimokyti, ar daug reikėtų tobulėti asmeniškai.

OKV14

Būsimiems trečiakursiams Mindaugas linki neatidėlioti darbų, laikytis nustatytų baigiamojo darbo rašymo terminų, susidaryti asmeninę darbotvarkę. Geriausia pasirinkti tokią baigiamojo darbo temą, kuri būtų suprantama ir įdomi pačiam rašančiajam. Taip bus įdomiau skaityti mokslinę literatūrą, o pats darbo procesas  neatrodys toks nuobodus ar neįdomus. Kartais būna, kad studentai taip pasitiki savo jėgomis, kad net nesikonsultuoja su darbo vadovais. Gynimo metu šie studentai gauna galybę pastabų, o ištaisyti laiko praktiškai nebelieka, todėl į konsultavimąsi su darbo vadovu reikėtų žiūrėti labai atsakingai.

Mindaugo (1)

Mindaugas pasakoja, kad baigiamojo darbo rašymo procesas buvo tikrai visoks. Kartais tekdavo šiek tiek paskubėti, kartais ir savaitėmis patinginiauti, tačiau visą rašymo laikotarpį šio darbo išmesti iš galvos buvo neįmanoma. Parengti baigiamąjį darbą nėra sudėtinga, tačiau tam reikia daug laiko ir pastangų. Tinkamos medžiagos paieška, autorių citavimas, perskaitytos medžiagos aprašymai reikalauja ir paties autoriaus supratimo, ką jis nori pasakyti ir apie ką iš viso rašo. Pašnekovas teigia, kad jam sunkiausiai sekėsi parengti teorinę dalį, nes medžiagos labai daug, atrodo, visko reikia, o išsiplėsti per daug negalima. Baigiamojo darbo autoriui svarbu neišklysti iš temos ribų, o rašyti apie tai, kas svarbiausia. Maloniausia dalis – tiriamoji. Anketos ir interviu klausimyną studentai pasirengia patys, išanalizuoja taip pat patys, taip sužinoma įvairių tobulintinų aspektų, kurie organizacijoms būna reikšmingi. Tyrimo metu pamatomi trūkumai, giliau „pakapstomi“ su baigiamojo darbo tema susiję aspektai.

Mindaugo (3)

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė

Facebook komentarai